• Fantasy

Kráska a zvíře (2017)

Filmařsky zvládnuto takřka bezchybně. Herecké obsazení výborné - skvěle se přiblížili původní kreslené předloze. Obzvlášť Emma Watson se pro tuto roli prostě narodila a Luke Evans se zhostil role záporáka dokonale jak výkonem tak vzhledem. Pokud jde o příběh tak mi trochu vadilo, jak vzali hopem vzájemné sbližování krásky a zvířete - z nenávisti do lásky běhěm 10 minut bylo na mě až moc rychlé. Stejně tak mohli dát víc prostoru tomu tanci, kterým se chlubí na každém plagátě, tam se mohli s obtáčivými disneyovskými kamerami vyřádit a ono nic :(

Duch ve stroji (2017)

Hodně mi to připomnělo film Lucy (2014). Další sci-fi, které se snaží být nějakým hlubokomyslným moderním eposem, ale přitom je příběh značně plochý a vše visí na supersexy hlavní postavě. Jak jen to ti producenti dělají, že do takových filmů Scarlett Johansson vždycky ukecají?

Mládeži nepřístupno (2013)

Tak tenhle film je ale blbost! Od začátku do konce prošpikovaný totálníma kravinama. A bylo to SUPER! Královsky jsem se bavil. Musím uložit poklonu producentům, protože překecat tolik hvězd, aby dělaly takový šílenosti, to mi hlava nebere. Hugh Jackman s koulema na krku a Richard Gere prstící Ipod ve tvaru nahý ženský to byl prostě mazec :D

Vetřelec: Covenant (2017)

V nedaleké budoucnosti se lidstvo rozhodlo rozdělit společnost do dvou skupin. Ti co jsou inteligentní, schopní a kreativní jsou ponecháni na planetě Zemi, aby pomáhali v rozvoji lidstva. No a pak tu máme zbytek. Ty největší kretény, idioty a hňupy lidstvo vysílá pod záminkou průzkumu a kolonizace daleko do hlubokého vesmíru, kde jsou díky své inteligenci odsouzeni k jisté smrti. První takovouto sebevražednou misi plnou blbečků jsme již shlédli ve filmu Prometheus a nyní tu máme nášup s posádkou lodi Covenant. V souvislé eskapádě nesmyslných rozhodnutí měla jediný záchvěv rozumu "hlavní hrdinka" (nesympatická, věčně ubrečená KRÁVA Katherine Waterston), když upozornila kapitána, že přistát na cizí planetě, o které nic neví, když právě míří k prověřené planetě, na jejíž osídlení mají výcvik, není dobrý nápad. Ale kapitán řekl, že prostě pojednou. TAK JO. Jak pak by asi film vypadal, kdyby jí tento záblesk inteligence vydržel déle? Jakých rozhovorů bychom se asi dočkali? "Dobrá, letíme tedy prozkoumat cizí planetu, na které je záhadný signál, nedoletíme v raketoplánu přímo ke zdroji signálu a neomrknem to hezky z výšky? NE! Přistaneme 8 km daleko a dojdeme to pěšky. TAK JO." "Nepřistaneme tamhle na tom velkým rovným obilným poli? NE! Přistaneme doprostřed jezera hned vedle toho pole.TAK JO" "O téhle planetě nic nevíme, mohli by tu být nebezpečná zvířata, viry, bakterie. Asi bychom měli jít ven ve skafandru a provést analýzu. NE! Jen si vem na záda baťůžek a jdeme na výlet! TAK JO" Nechci dál spoilovat, každopádně příběh je stejně děravý a nesmyslný jako u Promethea. Herecké výkony nulové. Hlavní hrdinka vyloženě nesnesitelná. V jednom kuse bulí. Srovnávat ji se Sigourney Weaver vůbec nejde a Rapace by ve srovnání s ní měla dostat oskara. Fassbender hrál dobře ale s tak debilním scénářem toho prostě moc nezvládnete. Půl hodiny před koncem musí být snad každému jasné jak film dopadne. Nuda k uzívání. Při odhalení vzniku vetřelce se mi udělalo nevolno. To, že Scott dokáže takhle zničit kultovní film, který před lety sám vytvořil je k pláči.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Po odpadkovém filmu Godzilla (2014) jsem byl k tomuhle snímku dost nedůvěřivý, ale nakonec jsem byl v celku spokojen. Tohle je cesta, kterou by se měl tenhle žánr dát. Bylo by to pěkné nakopnutí série s novými obřími monstry tak, jak byly v závěru filmu předvedeny. I když musím říct, že vytvořit obřího motýla tak, aby byl děsivý bude asi výzva :)

Život (2017)

Ano, já vím, že podobných filmů je hromada. Ano, já vím, že příběh je zřejmý už od začátku. Ale v porovnání s ostatními vyvražďovačkami ve vesmíru se tomuhle snímu nedá upřít výborná atmosféra, skvělé herecké obsazení a příjemně originálního mimozemského slizáka (možná škoda, že se ještě o trošku víc nenapapal a ještě nepovyrostl). Navíc konec byl prostě super. V rámci žánru zkrátka výborně odvedená práce.

