Constantine (2005)

Kdo má takovíto druh filmů rád rozhodně se mu bude líbit. Animece ve filmu jsou celkem dobré, zajímavý příběh a apak skělí Keanu Reeves, Rachel Weisz, Shia LaBeouf. Celkové hodnocení asi 85%.

Šinseiki Evangelion (1995) (seriál)

Neon Geness Evangelion je jeden z nejlepšívh anime vůbec se skvělou psychologickou propracovaností postav a chytře propracovaným příběhem, který člověka naprosto pohltí. Bohužel původní zakončení mě zklamalo, ale EoE to napravil a z mého pohledu i dobře vysvětlil celé dění. Chvíle mi vadily odkazy k biblickým a židovským motivům, ale v celku je to napínavá, občas trochu depresivní ale i zábavná podívaná. 10/10

Final Fantasy VII: Advent Children (2005)

Po zklamání z Esence život jsem váhal zda se podívat na Advent children, ale zvědavost mě přemohla anelitoval sem. Úžasně vypadající animace, celkem propracovaný a zajímavý příběh, dobře propracované a občas i zábavné postavy. Na filmu je to vidět a z každého animovaného políčka je cítit fantazii a atmosféru jedné z největších sérií hráčské historie. Film je velmi akční a má velmi rychlý spád.

Město bohů (2002)

Město bohů rozhodně není pro slabší povahy, film je celkem krutý a drsný, přesto je zajímavý a napínavý. Atmosférou mi to trochu připomíná Amores peros, ale i přesto úžasná podívaná.

Cesta do fantazie (2001)

Mistrovké dílo od Hayaa Miyazakiho. Úžasná animace, zábavný a napínavý příběh, zajímavé postavy. 10/10

Howlův kráčející hrad (2004)

Naprosto úžasné anime, ta kresba/animace je skutečna okouzlující. Létající/chodící zámek, naprosto originální nápad, výborné postavy, zajímavý a napínavý příběh, který dostatečně rozproudí vaši fantazii.

Evangelion šin gekidžóban: Ha (2009)

Druhý díl se od svého předchůdce dosti liší a nabízí něco nového. Už to není tak depresivní, vztahy mezi jednotlivými postavami už nejsou tak platonické, postavy jsou více propracované, zdařilé rozšíření děje a zajímavé nové postavy a graficky to vypadá také mnohem lépe. Celkově vzato se jedná o úžasnou podívanou, která nemůže nechat chladného snad nikoho.

Evangelium: 1.11 Monstrum (2007)

Ikdyž je Evangelion 1.11 pouze remake prvních šesti dílů pouze s malými obměnami. Ale i tak mě celý film naprosto pohltil.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Seriál, který svým humorným provedením a skvělím výběrem postav, musí člověk prostě milovat.

Angel (1999) (seriál)

Efekty v tomto seriálu nejsou o moc lepší než v Buffy, přemožitelka upírů, ale svým příběhovým provedením je rozhodně zajímavější. Pro fanoušky takovýchto seriálů a Davida rozhodně dobré...