Star Trek (2009)

Dlouhou dobu jsem váhal, jestli se mám na Star Trek vůbec podívat, a to z důvodu, že jsem nesnášel seriál stejného názvu a myslel jsem, že film půjde ve stejných šlépějích. Naštěstí tomu tak nebylo a film předčil všechna moje očekávání. Kvalitní dialogy dominovaly celému filmu. Mělo to šťávu, akčnost a dobrodružnost byly na vysoké úrovni. 88%

Tintin a jezero žraloků (1972)

Povedený film, který kvalitou nikterak nevybočuje z řady ostatních dílů. Tintin tentokrát stojí proti bandě zločinců, kteří kopírují vzácná výtvarná díla. Pohodová oddechovka 80%

Země kůlů (2010)

Dosti nudný film o upírech s nudným námětem, slabými hereckými výkony. Nějak jsem tomuto filmu nepřišel na chuť, a to ve všech směrech. 25%

Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase (2009)

Britové nám nabídli výborný humor spjatý s excelentne propleteným dějem, kde jsem se mnohokrát ztrácel. Každá změna v čase sebou nesla riziko změnění budoucnosti, a proto tři hrdinové nevěděli kam dřív skočit. Pro mě velice povedené satisfaction, nikoliv sci-fi :-) 70%

Městečko South Park: Říše fantazie (2008)

Velice povedený film o představivosti, kde mezi sebou bojují zlé představy proti hodným a nemůžou tu chybět ani teroristé a Cartmen, který vyhrál sázku a Kyle mu musí olízat intimní část těla. Výborná podívaná pro oko diváka. 85%

District 9 (2009)

První půlhodinu bych ohodnotil odpadem, protože jsem nemohl vydržet tu ubohost. Postupem času film nabírá na intenzitě a začal se mi líbit, hlavně jak se Wikus mění na kreveťáka a bojuje proti jeho oponentům. Ale v celkovém hodnocení musím být skeptický 30%.

Divoká banda (1969)

Jeden z těch lepších westernů, sice mě poslední přestřelka připadala hodně přehnaná a podobala se filmu Komando, kde Arnold vystřílí celou armádu. 80%

Hugo a jeho velký objev (2011)

Právem je tento dobrodružný skvost nominován na Oscara. Hugo, je sirotek, který bydlí na vlakovém nádraží, život mu znepříjemňuje policejní inspektor , který se ho snaží dostat do sirotčince a taky Geroges, který Hugovi vzal deníček, kde má poznamenané kroky jak oživit robota, jenž má v sobě ukryt odkaz od zesnulého otce. Pro mě hodně podařený film 80%

Johnny English se vrací (2011)

Spíše nuda než zábava, pobavilo jen pár tragikomických scén, ale ve větší míře převažoval suchý humor, který byl víc trapný než humorný. Pro mě slabší 3hvězdy. 45%

Mikrokosmos (1996)

Tento dokument jsem si pustil v nevhodnu dobu, a to zrovna při obědě, což nikomu nedoporučuju, díky některým nepříliš chutným záběrům. Co se týče celkového zhodnocení filmu, tak pro mě 60% a zlatý střed, nic víc, nic míň.