Zajatci mlhy (2005)

Velmi dobrý ruský film, který přináší pro ruskou kinematografii poněkud netradiční pohled na látku Velké vlastenecké války.

Krajina přílivu (2005)

Psychadelický příběh s prvky morbidity, který není rozhodně pro každého. Film patřil ve Varech k nejdiskutovanějším a názory na něj se diametrálně rozcházely. Já se každopadně řadím k těm, keteré film i přes bizarní děj vtáhl a zaujal.

Honem! Honem! (2000)

Byl jsem docela zvedavy, se svedskym filmem jsem mel zatim pomerne dobrou zkusenost, ale tendle film me nudil. Bylo tam hodne mladi, Libanonci, problemy s erekci, ale zadna opravdova legrace to nebyla. Navic vetsina libanonskeho pribuzenstva hrala zrejme ve filmu poprve, takze to taky podle toho vypadalo.

Bojovníci mezi nebem a zemí (2003)

Cinsky radobyhistoricky-akcni film. Krajina je urcite hezka, ta me taky zaujala, ale dejove je to jeden velkej zmatek. Zakladni linie je jasna, ale putovani relikvie odkud kam mi jasny rozhodne neprislo. Bojove sceny jsou prumerne, vykresleni postav hodne prumerne, veskera dramaticnost je nahrazena lacinym patosem. Uloha hlavni hrdinky je taktez zmatena. A nakonec samozrejme Turci, 700 nl, Hedvabana cesta, dosud v poradku, ale to co jim provedli v bojovych scenach je des a bes. Jadro jejich vojska zde tvori vymodena chocholata pechota vybavena ostepy! Samozrejme, ze Turku bylo nekolik kmenu a prosli vyvojem, ale tihle Turci jsou napudrovany fackovaci kasparkove, ale to uz bych chtel asi trochu moc......

Producenti (1967)

Mel Brooks je mistrem filmove komedialni satiry a parodie. Bavil jsem se kralovsky, ale nejvic smichy jsem se asi rval pri samotnem veleuspesnem propadaku Springtime for Hitler, pri predehre s tanecnicemi jsem pouze bezmyslenkovite smichy mlatil kolem sebe, ovsem pri nastupu samotneho zpivajici a tanciciho gay Hitlera a jeho rozhovorech s generalnim stabem jsem skutecne smichy spadl ze zidle. Pred Producenty jsem mel zatim pouze cest se Silent Movie, ale timdle filmem si me pan Brooks definitivne ziskal.

Ima, soko ni iru boku (1999) (seriál)

Vynikajici anime, ktere divaka vtahne. Zajimavy pokus o simulaci detskeho chovani v extremnich situacich. Deti zabijaci jsou vynikajici bojovy nastroj, o tom by mohli v mnoha africkych statech vypravet. Kral Hamda byl ovsem az prilis smesnym zlosynem hodne pripominajiciho posledni filmove ztvarneni Petra III:). Nektere dejove zkratky mne prisly pomerne dost zjednodusene, ale mozna to bylo tim, ze ma serial jen 13 dilu oproti beznejsim 26 dilnym anime. Prestoze patri k tomu nejlepsimu, co jsem z anime tvorby videl, tak Wolfs Rain zustava stale neprekonan:).

Kukačka v temném lese (1984)

Pomerne zdarily snimek zachycujici osudy ceskoslovenske divky, ktera je za valky odvlecena do Rise. Jeji prevychovy se ujme sef koncentracniho tabora, ktereho ztvarnil velmi verohodne Oleg Tabakov. Film mne utkvel v hlave z detstvi a ani po letech neztratil nic ze sve pusobivosti.

Zdivočelá země (1997) (seriál)

Obcas vznikne neco, co presahuje ramec beznyho filmovyho utvaru. Zdivocela zeme tim podle me je. 20 dilu serialu odehravajiciho se na pozadi 15 povalecnych ceskoslovenskych let samozrejme neni bez chybicky, tech chyb a hluchych mist je tam prirozene spousty, ale troufam si tvrdit, ze lepsi serial v CT od r.89 nevzniknul (a ani nikdy nevznikne, pac CT uz se taky vydala cestou Pout a Ruzovych zahrad). Tim nemyslim umeleckou kvalitu, o te se da samozrejme diskutovat, ale hlavne snahu prinest prispevek k diskuzi o nasich nedavnych dejinacha a pohledu na ne. Serial se samozrejme snazi byt v prvni rade dobrodruzny, proto je do celkoveho pribehu, casto neprilis zdarile, naistalovana rada epizod, ktera by mohla byt aspon trochu uveritelna vzhledem k dobe, v ktere se hlavni hrdinove pohybuji. Nicmene celkove pribeh drzi pohromade a predstavitele jednotlivych postav vetsinou hraji na hranici svych moznosti. Byl jsem pred par roky na diskuzi s predstaviteli serialu, vetsina z nich tocila Zdivocelou zemi ze skutecneho presvedceni. Kdyz Hynek Bocan licil jak jeste 6-7 let po revoluci byl obrovsky problem tocit komunistickej lagr, jak soucasny komunisti protestovali, vsemozne branili nataceni a dokonce na ne utocili bejvaly bachari, tak mam skutecne padnyi duvod dat 5*. Majoru Zemanu, Muzu na radnici a Zen za pultem mame tuny, ale kolik mame Zdivocelych zemi?

Ilsa: vlčice SS (1975)

Sileny becko se silenejma hereckejma vykonama a taktez silenou zapletkou, bohuzel sem se ale zas tak silene nebavil. Par dobrejch hlasek, scena s tajici ledovou kostkou a huronsky se smejicim generalem SS, samozrejme vytecna hlavni hrdinka, ale jinak nuda.