Westworld (2016) (seriál)

S01: Velmi dlouhé čtyřhvězdičkové napínání, kdy mi nakonec přece došla trpělivost a odhalující závěr už to nezachránil. V několika epizodách jsem cenil krvavost, pěkný pohled na Utah, ale celý to působí velmi chladným dojmem a opravdu se mi nepovedlo oblíbit si byť jedinou z postav ani z herců (snad krom Hopkinse a Harrise). A pokud to máte tak, ztrácíte pak zájem co se bude dít, je všechno špatně... Šel jsem do toho vědomky s tím, že nejde o můj šálek kávy žánrově, ale to nevidím za hlavní problém - WW si prostě hraje na víc než je a někdo rád naletí, jiného to neposadí. Dal už nejdu. Možná mám ale na čase dohnat ten ’73 kousek s Brynnerem. Nebo... 70%

Yoga Hosers (2016)

Kevin Smith se radši baví a směřuje ke dnu prázdných filmů úplně o hovně, než aby dělal dobrý komedie jako tenkrát. Už RED STATE a TUSK mi přišel vedle, ale počkejte jestli uvidíte tohle... Jeho "Tweens movie" s nazi kanadskou bratwurstí omáčkou zní možná jako prdel někde ve zhulenym podcastu, je hezký obsadit si dcerku svou a Johnny Deppa (a samotnýho Johnny Deppa) do hlavní role a nechat je kecat nesmysly, svoje čtrnáctiletý publikum si to možná najde, ale 99% lidí to nebude. Děj působí vyloženě nahodile a zbytek nijak zvlášť pracně. Hvězda za obtloustlýho Osmenta, yoga gangstera Justina Longa a Goalie Golema. Takhle se kope hrobeček. Na nějaký MOOSE JAWS se vůbec netěším, ale aspoň bude už ta wtf trilogie za náma.

Grinch (2000)

Tenhle článek mě přiměl podívat znovu na zelenýho skřetího zlouna a co viděl já byla slušná sranda hlavně díky typickýmu přehrávajícímu a nezřízenýmu Carreymu (nehorázně mě tu baví), pěkně udělaný malebný horský městečko (a smradlavý doupě), kontrast s Kdovíky, masky, sem tam i sympaticky nedětský humor a nakonec i ta střelená veršovanost. Být to pro mě nostalgická knížka a být naivní anti-konzumní hňup, možná se taky urazím a zapšknu, ale pro mě se GRINCH povedl.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Přijde mi dost neuvěřitelný, že se podobný slyšení vůbec mohlo odehrát, místo aby kapitána ihned nesl celý národ v peřince, líbal mu zadek a nějaký prošetření se provedlo hezky potichu, důkladně a bez nervů pro něj. Ale holt žijeme v realitě, která je občas obrácená vzhůru nohama. Jo, Hanks s Eckhartem sázka najisto, Eastwood k tomu přistoupil dost komorně, s respektem a já vzhledem k jeho věku opět jen zírám. Na chladnou formu bylo těch emocí až dost. Takže film, který vám možná nevystřelí díru do čela, ale na který může mít zlý kecy vážně jen totální dement.

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Disney si tentokrát dal záležet na korektním obrázku cizí kultury a její legend, vybral tu extra pěknou havajskou potažmo polynéskou, dosadil momentálně i tématicky ten nejlepší možný starpower dabing (DJ), žhavou brodwayskou senzaci do songů (Miranda), nechybí všechny možný sto lety ověřený ingredience, takže tady vážně nebyl prostor pro fail, ohňová příšera je super záporák a Moanu bych prc*l. A miluju všechny odstíny modrý tady toho filmu.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Jak jsem s filmovými Pottery léta bojoval, tady to se od knih odvazuje a má úplně čistý štít. Lov kouzelných zvířat po New Yorku a příjemná zábava. Go Niffler!

Vánoční prázdniny (1989)

Další kultík co jsem dohnal konečně. A super k nakopnutí adventní sezóny. Chevy Chase vládne a baví jak ta parta prdelních důchodců, tak vidlácká část rodiny. Sranda i bez nostalgie a skoro 30 let poté.

Za každou cenu (2016)

Silný postavy navíc skvělý herecky, krvavá zábavná story na téma "average Joes" X bankovní systém a destrukce kovbojský ekonomiky, emotivní podnětný finále, živá režie, dokonalý soundtrack (Scott H. Biram, Colter Wall, Chris Stapleton, Cave & Ellis...) co si užívám už nějaký ten týden, nádhera jihovýchodu (New Mexico) a všehovšudy parádní Americana neo-western.

Lo Sound Desert (2015)

Za mě lepší dokument na tohle téma je letošní DESERT AGE.

Marvel's Luke Cage (2016) (seriál)

S01: Rozporuplný. Začátek v holičství byl super s vrcholem ve vězeňský epizodě, pak jsem ale bojoval s nudou a chtěl to mít co nejdřív za sebou. Mělo to pak prostě na víc než plochou zdlouhavou honičku policie a idiotskýho Diamondbacka. Každopádně cením okénko do Harlemu a jeho kultury, samozřejmě hodně spojený se super muzikou, pár super herců a sympaťáka v hlavní roli. Jinak ultimátní reklama na Carhartt :D 75% (a na druhou sezónu už se nevidím)