Cesty domů (TV seriál)

Rodinný

Česko, 2010, 60 min

Petr Polák

Alois Švehlík, Miroslav Etzler, Jan Zadražil, Stanislav Havrda, Jitka Smutná, Pavel Soukup, Ladislav Potměšil, Petra Horváthová, Simona Postlerová, Kamila Špráchalová, Petr Konáš, Tereza Kostková, Veronika Jeníková, Ladislav Hampl, Miluše Šplechtová, Matyáš Leier, Jan Dolanský, Tereza Švejdová, Vendulka Křížová, Iva Kubelková, Viktor Limr, Jan Vlasák, Martin Kraus, Antonie Stovičková, Klára Jandová, Pavla Ptáčková-Vitázková, Richard Mašata, Igor Bareš, Barbora Lukešová, Václav Šanda, Carmen Mayerová, Lucie Štěpánková, Kristýna Leichtová, Martin Písařík, Petr Kostka, Anna Sikorová, Linda Rybová, Kristýna Janáčková, Veronika Freimanová, Lenka Vlasáková, Vladana Drvotová, Jana Janěková, Filip Blažek, Petr Štěpánek, Rafael Lima, Kateřina Brožová, Alexej Pyško, Vladimír Kratina, Petr Antoš, Dana Batulková, Miloslav Tichý, Miroslav Šimůnek, Taťjana Medvecká, Radka Pavlovčinová, Adam Mišík, Marcel Rošetzký, Patricie Soukupová, Barbora Seidlová, Jaroslava Brousková, Pavel Rímský, Kateřina Vlčková, Martin Mejzlík, Hana Igonda Ševčíková, Oldřich Vlach, David Reiner, Dalibor Kubečka, Michaela Maurerová, Pavel Řezníček, Ladislav Frej st., Adam Novák, Jana Boušková, Rostislav Novák ml., Lumír Olšovský, Michal Sedlář, Roman Štabrňák, Martina Bezoušková, Kateřina Hrachovcová-Herčíková, Barbora Mottlová, Lukáš Král, Leoš Juráček, Dana Pešková, Karel Zima, Radim Novák, Petr Svárovský, Karel Heřmánek jr., Jonáš Zima, Lenka Jelínková, Josef Zyka, Jiří Poul, Anna Suchánková, Jaroslav Satoranský, Jiří Dvořák, Veronika Nouzová, Stanislav Hýbler, Johana Krtičková, Jan Novotný, Jasmine Anna Adamcová, Norbert Lichý, Václav Drahotínský, Michaela Dolinová, Štěpán Krtička, Marek Fialka, Zdeněk Rohlíček, Tomáš Pavelka, Oldřich Hajlich, Jindřiška Kikinčuková, František Skřípek, Petr Semerád, Matěj Šámal, Bohumil Klepl, Miroslav Večerka, Ctirad Götz, Zuzana Mixová, Romana Sittová, Vladan Milčinský, Veronika Poláčková, Daniel Tůma, Karel Hlušička, Petra Hobzová, Jan Komínek, Miroslav Navrátil, Evženie Nízká, Čestmír Řanda ml., Ján Slezák, Karel Hábl, Veronika Janků, Miroslav Hanuš, Miroslav Jech, Jan Kment, Petr Batěk, Svatava Forbelská, Eva Hacurová, Matěj Merunka, Jarmila Švehlová, Dana Bartůňková, Vilém Čok, Tomáš Procházka, Jan Dvořák, Jindřich Kriegel, Malvína Pachlová, Martin Sláma, Filip Sychra, Dagmar Čárová, Žaneta Filípkova, Jana Gýrová, Marek Ronec, Renáta Kubišová, Andrea Kulasová, Barbora Mudrová, Kryštof Nohýnek, Petr Varga, Václav Vydra nejml., Věra Janků, Radka Coufalová, Vlastimil Čaněk, Eva Matalová, Jiří Král, Tomáš Trapl, Milan Hloušek, Jan Beneš, Martin Dusbaba, Jiří Krejčí, Radim Kalvoda, Jaroslav Vlach, Petr Halíček, Jiří Sedláček, Ludmila Kartousková, Vít Číla, Miloš Novák, Jan Hořánek, Patrik David, Tomáš Berka, Dušan Čurda, Luděk Grabinský, Olexandr Kysil, Tomáš Sagher, Radim Madeja, Zuzana Hainallová, Tomáš Súkup, Verica Nedeska, Václav Vostárek, Martin Štěpánek, Karel Hanzálek, Radana Herrmannová, Josef Ráček, Pavel Leicman, Tomáš Havlík, Václav Legner, Petr Bucháček, Tomáš Novotný, Michal Holán, Jiří Žaloudek, Ivan Vyskočil, Zuzana Čapková, Jiří Maria Sieber, Michal Roneš, Michal Solar, Antonín Panenka, Alžběta Kynclová, Michaela Mišková, Pavel Majkus, Ondřej Mataj, Helena Vlačihovská, Barbora Červenková, Jiří Kraus, Martin Vrtáček, Jana Podlipná, Pavel Doucek, Michaela Lohniská, Radka Tesárková, Petr Vaněk, Olivie Žižková, Lukáš Weber, Pavel Skřípal, Ivana Valešová, Miroslav Šnajdr, Monika Hladová, Milan Kolek, Zuzana Skalníková, Karel Vlček, Oldřich Vlček, František Staněk, Jan Bílek, Petr Macháček, Ivan G'Vera, Jindřich Kout, Michal Čeliš, Roman Zach, Igor Chmela, Markéta Hrubešová, Radúz Mácha, Vincent Navrátil, Milan Bahúl, Jiří Zapletal, Filip Čapka, Pavel Kříž, Marie Doležalová, Jana Janěková ml., Veronika Zelníčková, Lucie Černíková, Evelyna Steimarová, Josef Kuhn, Martin César, Simona Prasková, Aneta Krejčíková, Monika Fejglová, Petr Florián, Michaela Bendová, Sebastian Pošmourný, Jakub Grafnetr, Klára Fleischhansová, Vladimíra Havlíčková, Jana Hubinská, Josef Nedorost, Pavel Tomanka, Petra Maťáková

