Severní blata (2006)

Dlouhé čekání na zklamání... podle mne špatně vykreslené postavy (za tím vidím Balthasarovu snahu neočerňovat islanďany před cizím publikem - pro které je zřejmě prvoplánovitě film vytvořený). Spíš než jakékoliv jiné severské krimi to připomnělo německé detektivky. Slyšel jsem to bohužel dabované, což ještě víc snížilo šanci na autenticitu.

Rychlý běžec (2001)

Síla tohoto filmu je v nestandardnosti - ukazuje zcela jinou představu o tom, jak točit filmy. tak se podle mne vytváří mýty a legendy - děj založený na příběhu (minimální odbočky) a prostředí, které ho učiní autentickým. Působivý, nevšední, osobitý film.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Kategorie Akční+Dobrodružný+Fantasy+Romantický ? Tak to je fakt k smíchu...kdyby tu stálo pohádka a rodinný divil bych se rozhodně míň, co že to sleduju za nezajímavý blábol. První polovina plná honiček, napětí a boje byla nudná, nezáživná, nevěrohodná a teprve příchod bájných (h)assasinů dokázal pozvednout film alespoň na ty dvě stár. Cílovou skupinu diváků bych odhadoval na děti 7-10 let... maximálně 12. Ti jediní by měli být skutečně relevantními kritiky filmů od walta disneyho a pro toto ultramoderní nic to platí dvojnásob.

To (1990) (TV film)

Tento film se opravdu nehodnotí lehce. Po stránce výběru herců jde s klidem tvrdit, že teens se povedli přece jen lépe než dospělí, i když tam taky moc výtek nemám. Po stránce scénáře si nejde taky na moc stěžovat - film se snaží být téměř doslovným přepisem knihy, některé pasáže si o nejvyšší hodnocení neříkají nesmyslně. ale jako celek to přece jen úplně pospolu nedrží. Přesto kladně hodnotím i herecké výkony, motivace postav byla přehledná, pocta originálu jasná... možná až moc. Nelze si myslet, že ze skvělé knihy lze udělat skvělý film bez osobitosti a invence. Takže lehce nadhodnocené čtyři.

Večeře s April (2003)

Pieces of April (opravdu si myslíte, že tu jde o nějakou večeři?) zcela splňuje mou představu o kvalitním a nenásilném dramatu US produkce. Ano, jsem rád, že někdo vůbec takový film natočil a že mi dokázal, že když uvidím na plátně/obrazovce Katie Holmes, nemusím si okamžitě pomyslet : páni, co tu zas dělá ta kráva... Je opět s podivem, kdo tu na csfd vytváří popisky druh filmu (přišlo vám to jako rodinná komedie?)

Frozen (2010)

obrovské plus v atmosféře a minimalistickém prostředí na druhou stranu obrovské mínus v chování postav... i když jak tu na csfd nekdo zmínil: američtí teenagers jsou druhým nejhloupějším tvorem na planetě, hned po zmutovaných měňavkách (omluva za nedoslovnou citaci). Celkově to je další filmek na vysokoškolskou kolej, když chcete trochu vylekat holku a dorazit ji rumem či vodkou (nevíte náhodou, co se používá v USA?).....Asi jsem byl nějak omámen, protože fakt nachápu proč jsem tomu dal čtyři. omlouvám se a měním na zaslouženější solidní 3

Město šílenců (1997)

Snímek nepřináší nic nového, nic s čím bych se rád ztotožnil a především nemá ani jednu postavu, které bych aspoň trochu fandil... Beru ho jako film, který chce být protestní, ale ne zas tak moc, aby nepodkopával víru ameriky v to, že dělá skutečně to, co chce. Vše jde do vytracena a směšný Hofmanův závěr mi přijde až jako fraška. Za celý film jsem se nedověděl, proč se tu každý chová jako naprostý idiot a argument "prachy" si nechte pro lidi s IQ bushovic rodiny. je skutečně americký národ už v jádru zkažený?

Moon (2009)

Film s výborným startem, který po půlhodině začíná ztrácet tempo a do cíle spíš už jen doklopýtá. Zůstává pachuť americké agitky proti výzkumu kmenových buněk...

Vrána (1994)

Vrána... nadprůměrně zpracovaný komix s výrazným Brandonem Lee a Michalem Wincottem. Energii a tah filmu brzdí prostřihy "vyšetřování" které nemají vůbec žádnou atmosféru a spíš než sem by se hodily do policajta z beverly hills. Krásné a účelné záběry, kreré přebilo až komixová karikatura Sin City. Kvalitní soundtrack. Akčnější a jinak pojatý Duch s Patrickem Swayzem.

Jamamba (1985) (TV film)

Pořád i po těch letech si tuto pohádku pamatujete, už při vyslovení jména Jamamba vám přeběhne mráz po zádech a 72% ??? Běžte do háje.