Transit Carlsbad (1966)

Výborné špionážně komedialní drama s vynikajici atmosferou a neuvěřitelnými agentskymi převleky předních herců té doby. Špioni na rozdíl od ostatních českých filmů nemluví všichni česky, ale každý svou řečí, tzn. že nám vzniká zábavný babylon, kde se přechazí s francouzstiny do nemciny, cestiny, anglictiny ci rustiny. Pokud jset polyglotem, tak vam zaplesa srdce blahem. Film je mimořádně stylový a co se týče uvěřitelnosti postav a jejich národností, tak jsem v českém filmu neviděl lepší.

Hodinářova svatební cesta korálovým mořem (1979)

Dech berouci bizzarkomedie, kde se objevuji temer vsechny herecke a hudebni osobnosti konce 70.let a kde je dej natolik nepredvidatelny a sokujici, ze nemuzete ani nachvilku odbehnout na zachod. Obrovske mnozstvi gagu a vtipnych replik vychrcholi zaverecnou LSD scenou na Staromestskem namesti, presne vedle tech hodin, jak do nich nekdo pred lety hrabnul a od ty doby nejdou. Zde se stretavaji vsichni hlavni i zatim nepredstaveni protagoniste filmu. Pri sledovani doporucuji konzumovat velke mnozstvi drog, ktere umocni zazitek z filmu. Mimochodem, nechcete nekdo harmonium?

Silent Hill (2006)

Klasicky "moderni" horor, navic podle pc hry. Parkrat jsem se skoro leknul, ale jinak dve hodiny neceho, co se snazi byt dobrym filmem, ale je spis splacaninou vsech moznych hororovych nametu posledni doby. Za zminku urcite stoji obsazeni vychazejici detske-teenage superstar Jodelle Ferland, o ktere urcite jeste hodne uslysime.

Block Party (2005)

Gondry umi, dalsi vynikajici zalezitost, u ktere byste nejradsi vstali v kine ze sedacky a zacali se pohybovat do rytmu. Ya basta!

Eaux d'artifice (1953)

Abstraktní šílenost, vyjimečně bez mužných těl.

Fimfárum 2 (2006)

Přestože se opět jedná o výbornou práci, tak musím říct, že mě dvojka bavila o trochu míň než jednička.

Flandry (2006)

Film by mohl být o válce jaká je ve skutečnosti, ale tím se bohužel zabýva jen menší část filmu. Zbytek je je směs pseudopsychologických situací s minemem dialogu a velkým množství půlminutových sexualních styků hlavního hrdiny..........

Bratranci (1959)

Vynikajici film s výbornými hereckými výkony, který se zabývá možnosti soužití dvou zcela charakterově a povahově odlišných lidí. Přes oboustranou snahu spěje příběh k nevyhnutelnému konfliktu.