Ztraceno v překladu (2003)

Kladu si otázku jak takový béčkový film může mít 83% v hodnocení? Nenašel jsem v tom žádné kouzlo, žádnou zábavu, prostě nic, co by stálo za řeč. Hned po shlédnutí mažu film z mého disku a určitě se na něj už nikdy nepodívu(maximálně omylem, že bych zapomněl název). 15%

Zrození Planety opic (2011)

Nikdy bych nevěřil, že mě chytne film o opicích, zvláště pak, když mě nezaujal žádný z předešlých dílů. Opravdu musím smeknout klobouk před skvěle propracovanou tvorbou. Zařadil bych tento film mezi nejlepší, co v roce 2011 vyšly. 92%

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Co říct k tak dlouho očekávanému závěrečnému dílu? Těšil jsem se na něj už od listopadové premiéry první části a čekání se do jisté míry vyplatilo. Hodně povedených záběrů např. z bitvy u Bradavic nebo závěrečný boj s Voldemordem, ale taky mě tam pár věcí chybělo, třeba více emocí, napínavější boje, atd. V celkovém shrnutí dávám 4* a 80%. Btw. nebyl to zdaleka nejlepší díl, spíš bych ho přiřadil mezi ty slabší.

Bláznivá střela - Amerika v ohrožení (2008)

Snímek jenž k odpadu v mém hodnocení nemá daleko a zaslouží si být v žebříčku 300 nejhorších filmů. Vtipné scény bych spočítal na prstech jedné ruky, za to trapných scén je tam nespočet. 12%

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Hodně zajímavý a poučný dokument o plýtvání životních zdrojů s působivými záběry z různých koutů Země. Nezařazuju tento film mezi nejlepší ze svého žánru, ale patří určitě mezi ty lepší. 75%

Kouzlo Afriky (2005) (seriál)

Afriku jako takovou moc v lásce nemám, a tento dokument mě názor nezměnil. 25%

Smrt si říká Engelchen (1963)

Jelikož bydlím cca 5km od vypálené osady Ploštiny, tak jsem se na tento film velice těšil. První jsem viděl Smrt sa volá Engelchen 1960 a nyní toto a musím říct, že první zmiňovaný film od Baladi mě nadchl víc. 85%

Zlaté opojení (1925)

Další z řad Chaplinových výborných režijních i hereckých filmů. Skvěle jsem se bavil a to i navzdory krátkému časovému pásmu. Do vytouženého pěti hvězdičkového hodnocení trochu málo chybělo, takže dávám 85% .

Naušika z Větrného údolí (1984)

Jeden z těch "lepších" japonských animáků. Musím pochválit správně zvolenou hudbu a vcelku silný děj, kde princezna Naušika bojuje za zachování pralesů a pustiny. Proti hmyzím obludám to nemají lehké... 75%

Náhradník (1975)

Ač je tento film označen jako komedie, tak jsem v něm žádné komické prvky nenašel, naopak mě většina rádoby vtipných momentů přišla spíše nudných než zábavných. V celkovém shrnutí musím být hodně skeptický a dávám 2* a 30%