Drsné jaro (2001)

Výborný film s výbornou hudbou. Příběh o škole, studentech a japonsku a vlastně i o celém světě. Pokud se nedokážete vcítit do nikoho z této ne-povedené partičky, tak s vámi asi není všechno v pořádku. Mezilidské vztahy a naopak pro japonce typický individualismus a uzavírání se před ostatními. Chyby oficiálního obsahu: tato "divoká" parta rozhodně s tleskáním nezačala, protože to je tradice, na to jestli je to smrtelně nebezpečné si myslící člověk udělá názor sám, brutální tyranii jsem opravdu u party vůdce Kuja nezaznamenal, jeho údajný cynismus bych opravdu rád našel. Taky bych rád věděl, jak se došlo na to, že Aoki je mladší když chodí do stejné třídy. + citace: "To naznačuje lehce absurdní přátelství hrdinů s liliputánským zahradníkem a jejich vážný zájem vnést trochu zeleně do šedi života jejich neperspektivních životů. - oficiální text distributora" Tak tomu říkám hustý blábol nakonec. A poslední perlou je samozřejmě český název

Vraždy v Oxfordu (2006) (seriál)

Seriál je pěkně ukotvený, zajímavé díly, zápletky i vraždy jsou docela logické, a hlavní plus - naprosto a bezkonkurenčně nejlepší seržant/watson všech britských seriálů. Jediné co je ukázka chorého mozku je český název - ani slováci nepoužili takový bullshit co my.

Ve jménu krále (2007)

Vysokorozpočtové fantasy, které .... má tak nepěkný scénář, až hanba. no ono je to nepěkné prakticky ve všem. někdo tu kladně komentoval aspoň akční scény, jo ony jsou pěkné, ale do akčních filmů, sem se prostě nehodí. to je tak, když si do středověké fantasy vezmete asijského poradce. To, že Ray Liotta dopadne jak dopadne, je vlastně typické pro hollywoodské filmy - tak proč by tenhle měl být výjimkou. Pokud se vůbec někomu líbila postava černouška velitele armády - ať mi rovnou napíše na mejl, rád bych věděl, jestli takoví lidé vůbec existují. Proč nedat odpad? Myslím, že s trochou času by se z těch 150min (na přehravači mi to ukazuje 121) dal sestříhat docela nekonfliktní film tak na hodinu. A to za tu 1 hvězdu stojí ( no teď jsem se na to koukl s mou nejdražší a už to nevypadá tak strašně, ale rating asi neměním)

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

nejhorší díl z celého kvarteta. Nebýt tam Arnold tak bída. Johna Connora hraje Stahl a nicmoc (C. Bale jakž takž odpovídá E. Furlongovi - Stahl spíš připomíná špatnou vývojovou větev člověka). To, že se nelogicky stroje časem zhoršují než aby se upgradovaly nechme být. Loken zahrála jediný film a to Království prstene - jinak se hodí fakt tak akorát na to aby představovala roboty - porouchané. Dr. Silverman se připojil ke Gimlimu jako hrdina komická vložka a Arnie s růžovými brýlemi asi četl i scénář. To jsou ty zápory - Klady: je to terminátor a ten rulez

Andělé všehomíra (2000)

Andělé všehomíra - film podle knížky, co stojí za to přečíst. Proč takovéto filmy není schopen natočit nikdo u nás? Opravdu nemáme schopné scénáristy? Nebo kvalitní scénář už u nás - stejně jako za mořem - nefrčí? Kdo můžete zkoukněte, už třeba jen proto, abyste zjistili, že život se netočí jen kolem vás a nehraje se jen podle vašich pravidel

Oběť: Lovec krve (2007) odpad!

Jediná hvězda je za kameru, která má občasně velmi světlé chvilky, o střihu či režii se to však říct nedá, hudba má prapodivné časování a spíš ruší, herci nezaujmou. Děj plytký, dialogy běs a jde to s nimi z kopce, ke konci už je psali snad přímo na place. Autoři se snaží nás přesvědčit, že upírům se vlastně nejvíc líbí v pravé poledne a vůbec... Ach proč se točí takové filmy? Autor neví jestli chce točit kriminálku, horror, thriller nebo akční film a tak to plus mínus pravidelně zkouší z každého soudku něco. Sakra, nechci dát ani tu jednu stár, ale něco si to snad zaslouží.... Ach ne!!! Teď jsem viděl posledních deset minut a chci umřít. Toto je prototyp demence, spolu se Stmíváním největší shit co jsem za posledních pár let viděl - náhoda (?). Autora bych okamžitě navrhl na Darwinovu cenu - smrt pro zkvalitnění genetického potenciálu lidstva tím že z něj vyřadí vlastní geny.

BloodRayne (2005)

Akční fantasy - titul horror bych tu opravdu nepoužíval - opět o nějakém dhampirovi. Celý děj si jede svoji linku, ač už hry nehraju, dokážu si lehce představit herní/originální ztvárnění. Ale k filmu. Jelikož je to můj první shlédnutý Boll, byl jsem už od úvodních titulků napjatý, co tak strašného ten Boll točí. Kromě dementního monologu nějaké tupé dívky přes mříže (naštěstí dlouho nevydrží) velmi ucházejících prvních 20 minut. Herci hrají dobře - alespoň tak jak jim scénář dovolí, kamera taky není žádný úplný výmaz, pěkné prostředí, neotřelý -snad- spád. Hlavní herečka by však místo tréninku baletu (což asi potřebuje aby dokázala alespoň uvěřitelně chodit), měla vzít spíš pár hodin výuky máchání mečem, nebo jakýchsi patvarných bludů - což je asi ovšem blud předlohy. Pár nelogismů ale ne víc než v ostatních filmech, díky žádným kecům o osvobození utiskovaných a vládě demokracie snad spíš míň. Tak by mě zajímalo, proč má ten film tady 21%, když polovina produkce je ještě horší.

Maska zrcadla (2005)

Gaimanovy knížky se mi líbí, ale tenhle film je prostě bída. I když bych mu rád naddržoval, prostě to nejde. Nezajímavý děj namotaný na klišé myšlenku opravdu neuchvátí. Velmi zajímavá výtvarná stránka, každou chvíli perla, ale výsledek je jak když pejsek s kočičkou vařili dort. Moc rád bych věřil, že film má stejně jako postavy z něj skutečnou tvář až za maskou, ale nemyslím si to. Bohužel zklamání

Bowling for Columbine (2002)

Další z trapných záležitostí Michaela Moorea. Domácí video sestříhané do podoby falešného dokumentu. Potěší všechny nepřátele mcdonaldovské americké kultury, znechutí všechny, kteří nechtějí být podváděni. Moore si neustále stěžuje, že jeho američtí spoluobčané jsou klamáni a jsou jim podsouvána fakta, ovšem sám se chová naprosto stejně. Toto už není fabulování, to je úmyslné matení diváka, nic si nezadávající s politickou propagandou totalitních států. I když s MM souhlasím v tématech, jeho argumenty jsou vylhané nebo zkreslené, a věci nepomůžou, naopak spíše uškodí. Dal bych i jednu star, ale dá se na to dívat a druh filmu dokumentární/drama mne činí shovívavějším.

eXistenZ (1999)

Pohádka po které se nesmí chtít moc - to fakt nezvládne, ale kdo nic neočekává bude asi hodně potěšen. Tento film je až na herecké obsazení veskrze průměrný, ale pořád je tam někde ve skrytu něco, co sem tam v průběhu děje kopne - míněno dobře.