Šílená noc (2022)

Jo, kurva jo!!! Je tam sice pár hluchých míst, obzvlášť s ostatními postavami, ale jinak je to kurevská jízda. Dítě oproti jiným obdobným filmům není protivné a Santa... To je ten pravej Satan Klaus někde tam venku. David Harbour je perfektní a je vidět, že si to užívá. Scénář je přiměřeně drsný a zároveň zábavný. Jediné, co mi trochu vadilo, byl John Leguizamo. Prostě ho nemám zařazeného mezi záporáky a i když se snaží, tak je až moc někdy ukecanej a spíš otravnej. Ale jinak se těším na druhej díl a doufám, že to borci nezprasí, protože nejen že to byla jízda, ale navíc má ten film i zkurvenou vánoční atmosféru...

Táta v nesnázích (2023) (seriál)

Až mě překvapilo, že to není úplná blbost, jako všechny ostatní české seriály. Naopak musím říct, že se povedlo vymyslet jak zábavný děj, tak dobře napsané postavy a dialogy. Jen škoda, že to po pár dílech tak náhle skončilo. Myslím, že by ještě bylo co říct. Slušní a sympatičtí herci v čele s charismatickým Pechlátem do svých rolí sedí. A co víc, Pechlát utáhne jak dramatickou, tak komickou linii. Nevím, jak moc je podobný v soukromí své postavě, ale sakra, s tím bych si rád pokecal u piva... Já osobně vytýkám jen to, že to má málo dílů. Ale říkám si, že takto kvalitní seriál u nás nevznikl tak strašně dlouho, že je to možná dobře, protože by byla škoda to posrat.

Medvěd na koksu (2023)

Nedivil bych se, kdyby Raye Liottu mrdlo z tohoto filmu. To je taková blbost akorát na páteční 1 hodinu v noci, kdy už je člověku jedno, jestli u toho usne. Vůbec nechápu, že to na sebe vydělalo. Není to horor, není to komedie. Je to prostě nudné a trapné. Pár vtipných momentů to nevytrhne. Vlastně ten název je to nejlepší na tomhle filmu, protože to nechává prostor pro představivost. Realita filmu je totiž tristní. Medvěd chodí z jednoho místa na druhé a šňupe, co najde. Za ten film by měl v sobě tak tři kila, ve skutečnosti ho ale zabily 3-4 gramy, které jeho tělo vstřebalo...

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Doprčic, už dlouho tady nebylo povedené fantasy bez trapných buzen a tupých dějových skoků. Ano, začátek byl trochu pomalejší, ale potom to dostalo takový drajv, že se Netflix může jít zahrabat. Chci další stejně kvalitní filmy, kde jde o diváka a ne o masturbaci filmových tvůrců, kteří na divácký zážitek zvysoka serou a divákem pohrdají. Toto se v budoucnu stane kultem a podle mě na dlouhou dobu změní to, jak budou fantasy filmy vypadat.

Daniel Spellbound: Lovec kouzel (2022) (seriál)

Upřímně doufám, že to Netflix nezruší, tak jako každý dobrý seriál, ve kterém nejsou buzny poslední dobou. Je to zábavné fantasy s tajemstvím pro děti. Slušné postavy, zajímavé zápletky, odsýpající děj, není co vytknout. Těším se na třetí sérii.

Monstrum - Příběh Jeffreyho Dahmera (2022) (série) odpad!

