The Trashmaster (2010)

Nie zlý pokus využiť GTA IV engine na vytvorenie animovaného filmu. Podľa môjho názoru by to pôsobilo viac oku lahodiaco na engine z San Andreas alebo Cry engine, aj keď na prácu s ním by potrebovali trochu výkonnejšie stroje. Má to beztak stále ďalek od toho, čo nám ponúka napríklad Pixar.

Pod vlivem lásky (2008)

Takýto mix rôznych štýlov presýtený nespočetnými myšlienkami som hádam ešte ani nevidel. Okrem historikov si tu nájde každý divák niečo, čo patrí do jeho obľúbeného filmového žánru. Film mal síce ohromujúcu dĺžku, no vďaka rýchlo plynúcemu deju, podchvíľou sa meniacich štýlov a nových odkazov na zamyslenie mi ubehol ako voda. Po prvej hodine som dokonca rozmýšľal o zaradení medzi moje najobľúbenejšie filmy, no potom sa to na môj vkus začalo až príliš kombinovať a jeho hodnota v mojích očiach začala klesať. Problémy so sektami a pomätenými ľudmi tam už miešať ozaj nemuseli. Ak sa vám zdá, že američania robia riadne nechutné filmy o skazených ľudoch ste na omyle. Ázijská kinematografia zachádza v tomto smere ešte do väčších extrémov. Pri ázijských filmoch je najlepšie to, že nikdy neviete ako to skončí. Nie je to ako s Hollywoodom, pokiaľ divák neuvidí happy end, nie je spokojný. Jedná sa o ďalšiu baladu alebo sa to skončí ako love story? Pozrite si film do konca a uvidíte :)

Zpátky do školy (2009) (seriál)

Každý z nich je odlišný, no spolu tvoria zohranú partiu, krúžok vysokoškolských študentov. Jeff, zakladateľ komunity je právnik, ktorý svoj titul získal nečestným spôsobom, a preto si školu musí ešte raz zopakovať. Je už zbehlý v tom ako to na takej univerzite funguje, vie čo si môže dovoliť a ako na niekoho urobiť dojem. Na mušku si vezme spriateliť sa s blondínou Brittou, k čomu mu má pomôcť vytvorenie štúdijnej skupiny na španielčinu. Na prvej schôdzke sa tam zíde sedem čudákov. Nakoniec sa z nich stanú najlepší priatelia. Skoro každá scéna obsahuje kopec ľahkého humoru a samozrejme aj mravné ponaučenie. Seriál si celý čas drží vysokú úroveň, čo je v dnešných časoch veľká vzácnosť. Moje najobľúbenejšie epizódy sú 7 a 23.

The Gambler, the Girl and the Gunslinger (2009) (TV film)

Dvaja úplne rozdielny muži, ktorých spojuje jedna vec - polovičné vlastníctvo jedného ranča. Pomôžu im spoločné príhody, ktoré zažijú pri staraní sa o ranč zblížiť sa?

O loupežníku Rumcajsovi (1967) (seriál)

Pekný večerníček o zbojníkovi Rumcajsovi, taká česká obdoba nášho Jurošíka.

Mikulášovy patálie (2009)

Nie zlý film o bežných príhodách, ktoré zažívajú malé deti. Škoda len, že som nečítal o Mikulášovi a jeho kamarátoch aj knižky, možno by som toto dielo docenil potom trochu viac. Životný cieľ malého chlapca na konci filmu ma veľmi potešil: "Už viem, čo chcem v živote robiť. Rozosmievať ľudí." Mohli by sme si aj my zobrať od neho príklad a pokúsiť sa každý deň rozveseliť aspoň jedného človeka.

Demeterovci (1976) (TV film)

Koľko ľudí sa zháňa po filmových vojnových drámach, ale domácu klasiku si nepozrú. Film z prekrásneho prostredia srdca Slovenska, Liptova nás oboznámi prostredníctvom rodiny Demeterovcov s krutosťou vojny. Hrdý otec, hlava rodiny, má troch synov, z ktorých sa každý vydal inou cestou. Najstarší, Matej sa stal partizánom, prostredný odstal pri otcovi a najmladší Jano sa podvolil osudu a pridal sa k nemeckej armáde. Celá rodina sa stretáva opäť vo svojom rodisku, kde sa ich osudy vyhrocujú. Vo filme máme možnosť vidieť legendy česko-slovenskej kinematografie v ich životnej forme. Nechýba výborná hudba, kamera a ani zmysluplné texty. Naozaj, na to čo máme doma by sme mali byť hrdí a nie sa len obzerať za veľkú mláku.

Dead Island (2011)

Konečne ľudia začali brať vážne aj upútavky na počítačové hry. Však čo môže lepšie zabezpečiť predaj ako dobrá reklama?

Zbraň odplaty (2008)

Názorná ukážka toho akú rolu hrá v boji kvalitná technika. História nám taktiež dá za pravdu, boje nevyhrávali počty bojovníkov, ale skôr dobrá stratégia a kvalitné technické zabezpečenie. Pre jej dôležitosť je potrebné tajomstvo jej výroby samozrejme chrániť a keď nastane vhodná chvíľa tak preukázať jej plnú silu. Na to že to bol ázijský film, bojových scén tam bolo až príliš málo ako na to koľko by som ich tam očakával, ale za to boli pútavé, najmä tá počas nočného kradnutia tajných dokumentov. Strohý príbeh mohli okoreniť aspoň dákym zvratom v deji alebo aspoň štipkou humoru.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Ako povedal strýko Petra Parkera: "S veľkou silou prichádza aj veľká zodpovednosť." To mu ti vadilo. Ako skupina ľudí s nadprirodzenými schopnosťami úplne zlyhali. Nemali žiaden cieľ, len tak sa pofľakovali. No ale zas čo by sme mali čakať od kriminálnikov... Čudujete sa nedávnym roztržkám v Británii? Niet sa čomu čudovať, ak im predhadzujú takýchto ľudí za vzor. V podstate tie ich schopnosti neboli nič špeciálne, keďže sa v každej časti sa vynáralo mnoho ďalších, ktorí boli ovplyvnený búrkou. V porovnaný s ostatnými príbehmi o superhrdinoch ako napríklad Hrdinovia, mi tento seriál pripadá dosť podpriemerný. V podstate si tu hlavný hrdinovia bojujú len svoje malé osobné súboje, nedeje sa tu nič epické, čo môže poznačiť celý svet.