Caligula (1979)

McDowell výborný, O'Toole též. Nahota naprosto samoúčelná. Snaha šokovat, která možná vyšla, ale jinak je to nudná srágora. PS: Výprava a kostýmy nedělají příliš dobrou vizitku italské znalosti vlastní historie, pokud má jít o záměrnou uměleckou stylizaci, tak je to kýč největšího ražení.

Czech Made Man (2011)

Strašlivá kamera, otřesně zdlouhavý střih - natolik, že se po několika minutách začnete netrpělivě ošívat. Obrovská nuda. I na toho Budaře jsem nevěřícně zíral, resp. poslouchal jeho monolog. Celé mi to přišlo jako nějaký školní nebo velmi amatérský film.

S dětmi na krku (2001) (seriál)

Mile praštěné a zábavné více než třeba mile rodinná Taková normální rodinka. Cholerický otec v podáni Donalda Logue absolutně vede, zato jeho nezodpovědný bratr je takové klišé; každý sitcom musí mít svého praštěného vola/exota, který se ale jen málokdy opravdu vyvede (Barney nebo Sheldon).

Krajina střelců (2003)

Trestuhodně podceněný western. Velmi sevřený příběh, skvěle vykreslené postavy, žádné zbytečné řeči, perfektní přestřelky. Takhle má vypadat oživení mrtvého žánru při zachování toho nejlepšího z něj. Bohužel western se už asi oživit nedá, proto je Krajina střelců hodnocena tak mírně. Když ji opakují v televizi, nikdy neodolám a zkouknu to znovu. Takže jsem to viděl asi pětkrát. A jen jsem se opakovaně utvrdil ve svém přesvědčení, že jde o výjimečný film ve westernovém žánru.

Planoucí pobřeží (1991) (TV film)

Je to podle stejnojmenného románu Wilbura Smithe, který je součástí tzv. ságy rodu Courtneyů. Jedná se o klasické dobrodružné romány, jež se s přibývajícími díly stávají stále klišovitějšími, ale jejich atraktivní prostředí Jižní Afriky a míšení a střet kultur anglické, afrikánské a černošské v letech 1860-1970 je činí velmi poutavými. Pobřeží v plamenech patří k určitě těm lepším knihám Wilbura Smithe. Televizní zpracování je dobré právě kvůli své kostře, Smithovu příběhu, horší je právě tou televizní limonádovitou formou.

Spadl z oblaků (2003)

Standardní a předvídatelná romantická komedie, která by se mohla odehrávat kdekoliv. Ale protože je australská, dodává jí to drobet kouzla navíc (aspoň pro mne).

Hooligans - Zákon tribuny (2006) (seriál) odpad!

Nudná přehlídka gum vedená namachrovaným moderátorem, který se nese jak největší drsňák. A ještě ty gumy adoruje...

Líbáš jako Bůh (2009)

O ČEM TO, SAKRA, BYLO?!!! Já jsem to prostě nepochopil, marně jsem hledal nějaký příběh. Ale spousta lidí to asi pochopila lépe, až z toho vzniklo pokračování. Tak ať si ho užijou. Tohle jde úplně mimo mne.

Trable v ráji (2009)

NUDA... Druhá hvězda jen za hodinu jógy.

A-Team: Poslední mise (2010)

Okouzlující překvápko pro člověka, který nemá rád akční filmy. Švih, spád, humor. Až mi bylo líto, že jsem na to nešel do kina a viděl to jen na HBO. "Pánové, je někdo z vás celostátně hledaný a ozbrojený?" "Ne." "My ano. A to znamená..." "Berete si naše letadlo?" "Právě proto jsem se dal k armádě! Ti nejlepší a nejchytřejší!"