Nejhorší na tomto seriálu je to, že si lidé budou myslet, že to je pravda. Ale není a to takovým způsobem, že se to spíš blíží science fiction. Přeházené události, přidané události, změněné postavy, jednání i vzájemné vztahy, očerňování prakticky každého, kdo se tam vyskytuje a není černý... Dahmer zabíjel hlavně laciné teplé prostituty, to, že to byli většinou černoši už je spíš náhoda. Lákal je na pár dolarů za to, že si udělá nahé fotky. Společným jmenovatelem jeho obětí byla jistá podobnost jak postavy, tak tváře a museli se mu líbit. Většinu svých obětí zabil v roce 90-91. Neměl žádnou sousedku, která by na něj posílala policii, tupě by čuměla do ventilace, a kterou nutil jíst sendvič... Naopak. Jeho sousedé ho považovali za milého a příjemného mladíka a on jim všem pravidelně rozdával masové sendviče. I proto jej měli rádi. Na zápach si stěžovali snad jen dva tři nájemníci a žádné děsivé zvuky se z jeho bytu nelinuly. Všechny oběti před smrtí udušením omámil. Z koster a lebek si stavěl jakýsi oltář nebo modlitebnu, kde se chtěl modlit a relaxovat mezi svými milovanými... Nechával si jen lebky, a nějakou svalovinu na jídlo. Plus dvě kostry jako hlídače. Maso požíval proto, že tak měl pocit, že jeho obětí s ním budou navždy. Mimo jiné tedy masturboval s uříznutými hlavami a znásilňoval mrtvá těla a další různé nechutnosti... Byl to prostě chameleon, který kdyby neudělal několik hloupých chyb, tak by vraždil ze svého temného oltáře ještě dnes. Problém seriálu není to, že si některé věci upravil, ale jakým způsobem. Glenda Cleveland ho nikdy osobně nepotkala, žila dokonce v jiné budově. Nikdy ji nenutil sendvič. Dokonce ani nebyla u toho, když mu policie vracela toho kluka. Když tam hlídka přijela, Dahmer už mu pomáhal a vedl ho do domu. Poslouchal jsem i svědectví Balcerzaka u soudu. Za mých 16 let u policie můžu říct, že jediné, co měli udělat, bylo vysílačkou kluka ztotožnit. Jenže otázkou je, jak to fungovalo v roce 1991. Vždyť ještě dnes nemají toto oprávnění téměř žádní měšťáci v Brně... Plus do bytu s Dahmerem šli dokonce tři policajti a cestou se ptali několika lidí, jestli toho Asiata neznají... Co se týká výsledku, oba policisté byli suspendováni a propuštění ze služby pod tlakem veřejného mínění. Dali to k soudu a o dva roky později soud řekl, že byli propuštění protizákonně a tak se vrátili i s náhradou platu ke sboru. Ani jeden z nich nikdy nebyl zvolen policistou roku. Cítíte tu demagogii? Obrovská oslava s policistou roku zároveň s tím, kdy pozůstalí dostávají malou trapnou plaketu... Mimochodem, mezi vraždou toho kluka a Dahmerovým zatčením uplynulo sotva sedm týdnů... Za tu dobu stihl zabít ještě další čtyři a pátý mu utekl. Naprostá dezinformační lež. Další naprostá lež je ta romantika s hluchým Tonym. Nic takového se nestalo. Sám Dahmer už tehdy řekl, že ho poprvé viděl až v den vraždy. Omámil ho, vyvrtal mu díru do hlavy a nalil kyselinu, což Tony nepřežil. Mimochodem, Tony byl prostitut na drogách, který s ním šel, protože mu slíbil 50$ za nahé fotky... Ne tak srdcervoucí, jako slušný kluk z maloměsta se snem, který chce naplnit... Ohledně soudního řízení... To co z něj ukázali, si mohli odpustit. Pouze srdceryvné výpovědi pozůstalých. Ale třeba to, že svědčil i jeho bývalý šéf z plasma centra, nebo prakticky kdokoliv z jeho života plus asi deset psychiatrů, to už ne. Dahmer sám nechtěl žádné právníky a chtěl zemřít. Jen nedokázal přestat vraždit. Jeho pobyt ve vězení byl takový, že první rok byl na samotce a poté byl ve speciálním odděleném režimu, kdy s ostatními vězni pouze jedl a pracoval a ještě pár drobností. Zabil ho další schizofrenik odsouzený na doživotí za loupežné přepadení, kdy mu bílý chlap dal málo peněz. A nejdřív bouchl Dahmera tyčí od činky. Dvakrát. A potom ubil i druhého bělocha. Dahmer zemřel hodinu po převozu do nemocnice a ten druhý odsouzený za ubodání manželky po dvou dnech. Jejich vrah vyfasoval další dvě doživotí a jeho důvod byl, že mu Bůh řekl, že je má oba zabít... Ale původně tvrdil, že ho Dahmer šťouchl do zad a byla to odplata. To až po asi 20 letech, kdy začal psát básně, malovat a prodávat obrázky a psát písničky se rozhodl, že to bylo kvůli Dahmerovi... Dahmer byl totiž velkou část života velký vtipálek a to už na škole. Pokračoval v tom i ve vězení. Nejvtipnější je, že žalobu na Netflix za to, jak to celé překroutili, zvažují jak pozůstalí členové rodin, tak Dahmerův otec a nepříliš dobře o tom mluvil i žalobce případu... Mimochodem, otce žalovali proto, že použil jejich jména ve své knize bez dovolení... A Dahmerova matka zemřela na rakovinu pár let po něm. Co je tu dobře zobrazeno přinejmenším v prvních pár epizodách je, že Dahmer měl i jiné stránky, než jen s krvavou lebkou masturbující blázen. Poslední dva díly jsou ale tak nechutnou propagandou netflixovské pročernošké LGBT propagandy, až to zastiňuje nechutnou netflixovskou LGBT propagandu předchozích několika dílů... A proto tomu dávám odpad, přestože to určité kvality má.