• Gemini

Teror Jiřího Adamce, nestydatě prodávaný jako "POKRAČUJÍCÍ V NEJLEPŠÍ ČESKÉ TRADICI". No to promiňte, ale žaludek kohokoliv, kdo nepovažuje za onu nejlepší českou tradici OVRZ, Pojišťovnu a Rodinná Pouta - protože nic jiného než kompilát těchto "klenotů televizní zábavy" tento seriál není - musí protestovat a drát se se svými frustracemi na vyšší místa (ano, milí čtenáři, jakože se vám zvedne kufr;)). Podezřívám české komerční stanice z kartelové dohody, protože nahánět diváky do náruče ani náhodou Dokonalého Světa vytvořením takovéto zbraně jistého sebezničení jakž takž se vzmáhající vlastní seriálové prestiže (Přešlapy, byť zhuštěná a chudší kopie Cold Feet, mají své kvality, a omyl jménem Zázraky Života po krátkém experimentu z našich životů nezázračně odešel), to už chce zatraceně velkou motivaci. Prosím, tvůrci těchto....těchto záležitostí....poučte se, a - dámy prominou - vyserte se už na to. A pokud to neuděláte, vzchopte se, nastavte zrcadlo, a zpracujte pokud možno co nejabsurdnější hustopekelnou parodii na všechny ty příšernosti, kterých jsme my jako diváci museli být svědky. Možná vám pak bude odpuštěno jako tvůrcům Pytlákovy Schovanky. Update - po několika letech pokračování musím zvednout hodnocení. Dobový kontext vzniku, kterým bych si dokázal odůvodnit nula bodov, je už pryč, a zůstává jen pachuť mixu těch tří výše zmíněných "velkých televizních románů". Je to naprosto zbytečné, nepobavíte se u toho, je to jen (s)prostá mezireklamní výplň hlavního vysíracího času - tedy až téměř od půl deváté po VIP zprávách, žáno. 20%(24.10.2010)

• Radyo

Mamiiiii, já už to nechciii, mě už z toho bolí břichoooo....(5.4.2012)

• Radek99

Víte, jaký je to pocit cítit se doma? Takovýhle opravdu ne. Jiří Adamec se umělecky propadl na samotné dno...(2.9.2011)

• igi B.

