Manos: The Hands of Fate (1966) odpad!

Ve chvili, kdy todle pisu, uz Manos davno neni nejorsi. Spadl az na 12. misto. Musel ustoupit komercnejsim projektum. Nezavisla produkce to ma holt tezky v jakymkoliv zanru. I v zanru filmovyho braku. Presto je todle skutecne jeden z nejamaterstejsich a nejhorsich filmu, kterej kdy byl natocen.

Haibane renmei (2002) (seriál)

Ano, Haibane je těžko popsatelná nádhera, vymykající se většině ostatní anime produkce. Absoluně souhlasím s Jhershawem, to se musí zažít:).

Wolf's Rain (2003) (seriál)

Zatím nejúžasnější anime, co sem měl to potěšení vidět. Absolutně strhující příběh, který je plný zvratů a neustálých překvapení. Seriál má hned několik hlavních postav, což dává prostor podrobně rozebrat jejich charaktery a velmi dobře s nimi celou dobu pracovat. Vynikající atmosféra, která nás vtáhne do příběhu hned od úvodních dílů. Hudba je další zcela mimořádná záležitost. Originální filmové hudby vznikají mraky. Troufám si tvrdit, že víc jak 90% je obyčejnou vatou. Ne tak u Yoko Kanno. Původní hudbou pro anime dělá už víc jak 10let a dělá ji sakra dobře (např. Cowboy Bebop). Hudba je právě to, co z tohoto seriálu dělá možná to vůbec nejlepší, co na anime scéně dosud vzniklo. Je zajímavostí, že v původní TV verzi měl Wolf´s Rain pouze 26 dílů a poslední 4 vyšly až na DVD.

Hellsing (2001) (seriál)

Můj anime křest. Neuvěřitelně charismatický hlavní hrdina, na kterém celý seriál stojí a leží. Cool souboje, vynikajíci práce s detaily, kvalitní zápletka a velmi napínavý příběh. 95%.

Zítra se bude tančit všude (1952)

Upřimné nadšení, které na nás doléha z každičkéo kousku filmu je až nakažlivé. Všechno navíc pěkně v barvě! Každá tvář je rozesmátá, až na tu Adamírovu záškodnickou. Objevuje se tu dokonce i nestárnoucí Jarmilka Šuláková. A pak ten sukces v Berlíně, kde jsou opět všechny ty socialistické a lidovědemokratické tváře rozesmáté od ucha k uchu. I když mě zklamalo, že Sověti vyšli na prázdno, jejich vystoupení bylo minimálně stejně dobré! Jinak samozřejmě nejdementnější a tudíž nejzábavnější budovatelák.

Tichý Američan v Praze (1977)

Se spionaznimi filmy se v 70.letech roztrhl pytel. Tendle patri k tem zasadnim, protoze zde nejde o nějake konspirativni honeni ega ceskoslovenske rozvedky, pretahovani panu inzenyru, ale tady de vo celej Unor! Praha je prolezla imperialistickejma agentama, ktery rozhazujou dolary na vsechny strany. Jejich nejvetsim trumfem je specialni kniha sifer od Vladislava Vancury Obrazy z dejin naroda ceskeho. Nastesti se bdelemu Jirikovi, ketery nakonec pochopi, ktera strana ma pravdu, podari novy purpurovy kod rozlousknout a v tu chvili se vsechno hrouti. Misto planovaneho prevratu takzvanych "demogratu" veme vse do rukou pracujici lid a nase svetle a skvele zitrky jsou zpeceteny. Skoda, ze se film zbytecne snazi o ponurou atmosferu, vice uprimneho nadseni pri plneni stranickych ukolu by bylo namiste!

Nezlob, Kristino (1956)

Karel Hoger jako malir, ktery z pocatku nechape, ze doba je nekde jinde. Posleze procitne a zacne konecne malovat srozumitelne obrazky. Nezapomenutelna je urcite scena, kdy si ziskava mistni deti, kdyz na vesnicke slavnosti kresli detem valku jako oskliveho draka a cela akce se zvrhne v detskou mirovou manifestaci. Velmi zajimava je postava zeny vamp Heleny, s takovou burzojou bych teda zadny bratrickovani nedovolil.......

Nebeský pláč (1994)

Oproti nekterym dalsim Simandlovym filmum ma tento velkou nevyhodu. Narozdil od ostatnich akcnich pokusu se zde Simandl pokousi o romantiku, coz konci nevalne a navic nam dava pramalo sanci se bavit, tak jako u ostatnich "filmu". Realie nehodnotim, ale hodnotim neskutecne se vlekouci nic, ktere se vlece 90minut, az na pateticky kycovity konec jak z cervene knihovny.

Severní přístav (1954)

Velmi nadprumerne zabavny agentsky pribeh, kde Rudolf Deyl ml. hraje na druhe strane barikady. Jinak samozrejme dobro opet zvitezi nad lzi a imperialistickym zaskodnictvim.

Cesta ke štěstí (1951)

Tato příkladná agitka nabádá, že cesta ke štěstí vede jedině skrze poctivou práci, že uplatnit se může každý, třeba i podnikavá dívka, když s nadšením zasedne na volant traktoru a jme se rozorávat meze. Navíc odhalí pletichy bohatého sedláka a naivní, nedůvěřivé vesničany přesvědčí o výhodách družstevního hospodaření. To vše zamýšleno smrtelně vážně. Jako u většiny ostatních budovatelských filmů dávam *. A to za zábavnost. Film je natolik stupidní, že jsem se několikrát upřímně rozesmál.