Feria: Nejtemnější svit (2022) (seriál) odpad!

Proboha, co mělo být to zvířátko? Vypadalo to jak kočka, když přeplave kanál plný hoven. Za to půjdou tvůrci do pekla, protože tím urazili satana a jeho démony... Když za podivných okolností zemře třicet lidí, zůstanou dvě sestry samy, protože jejich rodiče jsou podezřelí z jejich vraždy. A pak se vzájemně hádají a usmiřují, nechávají si motat hlavu různými magory kolem a ještě vyšetřují, co se jejich rodičům stalo. No blábol to je. A navíc používají tak tmavý filtry, že ani večer nebylo na obrazovce pořádně vidět, co se děje, ne že by to tak moc vadilo, ale bolely mě oči a hlava. Nakonec to skončí tak, že jedna sestra odemkne bránu do pekla a pustí další malé hovnivé kočky na Zemi... A jinak spousta tajemna, nevyřčených otázek i odpovědí, všeznamenajících i nicneříkajících pohledů, a několika policajtů, kteří chtějí a nemohou, případně nechtějí a mohli by. Strašné.

Eden vás vítá (2022) (seriál) odpad!

Myslel jsem, že tomu dám aspoň jednu hvězdu za snahu, ale druhá série to naprosto zabila. Španělé tímto opět prokazují, že jejich tvorba je mnohem bližší trapným mexickým telenovelám, než kvalitním počinům. Po Ferii je to další sektářský blábol plný tupců a buzen od Netflixu. Základní premisa, kdy ekoteroristická sekta láká na odlehlý ostrov mladé lidi na párty, aby je následně přiměla proti jejich vůli bydlet v zeleninovém pseudoráji, je úplně mimo. Na nějakou dobu možná, ale vzhledem k atmosféře strachu a paranoie, která v táboře panuje, kdo by tam chtěl zůstat věčně? To by bylo tak těžké říct, hele, zaspali jste, chvíli tu pobudete s námi, než připluje další loď a pak se vrátíte. A potom jejich odpor zničit milým přístupem a laskavostí a přehnaným množstvím sexu. To vymeje mozek po pár měsících každému. Jenže tam to je postaveno tak, že pokud nechceš zůstat, tak tě zabijeme a tím pádem vzniká napětí, které automaticky odrazuje ostatní. Postavy se chovají naprosto hloupě. Tři by mě museli držet, abych si nechal vědomě prostřelit hlavu žihadlem. Nemluvě o naprosto tupém rozhodování všech postav v čele s tupou Gabi. Celkově pojetí života v Edenu je zvláštní. Skupinka se celý den věnuje pouze tomu, že se přehrabuje v kamení a mechu, případně si hraje na to, že na mělčině loví ryby nebo řasy... Jak by se proboha uživili? A všichni mají neustále nové, vyžehlené a čisté oblečení, neoprény, všechno, hlavně je to úplně eko. A všude je dostatek silného španělského vína... Exteriéry Kanárských ostrovů jsou naprosto nevyužité a otravná Astrid s debilními kecy už mi v druhé sérii lezla z krku. Nedoporučuji.