Assassin’s Creed (2016)

Jako u spousty dalších zfilmovaných her má i Assassin’s Creed jeden zásadní problém: naprosto nezajímavý nudný příběh postrádající hloubku. Tvůrci se asi snažili, aby se film zalíbil fanouškům hry (což je chválihodné), takže se dočkáme spousty skákání a šplhání (čekal jsem víc sena ;) ), ale bez kvalitního příběhu prostě nemám důvod se k filmu znovu vracet. Na závěr samozřejmě trapně otevřený konec (co kdyby se film chytil - musí být možnost z toho ještě něco vymáčknout, že?). V současnosti je to už bohužel clishe.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Další ukázkový příklad toho, že speciální efekty jsou k ničemu, když film nemá příběh a duši. Tehnle rozvleklý film se zoufale mizernými hereckými výkony (nepříjemným Redmayne počínaje a nevýraznou Waterstonovou konče) nemůžou zachránit krásně ztvárněná kouzelná zvířata, ani zajímavě ztvárněná nestvůra. Závěrečnou "bitvu" bych přirovnal k mýdlové bublině - vidíte něco zajímavého, začnete si říkat, že film začíná gradovat a najednou ... NIC ... když si začnete myslet, že se ve filmu konečně něco stane, bublina praskne a nestane se nic. Nic následované dalšími 20 minutami trýznivé nudy, než si u závěrečných titulek můžete vzteklosklamaně odfrknout "Pche tak to teda stálo pěkně za ho..." Jedna hvězda za efekty a druhá za Dana Foglera, který jediný dokázal zahrát to, co měl - v jeho případě "nečara", ktarému se z ničeho nic otevřel magický svět a on se ho s děckým úžasem na tváři nemůže nabažit. Navíc jeho hláška "Jsou ostatní lidi jako ty? Ne, jako já jsem jenom já!" mě snad jako jediná dokázala vykouzlit úsměv na tváři.

Captain America: Občanská válka (2016)

Dlouho jsem přemýšlel, kde je chyba a došel jsem k jedinému závěru. Scénář sepsala stejná osoba zodpovědná za Stmívání a podobné sračkoviny. Když už jsem si myslel, že nemůžou udělat trapnější postavu než černouška ala kanárka, tak přijdou s černouškem ala koťátkem, navic v obleku, že i Halle Berry se svým sadomaso kočičím oblekem musela závidět. Celý děj rozplizký a nudný, bez ohledu na to kolik rádoby super soubojů se tam snažili nacpat. Zvlášť když nějak zapomněli na jedinýho záporáka a tak se tam museli všichni mlátit spolu ve stylu "on je zlý, ale hluboko uvnitř je jistě dobrý, vraždí lidi, ale on za to nemůže, musíme ho zničit, ale nesmíme mu ublížit". Celou dobu se mi chtělo blít. Pokud jde o spidermana - z pohledu hereckého obsazení katastrofa, z pohledu scénáře docela solidní hlášky, takže uvidíme co z toho v budoucnu vymáčknou. Závěrem: Kapitán Amerika mě film od filmu čím dál víc utvrzuje v tom, že to je nesympatická egoistická buzna. Ať žije Ironman :D

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Myslím že Hollywood by měl přestát rvát prachy za vizualizaci a měl by koupit pořádného scénáristu, protože už tu máme další film, který je vizuálně opravdový epos (efekty, ztvárnění temného světa i monster), ale scénář je opět plochý, nudný, nezáživný a předvídatelný. Šílenec vytvoří monstrum hrdina ho zabije, konec. Taky bych uvítal vetší vysvětlení toho, proč Batman tak nenávidí Supermana. Jenom proto že mu omylem rozbil barák a v něm umřel nějaký děda o jehož vztahu k Batmanovi tam taky není nic vysvětleno... to mi přijde jako dost strohý důvod k nenávisti, na které je postaven v podstatě celý film. Pokud jde o herecké obsazejí a výkony, pak docela zklamání, ale kupodivu to není kvůli hlavním postavám. Henry Cavill jako Superman se mi líbil už v prvním filmu a i Ben Affleck byl nakonec obstojným Batmanem (konec konců jediné co je Batmanovi vidět je brada, což je Affleckův hlavní artikl, takže se pro tuhle roli prostě narodil - mimochodem respekt před tím jak si kvůli roli vypracoval tělo). Kdo mě však sklamal byl Alfred - má to být přeci starý anglický sluha - opora Bruce Wayna a ne nějaký sarkastický ajťák lomeno technik. A Lex Lutor to byl děs! Co to mělo být? Lutor je přece geniální zločinec - to co jsem viděl byl nezdařilý pokus o napodobění Jockera, kterého nepřekonatelně ztvárnil Heath Ledger. Udělat z chladnokrevně kalkulujícího Lutora chaotického, potrhlého troubu se mi opravdu nezamlouvalo. Dále mi chyběly Batmanovi hračky - jednak jeho batmobil byl zatím asi nejslabší co jsem viděl (taková placatá bugina) a také jsem očekával, že na souboj se Supermanem využije všechny svoje vychytávky - nakonec se pokojil jen s granátometem a dýmovnicí - jinak byl ale soupoj příjemně vyrovnaný a hlavně logicky vymyšlený. Na temného rytíře to nemá, ale pěkné oprášení titulu to bylo.