Ctihodný občan (2009)

Dneska to vezmu trošku jinak... Pročítal jsem si zdejší komentáře a chtěl jsem napsat svůj. A pak jsem si všiml toho, co napsal Superpero a zjistil jsem, že už nic psát nemusím. Ve všem s ním souhlasím a nemám co dodat.

Veliká příležitost (1949)

Ze studijních důvodů jsem si to pustil, ale už nikdy víc! Klasická agitace ve stylu "Já jsem Svazák, kdo je víc?!" a "S písní na rtech a stranou za zády zvládneme všechno a s reakcí zatočíme!". Paní Chramostová byla v mládí docela hezká holka, ale to je tak všechno, na co se dá v tomhle filmu koukat.

Výstraha (1953)

Nemůžu dát odpad, protože je to barevné a hýbe se to. Navíc že je to hnus, o tom žádná, ale nepřišlo mi to špatně natočené a to by se zde asi mělo hodnotit, ne? Ale jinak je to naprosto zbytečný a pravdu překrucující žvást. Vždyť to už muselo přijít pitomé i lidem tenkrát v kině?! A pořád jsem přemýšlel, jestli p. Dohnala tak dobře namaskovali a nebo byl v roce 53 už tak tlustý, že mohl hrát Klému. :-)

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

Tenhle seriál není až tak hrozný po stránce zpracování, protože i když je to jedno velké klišé, je to pořád aspoň trochu detektivka s přiměřenou akcí. Tenhle seriál je ale přímo zhouba po stránce toho, co hlásá. V tomhle ohledu bych se ho nebál přirovnat k "srágorám", které vytvářeli komunisté v padesátých letech, protože nic jiného než propaganda tohle "dílo" není. Poselství, které se snaží Čuk Norisojc hlásat, tzn že všichni jsou si rovni před zákonem a Amerika je země, ve které slušní lidé dokážou prakticky cokoliv a zároveň má monopol na demokracii a celosvětovou pravdu, je přímo do očí bijící a naprosto šílené!

Cesty domů (2010) (seriál) odpad!

Po téhle cestě chodit nechci a nebudu.

Zrození Planety opic (2011)

Ještě jsem neviděl film, ve kterém by byly výrazové prostředky a mimika počítačem vytvořených postav lepší než lidských herců. A ejhle, je to tady! Akce bezchybná, kamera naprosto úžasná, hudba jakbysmet a sedí ke scénám jako "prdel na hrnec". Já se prostě celou dobu očima nemohl odtrhnout od plátna a kdy bych měl dát filmu plný počet, když ne v takovém případě? Navíc, nikdy už asi nepřestanu dýchat při vyřčení obyčejného NE!

Orphan (2009)

Uff!! Pro mě, jako pro diváka, který horory nijak nevyhledává, to byla pořádná pecka do hlavy (jakoby kladivem, či co...). Isabelle Fuhrman zahrála svojí "malou mrchu" bezvadně a ačkoliv je to malá holka, šel z její nevypočítatelnosti vážně strach. Každopádně film na mě zapůsobil hodně, "žral" jsem to tvůrcům s mrazením v zádech a ještě chvíli po skončení jsem zrovna dobrý pocit neměl. Hodně dobrý thriller/horor!

Rychle a zběsile 5 (2011)

Osobně moc nemusím filmy, které si zakládají jen na vytuněných autech, krásných tělech a nablýskaných kvérech, ale tohle byla jízda, která přikovala k sedačce i mě. Místy je to fakt dechberoucí akce a Dwayne Johnson vypadá opravdu cool (a to jsem normální heterouš).