Šel domu cestičkou, do lejna šláp, bulvy naň vyvalil, coufalej cap... A ty náš Adámku, co ty děláš, že všechny ty sračky rozmazáváš... %-[.. . . . Čokli vyjí, čudlárna jede dál... Howgh! - - - - - (Nahlédnuto ryze ze studijních důvodů, duševně odesláno kam je dáno, šmytec! - hovnocení 1880., komentsrář zde jako stopitý - 20.1.2012)(20.1.2012)

• Djoker

Souboj našich komerčních televizí má definitivně svou další oběť. Nečekal bych, že někdo trumfne Dokonalý svět, ale povedlo se. Půlku osazenstva tvoří přeběhlící z Ordinace, kteří navíc hrají skoro stejné role. Vymlouvat se na to, že seriál zasahuje do nemocničního prostředí jen částečně, je opravdu směšné, když každá postava je s nemocnicí určitým způsobem spjatá. Seriál sází na velice originální téma. Správně, nevěra je tady samozřejmě v každém vztahu. Navíc se člověk ani nezasměje, což u Ordinace říct nemůžu. Když se dva perou, třetí se směje. To bohužel nepotvrzuje ČT, která mohla přetáhnout znuděné diváky. Koho taky baví každou čtvrt hodinu hltat reklamní blok, který trvá osm minut. Jenže seriály zachraňuje pouze Californication. O filmech ani nemluvě, jedna hollywoodská klasika za týden je fakt málo. Nemít doma televizi se mi už nezdá tak zvláštní.(1.10.2010)

• HollyW

NE NE NEEEEEE!!!!! UŽ NE!! Nejprve chci říct, že scénáristi musí být pěkní ignoranti. Nedá se na to dívat ani deset minut, takže to po deseti minutách snažení, přemáhání a optimistického myšlení většinou přepínám. Párkrát jsem to nechala zapnuty cely a byla jsem z toho zničená jak po běhání kilometru na čas na základce. "Přeběhlíci" ze všech ostatních děsných seriálů a televizních stanic se sešli v jednom duševně narušenym seriálu. Kostková? Která absolutně neumí hrát a hodila by se tak maximálně do Německa na "romanticky" filmy no......Rybová? Mi absolutně leze na nervy a vydeptává mě. Etzler? Funí jak lokomotiva a už radši mlčim...POMOC!!! Ale ten scénář je fakt na ranu....(16.4.2012)

• Segrestor

Cesty Primy jsou nevyzpytatelné a tak se bohužel tým nějakých skutečných odborníků na masovou zábavu vrhl směle do další práce a dal stvořiti sitcom Cesty domů. O to je vtipnější, že domů nikdo nedošel, stále se ti lidé bincají po studiu a tvoří a tvoří. Nekonečně mnoho dílů nás ještě čeká a tak nezbývá, než stanici vymazat ze své televize a nahradit zábavu něčím hodnotnějším, třeba procházkou po střepech, přiškrcováním nebo plováním v septiku.(7.3.2012)

• sportovec

Není to nic jiného než manufaktura. Ale manufaktura před úpadkem. Jako většina této takétvorby.(25.4.2011)

• Ded@M@tes

Blbost, Prima nemůže být pozadu a vymyslela tento seriálový hit. Škoda, že se Jiří Adamec ubírá tímto směrem. / Viděné epizody cca *4.díly / ( Hodnocení: 0/10 )(22.5.2012)

• paascha

Mám silný pocit, že Barbara Bulvová je, když ne pseudonym či alter ego, tak přinejmenším spolužačka pověstných sester Bártů. Kvalita jejího produktu je velmi podobná produktům těch dvou píč, herecké obsazení těch skvostů je až na pár vyjímek totožné, u některých postav dokonce zůstala i charakteristika a povolání, jen režisér je jiný. TV Príma asi měla pocit, že potřebuje hvězdnější jméno k prosazení té sračky na nebi české shitprodukce, a ruku na srdce, podařilo se to náramně. Ještě pár dílů a po velmi rodinné sračce už neštěkne ani bulvár(13.10.2010)

• NinadeL

Co se nám to zase urodilo jako jeden z nejambicióznějších hitů letošního podzimu na Primě? Nová rodinná sága Cesty domů vsadila na tvář Mirka Etzlera, den předem si ho posadila ke Krausovi a voila, nedělní primetimový závan pominul stejně rychle jako ranní opar na okně. Nikoli náhodou CD připomínají už na první pohled rozředěnou Pojišťovnu, vedle Mirka je za kamerou osvědčený Adamec. A jestli dalšími tahouny mají být taková jména jako Švehlík, Smutná nebo Potměšil, tak děkuji, nechci. Všechny ty další Jeníkové, Zadražily, Limry a Dolanské si také odpustím a patrně upřu právo na zaujetí těm novým starům. Ale tak co už, v momentě, když jsem při dosledováni úvodního dílu došla v dalším měsíčníku, který napsal sám život, k tak povznášejícímu tématu, jako je Buďte lepší v organizaci lednice, protřela jsem zrak a řekla sbohem a šateček i letošní nové a báječné soapce. Toto opravdu není šťastný výsledek zdravého konkurenčního prostředí, které nám bují již šestým rokem. ...a uplynulo pěkných pár týdnů a po testu dílu druhého jsem jen zalitovala, že jsem tomu dala šanci. Kam se na tohle hrabe trendy umělost nováckých serošů a sterilní zkostnatělost ČT.(20.9.2010)