Black Adam (2022)

Je to strašná škoda, protože to mělo obrovský potenciál. Jenže tvůrci se bojí v dnešní politicky/barevně/pohlavně korektní době vybočit a je to na tom hodně znát. Adam by byl perfektní hrdina, když seká jednoho za druhým své nepřátele, jenže neuvidíme ani kapku krve... Co považuju za nejhorší vadu, je zapojení trapné feministky a jejího syna do takzvaného Adamova přerodu. To byla tak nepříjemná a tupá dvojka, že vůbec nechápu, že to nikdo neviděl. Vždyť přece stačilo Adamovu kryptu otevřít omylem při vykopávkách, nebo i úmyslně, Adam by je všechny rozdrtil na prach. Pak by se vydal do světa a kdo by se mu postavil do cesty, toho by sejmul. Do toho by se zamotal ten pseudo doktor Strange, pseudo Antman, pseudo Storm a pseudo Falcon a mohli se řezat i s teroristy do aleluja, u toho mohlo třeba zařvat nějaké menší město, aby bylo vidět, že Adam je fakt zlej... Během té řežby by náhodou uviděl kluka, který by vypadal jako jeho mrtvý syn a zachránil by ho a unesl... A přerod může začít... (Sice klišé, ale natočit to svižně a brutálně, mělo by to úspěch.) Jenže tady je to takové divné. Všichni Adamovi říkají, jak je zlý, i on to říká, a přitom vlastně dělá pořád jen dobré skutky... Samozřejmě si nebere servítky s tím, jestli zabije vola, který na něj útočí, ale to není nic zvláštního. Tedy ve všech rozumných časech, až na naši hypertupou dobu. Jenže neudělá nic doopravdy špatného.  V rámci zbytku postav, nejvíc prostoru dostala matka a syn, ale jsou tak otravní, že si k nim divák žádný hlubší vztah nevytvoří. A zbytek superhrdinů? Prostě jen další zaměnitelná banda teplejch kreténů. Nezajímaví a svou morální nadřazeností nepříjemní. Nebýt poslední bojové půlhodiny, byl by to těžký propadák.

Matilda Roalda Dahla: Muzikál (2022) odpad!

Fuj, to bylo peklo. Moje děti se odmítly dívat vzhledem k nudě kluk po 10 a holka po 15 minutách a to jsem jim i slíbil prodloužit čas na mobilu. Já vydržel ještě asi dalších 5 a musel jsem to vypnout. Možná, kdyby to nebyl muzikál, tak by se to dalo, ale takhle tam zpívají trapné děj neposunující písničky a je to strašná nuda. Původní Matilda nebyl extra zázrak, ale na děti to fungovalo. Jenže tady, asi tím, že té Dahlově... ona to ani není hravost, spíš taková zvláštní umělá snová pokroucená naivita... dávají až příliš prostoru na úkor zábavy no a k tomu je tu ještě ta muzikálová složka, kde ani ty melodie nejsou hezké. Je to asi stejně nudné, jako nezáživný Obr dobr nebo jako téměř jakákoliv adaptace jakéhokoliv díla od Roalda Dahla snad až na Burtonovu Továrnu na čokoládu. Zajímavé, jak z tohoto autora USA tolik uchcává.