Waterloo (1970)

Když jsem Waterloo objevil byl jsem nadšen. Konečně film z Napoleonských válek, který má potenciál výborného velkofilmu. Ovšem po zhlédnutí jsem byl mírně rozpačitý. Historicky velmi věrné, Wellington je velmi dobrý, Napoleon už je slabší, labilní povaha, žaludeční záchvaty, ale bohužel příliš mnoho momentů, které měl Steiger vyplnit Napoleonovou osobnosti a charismatem, o to se sice pokouší, ale výsledkem jsou jalové scény bez atmosféry. Velkofilmu tohoto druhu by určitě slušelo více patosu, více prostoru hrdinným mýtům bitvy. Bondarchuk rezignuje na jakýkoliv pokus vykreslit charaktery jiných postav než Napoleona a Wellingtona. Bojové scény jsou díky rudému komparsu vpravdě monumentální a patří k tomu lepšímu, čeho se ve válečném filmu mužeme nadít. Je škoda, že film ve své době komerčně propad a tak Kubrick nemohl natočit svého Napoleona. Díky tomu zůstává Waterloo jedním z mála zdařilejších odkazů k tomuto období.

Království koček (2002)

Pouze pro děti, příběh mě ničím nevtahl a neuchvatil, některé postavy jsou sice úsměvné, ale konec sem protrpěl. Až příliš mně některé pasáže připomínaly Cestu do fantazie, ale asi to bylo jenom zdání...

Hook (1991)

Americky pohadkovy pribeh, ktery me jako decko totalne dostal. Kratce po revoluci byla navsteva zapadniho filmu stale jeste svatkem a detske oci meli stale jeste v pameti sadisticke ruske pohadky. Prave proto na me tehdy Hook pusobil tak uzasne.

Tsunami (2005) (TV film)

Velmi zabavne a poucne, mam slabost pro hrdiny bez charismatu, kteri ovsem dokazou vyresit problem s macgyverovskou zrucnosti a jistotou. Jeste jedna rada zacinajicim filmarum, kdyz si nevite rady s odlehcenim pribehu, tak angazujte tloustiky, ty zarucene pobavi! Vedel to uz Zdenek Troska a vedeli to i tvurci teto nemecke katastrofy.

Neskutečné historky (1976) (seriál)

Slabsi odvar Monty Pythonu. Mne tu dabing spise vadil a daleko vic bych privital titulky. Vylozene dobre jsou jen nektere dily. Obcas clovek hodne dlouho cekal nez se bylo cemu smat, ale na slabsi 4* to jeste stacilo.

Darwinova noční můra (2004)

Velmi zajímavý dokument, který by však mohl být ještě lepším, kdyby se autorovi podařilo plně využít potenciál vybraného tématu. Negativní důsledky globalizace, AIDS, války a hlad, který je paradoxně zapezpečen i do budoucna častými jednorázovými humanitárními akcemi Západního světa. K nejzásadnějším momentům bych určitě přidal reverenda - "kondom je hřich", - současná smrtící politika církve v křesťanských enklávách v Africe. Růský pilot chce na světě mír pro všechny děti, ale byznys je byznys. Embargo na dovoz zbraní platí jen pro některé země jako je Česká republika, Francie a jiné mocnosti si přece nenechají zasahovat do svých sfér vlivu. I to je glogalizace, i když trošku naruby. Jsem jenom zvědav jak dlouho nám ta Fortress Europe vydrží.

Vertical Limit (2000)

Od zacatku sileny becko na snehu a ve skalach, priserny nezajimavy herci, demetni scenar a hodne poctivy snehovy akce.

Hadí stisk (2001)

Super becko ktere prijemne prekvapi okopirovanym scenarem Smrtici epidemie vylepseneho zmutovanymi armadnimi hady prenasejicmi smrtelny virus. Herci jsou sice horsi, ale pribeh je natolik prospikovan dumyslnymi gagy a jinotaji, ze se smichy neodlepite od obrazovky. Staci k tomu par drobnych otresu zeme a uz se roztaci smrtelna spirala, za kazdym rohem ciha had. Hadi jsou natolik agresivni ze hladove prorazeji tunely z podzemi a zbesile hledaji sve lidske obeti. Nastesti tu neni Dustin Hoffman, ale poctivej doktor z nemocnice, co si na nic nehraje a vi, ze na hady platej poradny gumaky. Konec je castecne otevreny, zrejme bude stacit vybuch okolni sopky a v kombinaci vysoke teploty se sousedni pstrosi farmou dojde ke zmene hadi DNA a bude na svete druhy dil.........

Znamení kotvy (1947)

Neskutecny ba mysticky pribeh o namornicich, plynouci vode, kouzelnikovi a Pavlince. Film se natolik vymyka vsemu co bylo v teto dobe u nas vyprodukovano, ze urcite stoji za pozornost, ma temnou atmosferu, velmi slusnou kameru, objevuji se zde polonahe tanecnice, ale presto sem se vetsinu filmu pobavene usmival a kroutil hlavou. Predposledni filmova role Hany Vitove.