Single Man (2009)

Dechberoucí. Doslova.

Sebevrazi - Love story z onoho světa (2006)

Poslední dobou se ráda nechám unášet (yay for emotional instability!:)) a jindy bych asi hodnotila o hvězdičku míň, ale když mě to tak strašně dostalo. U některých scén jsem smíchy padala ze židle, jiné mě k ní zase naprosto přilepily. A Shannyn, ach, Shannyn.. *.*

Počátek (2010)

Když jsem šla na Inception do kina, v podstatě jsem nevěděla, do čeho jdu (lákadlem byli Ellen, Cillian a Marion). Podobný pocit jsem měla, i když jsem z kina odcházela - nevěděla jsem na čem jsem a měla jsem pěkně zamotanou hlavu, nicméně jsem byla unešená v tom největším slova smyslu. Po druhém (a rozhodně neposledním) shlédnutí už mám v hlavě jasněji, unešení přetrvává. I když by se dalo filmu pár věcí vytknout (mnou ne zrovna oblíbené bojové sekvence, bez kterých bych se obešla, či pár nejasností okolo 'posunu času'), to co film v celém průběhu vytvářel u mně veškeré nedostatky maže. Fantazii se meze nekladou a pro Inception to platí dvojnásob. Herecká parta byla vynikající, soundtrack to všechno skvostně podtrhoval, co víc si může člověk přát? Ach ano, lucidní sen..

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Ano, rozhodně je to něco jiného, než na co jsem (a troufám si říct, že nejen já) byla u celé 'ságy' zvyklá. Všechno je podstatně temnější, dospělejší, reálnější, mnohem míň 'Potterovsky hravé' a kouzelně uchvacující. Ale to rozhodně neznamená, že je předposlední filmová adaptace o něco horší. Stále uchvacuje, jenom úplně jiným způsobem. Herci jsou pořád skvělí a někteří ještě skvělejší. 'Natažením' na dva filmy se nevytratily všechny ty milé detaily, díky kterým jsem nikdy neměla potřebu vyčítat filmům nepřesnosti z hlediska knih. A proto ano, byla jsem naprosto spokojená.

Hodinu nevíš... (2009)

Vážně jsem doufala, že budu hodnotit jinak než většina ostatních, byla jsem zvědavá a navnadili mě nejen (pro mě neokoukaní) herci, ale i téma samotné nebo třeba jen barevná stylizace. Chyba lávky. Vysloveně jsem se těšila na reklamy (a ne zrovna proto, že by se mi chtělo na záchod). Jako celek film působí prostě divně. Pofidérní je všechno od hudby jako z béčkového hororu, přes herce, z nichž půlce prostě nebylo rozumět (!) po rádoby umělecké všudypřítomné a nemizející filmové šero, které mi po půl hodině sledování zatemnilo mozek. Uznávám že depresivní atmosféra byla nejspíš zamýšlená, ale doufala jsem že budu po shlédnutí chtít 'zabít' onoho vraha a ne sama sebe. Tak nevím.

Dustbin Baby (2008) (TV film)

Dakota mi rozhodně učarovala a Juliet, i přes to že ji zrovna moc nemusím, byla perfektní. Ráda se občas dojmu a když jsou ty Vánoce...

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Scott v podání Michaela je ráj pro moje filmové oko, neboť hned napoprvé jsme se se všema spoludivačkama shodly, že Michael je prostě k poňuchňání =D Na Ramonu v podání Mary Elizabeth jsem si musela malinko zvykat, ale na druhé shlédnutí mě uchvátila. Nemluvě o Kieranovi nebo třeba Alison. Rozhodně jeden z nejgeniálnějších filmových zážitků roku 2010 - naprosto perfektní od herců přes scénář (/komiksovou předlohu) až po soundtrack :)

Papírový hrdina (2009)

Miluju filmy, u kterých se směju, miluju filmy, u kterých brečím. Miluju filmy, u kterých to dělám zároveň, a tohle je jeden z nich.

I Love You Phillip Morris (2009)

Kromě několika vážně neskutečně úžasných scén mě to nebavilo tak, jak bych si představovala, jelikož jsem na čas koukala poměrně víc, než obvykle. Ale i tak se jedná o docela zajímavou 'dramedy', pro skalní fanoušky Jima a Ewana rozhodně ráj :) Pro mě bohužel 'jenom' trochu silnější tři hvězdičky.

Sexy ptáci (2001)

Vlastně mi to nepřišlo až tak špatný, co do žánru.. O předvídatelnosti děje se samozřejmě hádat nebudu (to je u tohohle druhu filmů poněkud bezpředmětné), ale herci byli překvapivě dobře koukatelní a chvílema jsem se hodně bavila :)