Kouř (1990)

Tenhle film byl prostě fajn, fajn, fajn, fajnovej...

Stepfordské paničky (1975)

Remake tohoto z filmu z r. 2004 v hlavní roli s Nicole Kidman je v porovnání s tímto dílem takřka o ničem. Katharine Ross zde hraje opravdu vynikající roli, děj celého filmu je i celkem napínavý a rozhodně si zaslouží větší pozornost, než výše zmiňovaný remake.

Stepfordské paničky (2004)

Viděl jsem i původní film Stepfordské paničky, který mi přišel o něco zábavnější a hlavně na dobu, ve které byl natočen i celkem odvážný. Tento remake si ode mne zaslouží 3 hvězdičky snad jen díky půvabné Nicole Kidman.

Forrest Gump (1994)

Klasika, dnes už to snad nelze ani jinak okomentovat. Neskutečně dojemně vyprávěný příběh o jednom prosťáčkovi, který "změnil" americké dějiny. Nejvíc tento film vystihuje tato věta: "Život je jako bonboniéra Forreste, nikdy nevíš, co ochutnáš." 100 %

Esmeralda (1997) (seriál) odpad!

Nechápu, jak jsem se na to mohl dívat.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Jakožto oddaný fanoušek původního seriállu Stargate, jsem se z počátku obával, co se z tohoto spinoffu vyklube. A nakonec jsem byl příjemně překvapen. Nová galaxie, noví nepřátelé, noví herci, sem tam doplněni o staré známé. Hodně vydařený spin-off, který jsem si oblíbil snad ještě víc, než původní Hvězdnou bránu.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Pro mě je tento seriál srdcovou záležitostí, takže mi do toho nemluvte. Pro příznivce sci-fi je prostě povinností tento seriál milovat..:D

Ostrov (2005)

Tak takovéhle sci-fi akčňárny já můžu, navíc s půvabnou Scarlett, takže co víc si přát. Na úplný top tomu ale bohužel ještě něco chybělo.

District 9 (2009)

Ať si říká kdo chce, co chce, ale pro mě je to jeden z nejlepších filmů roku 2009. Vytvořit příběh, ve kterém mimozemšťani nejsou těmi zlými, ale naopak jsou odsouzeni na pomoc člověka, je vskutku originální. Stejně tak pojetí filmu jakožto dokumentu, a to jsem ještě nemluvil o kameře. Závěr zůstal otevřený, takže doufám, že Blomkamp, ovlivněn trilogickým Peterem Jacksonem, natočí alespoň jedno pokračování. Já, jakožto milovník sci-fi, můžu tento film doporučit každému.