Sedmé nebe (1996) (seriál)

Je zbytečné hledat v tomto seriálu nějakou logiku či inteligentní chování, je zbytečné si myslet, že sledováním tohoto seriálu se váš život stane lepším, je zbytečné očekávat jakékoliv herecké / scénáristické výkony, je naprosto zbytečné zde psát o moru zvaném církev & americký sen, je opravdu naprosto zbytečné tento seriál sledovat. Tak proč na to všichni čumíme?

Boj o oheň (1981)

Dobrý příběh, docela kvalitní zpracování, ale mizerná kamera, žádný smysl pro detail. Bohužel si kamera drží po většinu filmu takový odstup, že mě to jednoduše do děje nevtáhlo. Škoda, protože tohle rozhodně není nějaký povrchní film s postavami z pravěku jenom jako kulisami. Na vykreslení postav si dal autor fakt záležet a jejich chování a reakce jsou povětšinou realistické, nebo alespoň značně uvěřitelné.

Dobrá Voda (1982) (seriál)

Pěkný seriál z dob minulých, sice s rozdílnou kvalitou dílů, přesto docela dobrý. Jak je na jedné straně vidět, že učit se jazyky bylo dobré i tehdy, tak jsou tam na druhou stranu značné hlouposti ( i když z pohledu socialistické ideologie možná naprosto v pořádku...). Další ze seriálů, ve kterých můžeme vidět, jak jsme se změnili nejen politicky, ale jakou prošly změnou i všeobecné názory, mezilidské vztahy, hodnoty a v neposlední řadě i vkus (:-)

Stopař (2007)

Co na to říct a jak to hodnotit? Když to vezmeme samostatně bez originálu, tak asi klasická záležitost posledeních let bezduchá vyvražďovačka s velmi omezenou logikou, se kterou to jde pořád z kopce. Nijak nevybočující z běžné produkce. Takže tak na 3. Když to vezmeme ve srovnání s originálem tak je třeba minimálně jednu stár sebrat. Jinak hudbu tu dělal opravdu solidní hlupák, absolutně nelogický výběr songů viz. country v autě ala jedem si pěkně krajinou (potom co nás chtěl někdo zabít), a ten funky/hiphop na silnici, a teenage rock na začátku před školou. - snad se snaží o klišé, ale ani to jim nejde.

Inspektor Morse (1987) (seriál)

seriál 80. let ještě bez těch moderních střihů a efektů. Klasika britské městské kriminálky. Je zajímavé srovnání prostředí Oxfordu mezi Morsem 1987 a Lewisem 2007.

Temnota dětské duše (2006)

zmatené dílko, kterému nechybí moc, aby patřilo mezi ty velmi dobré. Přesněji mu chybí pár scén, aby děj nějak fungoval. Je možné, že jsem nedával dostatečný pozor, ale oficiální obsah je buď o jiném filmu nebo jsem viděl zkrácenou verzi. Tak proto mi to hlava nebrala! Asi fakt zkrácená verze. Herecké výkony se mi tedy nelíbí vůbec. Třeba to byl záměr, ale hned od začátku bych doporučil návštěvu odborníka (psychologa) kompletně všem postavám.

O Radkovi a Mileně (1990) (TV film)

Nepohádková pohádka, která jde dokonce proti smyslu pohádek a to vychovávat i morálně (nebo už zas blábolím?) Radek a Milena - dvě postavy které nezaujmou, a vlastně spíš připomínají postavy vedlejší. A mé pochopení?: není třeba nedělat smlouvy s peklem, klidně na to kývni, ale drž si za zadkem někoho, kdo tě z toho vytáhne. - hm........ takže vlastě film o politice

Maska (1985)

film pěkný, přesto mě úplně nedostal, přišlo mi to takové šablonovité (nebo spíš měřené stopkama) - teď chvilka na úvod, teď 1/2 o motorkářích, pak škola, pak 1/2 o Evropě, pak máma, 1/2 motorkáři pak holka .... a tak pořád dokola. přišlo mi, že na konci filmu vím o hlavní postavě přesně tolik, co na začátku. nevím, jak to přesně popsat, prostě film dobrý, ale nějak nekonkrétní

Pelíšky (1999)

Dobrý film, nedivím se (!!!) že je tak vysoko hodnocený, zdařilé střípky mi však nedávají dobrý celek. český průměr takže tak na dvě stár

Vždyť je to hračka (1982) (TV film)

nesympatické postavy, nehezké zpracování - jako vždy, když se britské kriminálky chytnou američani. kdo má rád americké kriminálky osmdesátých let, přijde si asi na své.