Vampire Hunter D (2000)

Za pribeh, atmosferu a neodolatelne charisma hlavnio hrdiny.

Dny zrady I. (1973)

Woody provedl vynikajici rozbor, pod ktery se bez vetsich vyhrad dokazu podepsat. Obsazeni Habersbergu henlainovci je na jednu stranu propagandisticka uchylnost, ale na druhou stranu je to vyborne natoceny a nadmiru presvedcivy. Mistama jsem se skvele bavil, karikatury demokratickych politiku, dobracke tvare sovetu a komunistu, Gottwald jako ochrance demokracie. No, ale jinak je to nabliti. Takze jedna krasnaja *.

Noir (2001) (seriál)

Asi jsem se prilis zmlsal. Noir je muj 5.anime serial po Hellsing, Wolfs Rain, Haibane a Cowbojovi a i kdyz me castecne strhnul jako ty predchozi, tak hlavni hrdinky mne k srdci celkove prirostly asi nejmin. Jinak hudba je solidni, vyse zminovany "bojovy" song dokonce vynikajici. Rozhodne souhlasim, ze akcni sceny jsou vyborny a pribeh taktez spravne temny, ale ac nerad musim dat pod vlivem ostatniho "pouhe" 4+*.

Už se nebojím (1984) odpad!

Ano, toto je film pro mladez. Ovsem byt ditetem, tak z toho na me padne jedna velka deprese. Pribeh je jednoduchy. Mlady ucitel prijede na svou prvni staci a co cert nechtel! Zrovinka v jeho tride je kluk, kterej nemluvi, spatne se uci, mozna se i pocurava a on se rozhodne to vsechno spravit. Samozrejme, ze je to prace narocna a proto i obcas slapne vedle. Pak je tu ovsem jeste druha rovina a tou je pokus o tisnive psychologicke vyjadreni celeho pribehu a prave zde je balvan urazu! Silena hudba, prostrihy na chlapce a ucitele, no proste des bes! Pseudopsychologicka slatanina, ktera mela zrejme primet deti, aby se nebaly? Mozna, ale ja davam nekompromisni odpad!

Mláďata (1979)

Vynikajici horor o jedne nestastne rodince a invencnim psychiatrovi. Velmi pusobive, originalni a dobre propracovane. Tezko neco vytykat.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Prvni pulka svizna, klasicky Tarantinuv rukopis, druha cast prechazi v upirskou frasku, ketra spis pripomina Romerovi zombie filmy. Kazdopadne film pobavi, herecke vykony nezklamou, ale na vic jak slabsi 4 to nestaci.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Nuda, nuda a totalni splacanina, usnul sem u toho a probudil se az v Butchcassidiovske zaverecne scene, kde jsem se sice nenudil, ale spis desil, co za silenost nam to zase Hollywood serviruje.......

Pouta války (2004)

Jeden z nejlepsich valecnych filmu, co sem kdy videl. Velke mnozstvi strhujicich bojovych scen provedenych s asijskou preciznosti. Ovsem jedna se take o "hollywoodsky" film natoteceny Korejci, kde vas muze zacatecni kycovita idylka trochu rozladit, ale netrva nastesti prilis dlouho. Pak uz jen cire valecne drama. Zvlaste cinska ofenziva, ktera pripomina vyjev z Pana prstenu stoji skutecne za to. Za vynikajici valecnou akci 5*.

Hostel (2005)

Eli Roth si muze gratulovat. Za babku natocil velmi podprumerny film, ktery se diky ucinne medialni kampani stal kasovnim trhakem. Na filmu nelze nalezt nic pozitivniho, jedine usmevne momenty ve zpracovani "udajne" slovenskych realii. Detsky cikansky gang vypada rozhodne vic strasidelne nez jakokoliv radoby drsna scena.

Nekromantik (1987)

Experiment, underground, mozna avantgarda, ale i parodie. Zajimava divacka zkusenost, ale podruhe uz asi ne.