Ženy v nesnázích (2009)

Film je taková ta pohodovka, člověk se nemusí namáhat, aby ho pochopil - děj je sice mezi 'ženami v nesnázích' celou dobu propleten, ale ne takovým způsobem, že by se člověk ztrácel. Naprosto kouzelný a uchvacující je ovšem scénář a absurdní originalita jednotlivých scén - jak vtipných a sarkastických dialogů, tak vážnějších scén. Skvělá Sarah Clarke (kterou sem pro jistotu ani nenapsali:), Carla Gugino, Adrianne Palicky a nejen ty. Velké čtyři hvězdičky, skoro jsem měla pokušení dát pět :)

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Fíha.. Určitě se na to budu muset podívat ještě jednou (nebo hned několikrát), každopádně podle dojmu, který to ve mně zanechalo, si film zaslouží plný počet. Náááádhera - od herců a jejich skvělých výkonů, přes kostýmy a 'rekvizity' po fantaskní a fantastický svět 'za zrcadlem'. Z toho všeho jsem byla maximálně unešená, nadšená, chvílemi vyděšená, ale rozhodně pozitivně. Pan Gilliam je kouzelník a tohle je další z chvilek (i přes to, že Johnny, Jude i Colin byli úžasní), kdy je mi strašně líto, že svět přišel o Heatha. Ať si kdo chce myslí co chce - podle mně, je na něj film nádhernou (poslední) vzpomínkou.

Candy (2006)

Jsou chvíle, kdy mě neskutečně a nepopsatelně mrzí, že svět přišel o takového herce. Tahle je jedna z nich.

Úkladná vražda (2006)

Odpoutám-li se od jisté z-amerikanizovanosti celého příběhu a taky, že zhruba od půlky filmu bylo celkem jasné, jakým směrem se bude dál ubírat, celkem jsem se bavila. