Hounddog (2007)

Hvězdička dolů za občas pomalý a zbytečně rozvleklý tok děje. Zbytek patří Dakotě a Robin.

Mikulášovy patálie (2009)

Naprosto geniální filmové zpracování jedné z mých nejoblíbenějších knížek! Byla jsem zvědavá jak se podaří propojit jednotlivé Mikulášovy 'epizody' do nějakého celku a výsledek mě víc než příjemně překvapil. Od perfektního hereckého obsazení přes jejich skvělé výkony až po hudbu a barevnost francouzkých filmů - všechno sedělo a předčilo moje očekávání. Mikuláš byl úplně bezkonkurenčí, stejně jako Kryšpín, paní učitelka a Polívka nebo Celestýn. Ostatním nechci křivdit, rodiče byli perfektní a dětští herci krásně rozpoznatelní. Ani dabing mi tolik nevadil, ale na originál se chci podívat určitě. Naivní, nádherné, nezapomenutelné :)

Most do země Terabithia (2007)

Nádhera. Neskutečně skutečný náhled do dětské fantazie a na to, co všechno dokáže. Ukazuje dva krajní body dětství - to, co je na něm nejlepší a to, co se naopak nedá vydržet. Pro ty, co už dětmi nejsou je film jakousi upomínkou toho, co by člověk nikdy zapomenout neměl. Prostě nádhera.

12 podmínek k dědictví (2006)

Hodně silné 4*. Byť se dá děj od jisté chvíle docela dobře očekávat, styl, jakým je námět zpracovaný, funguje skvěle. Když už nic jiného, určitě má člověk po slédnutí dobrý pocit a určité nutkání k zamyšlení. Na mě film zapůsobil a ráda jsem se nechala rozesmát i rozplakat.

Slingshot (2005)

Zvláštní příběh dvou 'nerozlučných' podfukářských kamarádů, místy malinko zbytečně rozvleklý. Herci však (až na Svetlanu, iritující mě nejen svým přízvukem:) velmi uvěřitelní a povedení. Thora mě snad nikdy nezklame, ale i ústřední dvojice David a Balthazar příjemně překvapili. Hudba fajn, děj ne moc typický, ale ani nijak zvlášť komplikovaný, dobrý závěr. Celkem něco málo přes tři hvězdičky. P.S. Taky vám Balthazar tak připomíná mladšího Charlieho Sheena mixnutého s mladším Julianem Barrattem? :)

Malá Miss Sunshine (2006)

Tak trochu netradiční 'rodinná' komedie, plná neskutečně silných scén u kterých nebudete vědět, jestli je vhodnější se smát, nebo plakat. Šňupající dědeček byl naprosto geniální, tatínka jsem měla nejednou chuť uškrtit, Olive okouzlující a Dwayne s bločkem (Where's Olive?:) - prostě paráda. 4,4* :)

Je to i můj život (2009)

Tenhle film mě dostal do kolen. Nevím co dřív pochválit, jestli skvělé výkony herců (Abigail a Sofia byly jednoduše perfektní, ale i Cameron Diaz mě překvapila, ještě snad nikdy jsem ji neviděla v nějaké vážnější roli a zvládla to úplně neskutečně), zajímavou práci s dějem nebo až děsivě lidský a skutečný příběh. Skutečný v tom smyslu, že ať už to člověk popírá jak chce, smrt je nedílnou součástí života a někdy nezbývá, než se s tím prostě smířit. Pokud nejste z kamene, minimálně jednou během filmu vám oči nezůstanou suché.

Teletubbies (1997) (seriál) odpad!

Peklo na zemi! Nechápu jak všechny ty děti můžou nechtít rozmlátit televizi, kdykoliv se to tam objeví. Viděla jsem jeden díl a asi na hodinu mi to úplně vymylo mozek! Už nikdy víc, na tohle se moje děti nikdy dívat nebudou.

Vražedný termín (2009)

Uuf, holky, co mi to děláte? Tak pěkně popořádku - film co nemá ani hodinu a půl mi právě zabral tak tři hodiny. Začátek (a průběžně celý film) je příšerně přecpaný hororovými klišé - stěhování do starého domu, skřípání dvěří, rachocení trubek a kapající kohoutky. Pak přijde na řadu pozvolné 'šokující' odhalování minulosti, 'dramatické' rozuzlení a konec. Půlku filmu jsem se nudila, půlku jsem čekala, kde zas co vybafne, abych se mohla leknout. Dvě moje oblíbené herečky, každé jedna hvězdička za výkon, zbytek je typická hororová omáčka, která se mi místy fakt zajídala.

Hanebný pancharti (2009)

Wow. Abych pravdu řekla, filmy označené jako Drama / Válečný rozhodně nevyhledávám, ale pro Tarantina mám slabost, tak jsem se konečně odhodlala a musím říct, že nezklamal. I když by k popisku měli přidat i / Komedie :) Mélanie byla prostě úžasná. Co mi (jako milovnici britské angličtiny) ale celou dobu strašně lezlo na nervy, byl Bradův přízvuk (chápu, že tam nebyl náhodou, ale fakt mi to trhalo uši =D). Krom toho vytknu jen pár zdlouhavých a(pro mě jako pro holku-holku) malinko nudných scén. Jinak classic Tarantino a i když nechápu, proč určitou částí hudby vykrádal sám sebe, tak dávám 4,6*.