Hodnocení si nechám na později, až uvidím víc dílů...Každopádně jde o klasický seriál, který zpracovává již mnohokrát ztvárněná témata. Nabídnout může dobrou hudbu a několik nadprůměrných hereckých výkonů (Švehlík, Etzler, Dolanský, Štěpánková). Ačkoliv nejsou Cesty domů převratné dílo a nijak nevyčnívají z dlouhé řady seriálů posledních let, vážím si na nich skutečnosti, že jde o českou tvorbu. Pro lidi, kteří tráví večery u televize (ať už sami nebo s rodinou), se jedná o dobrou výplň času, při níž lze vypnout. A o to taky jde, ne? Ne všichni máme denně náladu sledovat kvalitní a oduševnělá dramata. Obávám se však, že postupné prodlužování a dotáčení dalších sérií rapidně sníží aspoň tu kvalitu, kterou úvodní řada má.(29.9.2010)

• Phobia

Chápu tvůrce i herce - doba je zlá: já bych taky šla radši pucovat hajzly a zevnitř omývat žumpy, než žebrat s morénama a notorama na sociálce, stát se dalším parazitem. Chápu i televize, že tyhle exkrementózní nekonečné seriály uvádějí: zaplácne se tím místo ve vysílacím čase, asi je to lacinější než gothajský salám a navíc se tím poskytne zaměstnání pár nepříliš talentovaným ochotníkům a zpola zapomenutým páprdům. Co ovšem nechápu a nepochopím dřív, než se mi mozek smrští na velikost nezralého hrášku: proč na to lidi čumí? Raději bych tu dobu strávila šoupáním prciny po struhadle, než vejráním na takový nehorázný opruz a krmení mozkožrouta pod mou řídkou, umaštěnou čupřinou! Donutit mě někdo hrubým násilím nebo lechtáním žeber alespoň jeden díl "Cest domů" očučet, dozajista bych rozhojnila zdejší bohatou úrodu odpadů.(27.6.2012)

• Rembrant

Naši herci mají asi nouzi o práci či peníze, když se musí upisovat na tyto hlouposti.(25.3.2012)

• LION-MR.T

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ(7.12.2011)

• kulyk

Prý se na ČSFD občas dívají i producenti, aby hledali inspiraci a otestovali momentální výkyvy diváckého vkusu. Mám tedy pro ně jistý vzkaz: jděte do prdele, svině svinutý. To poslední, co národu chybí, je další unylý blábol s plešaťícím zlitošem Etzlerem! Vypadá to, že většina dementnějících obyvatel této uplakané zemičky je plně spokojena s každodením vymýváním mozku růžovejma ordinériema, cestama do piči nebo pojišťovnama ulic, náměstíček a návsí. Podepisujete se tedy vědomě pod mizerný osud budoucích degenerací, neboť vlezou i díky vám do světa, v němž v práci otročící rodič po hektickém dni poskytne plodu tak maximálně informace a poučení o hovně. Lidi, fakt na to nemusíte čumět, není to povinný! To se vám nesevře žaludek i při náhodném zaslechnutí znělky tohoto a podobných televizních trapasů?(25.6.2012)

• WANDRWALL

Seriál se chytil u jistého publika, takže nepochybně si zaslouží jednu hvězdičku za to, že diváky má. A jak tak vidím, tak má i hodně hodnotících uživatelů, což se nepodaří ani nějakému solidnímu a dobře řemeslně udělanému filmu. A to je pro mě důkazem, že divák si umí užít i seriál, který ale dost uživatelů hodnotí jako nevydařený.(5.4.2013)

• Ant

Bože, větší stupiditu už jsem zas dlouho neviděla. S každou minutou jsem cítíla, jak mi rapidně odumírají mozkové buňky.(6.10.2010)

Překvapivě, když jsem tohle viděl, musel jsem si říci, že je to nějak podezřele dobré.. Zápletka nebyla špatná, postavy nepřehrávaly a dokonce i nijak příšerná hudba. Inu jestli takhle vypadaly i ty díly před tím, to nevím, ale tak zatím to u mě má dobré renomé.(27.3.2014)

• slatkac

O hvězdu lepší než Aféry.(18.6.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11