Vesnice (2004)

Velmi zvláštní film. Nudu bych v něm neviděl, snad jen postrádá nějaký větší spád a snaží se od počátku budovat atmosféru, která na někoho zapůsobí, někoho jak se zdá znudí. Herecké výkony nemají chybu, zvláště je zajímavá Bryce Dallas Howard v roli slepé dívky. Hvězdné tváře jako Adrien Brody, Joaquin Phoenix, nebo Sigourney Weaver se nijak příliš neprosadí, ale spíše jen sympaticky zapadají. Pointa celého snímku je možná mírně neuvěřitelná, ale ve výsledku nijak nezklame, což je úspěch vzhledem k tomu, jaká očekávání ke konečnému rozuzlení celého tajemného příběhu si divák klade.

Doomed to Die (1940)

"Magnát v oblasti námořní přepravy, Cyrus Wentworth, právě sklíčený kvůli havárii svého zaoceánského parníku 'Wentworth Castle', je zastřelen ve vlastní kanceláři... a to právě ve chvíli vykopnutí snoubence své dcery, Dicka Fleminga. Přirozeně, kapitán Street posílá za mříže Dicka, jenže reportérka Bobbie Logan, přitažlivý to osten po Streetově boku, je tak přesvědčená o jeho omylu, že na pomoc angažuje detektiva Jamese Lee Wonga (Boris Karloff) - aby našel pravého vraha." FIlm je typická detektivka, jakých běží v televizi nespočet. Nejedná se o žádný alespoň zčásti hororový snímek, jak uvádí IMDB. Snad jediným takovým prvkem je samotná tvář Borise Karloffa, který by své přirozeně strašidelné charisma uchoval snad v jakékoli roli.

Démoni (1985)

Takové oddychové a celkem povedené béčko, bohužel s pro mne osobně extrémně stupidními momenty ke konci. Zábava je to, dá se říct, po celou dobu, nechutností je také dostatek, no a dobový heavy metalový doprovod zapadá dokonale. Co více si přát...

Nekromantik (1987)

Naprosto zvrhlý, ale svým způsobem krásný až dojemný film. Velmi záleží na vkusu každého diváka, těžko se snažit o nějaký objektivní názor, nebo recenzi. Doporučuji brát tento snímek s mírným nadhledem a vychutnat si tak jedinečný zážitek.

Nekromantik 2 (1991)

Film působí, jako by snad bylo v Německu běžné být fascinován smrtí a rozebraným lidským, či zvířecím tělem. Druhý Nekromantik sympaticky pokračuje v duchu svého předchůdce, tedy něco jako orgie s řádně nahnilou mrtvolou by již neměla nijak překvapit. Nepředpokládám, že by se k filmu někdy dostal milovník zvířat, ale předem varuji, že i zde se to neobejde bez detailních záběrů na zpracování tentokrát tuleního těla. Chvílemi je snímek zvrácenost sama, následně hotová romance, občas svým způsobem komedie, no a místy i celkem utahaná a nezáživná podívaná. Zvláště je třeba vypíchnout konec, který je přesně jako v jedničce vrcholem nápadité zvrhlosti. Vcelku je tedy Nekromantik 2 velmi působivý film, jen by mne zajímalo, zda ta dávka úchylnosti je čistě věcí nadšení a chtíče šokovat publikum, nebo chtěl režisér demonstrovat a odsoudit temné aspekty lidské povahy a vše tak obrátit v jeden veliký experiment.

Saw 2 (2005)

Nic extra, ale naštěstí také žádná ostuda. Prostě dvojka.... osobitost a originalita prvního dílu se z velké části vypařila, nebo se prostě jen opakuje, ale pár zajímavých nápadů se opět objeví. Konec je i tentokrát strhující vrchol celého filmu. Naštěstí nyní dostal velký prostor samotný 'vrah' přezdívaný Jigsaw, kterého hraje výborný a mně jinak neznámý Tobin Bell.

Zvoník u Matky Boží (1923)

Tato adaptace mne mírně zklamala. Zaměřila se totiž výhradně na románek Esmeraldy a velitele hradní stráže, od kterého se následně odvíjí hlavní zápletka filmu. Quasimodo tak zůstane spíše nenávistný, oblizující se skřet v pozadí, místo aby byl zvýrazněn jako odpudivý, avšak ve skutečnosti laskavý a věrný chudák. Ale i tak všechna čest Chaneymu, jeho hrbáč je přesto neodolatelný.

Dellamorte Dellamore (1994)

Černočerná hřbitovní romance s příjemně nevlezlým humorem. Film se honosí kouzelnou atmosférou a hlavní dvojkou - cynickým hrobařem a jeho věrným zaostalým pomocníkem. Nechybí ani spousta nemrtvých, ale rozhodně nečekejte typický zombie horor. Film od poloviny nabírá spád a ke konci se stává mnohem těžším, než bych čekal. Nic podobného jsem neviděl.

Henry: Portrét masového vraha (1986)

He's not Freddy. He's not Jason. He's real. Nekompromisní, syrový a těžko stravitelný snímek, ve kterém není ani náznak optimismu. Ukázkový příklad sdíleného šílenství, vražedné závislosti a následného otupení jakýchkoliv emocí. Film také bije do očí tím, jak lehce se dá zabíjet po desítkách. Teď by mne zajímalo, jak velká část podobných lidí byla kdy asi dopadena. Snímek je inspirovaný vraždící dvojicí Henry Lee Lucas-Ottis Toole, ale rozhodně není přesným ztvárněním... Například ve skutečnosti Henry nezabil Ottise, ale oba skončili ve vězení a v něm také později zemřeli.

Armáda temnot (1992)

Už se nedivím, proč se název nepyšní svým původem EVIL DEAD. Tento třetí díl série totiž má s prvními dvěma opravdu minimum společného. Vlastně je to úplně něco jiného.... Z dříve spíše vystrašeného a zaraženého antihrdiny Ashe se vyklube namyšlený a chvílema zbabělý hejsek, co háže jednu sebevědomou hlášku za druhou. Místo démonů nebo zombií se přižene hned armáda kostlivců, kteří se pohybují jako na provázcích. Místo dřívější strašidelné atmosféry, která již ve dvojce značně vyprchala, je tohle naprosto odlehčený film. No a ani těch nechutností se už nedočkáme. Ale přes to všechno je Army of Darkness výborná hororová komedie, možná až trochu pohádka s princem Krasoněm na postu hlavního hrdiny. Těžko tedy hodnotit, když si odmyslím srovnání s Evil Dead 1 a 2, nemám moc co vytýkat.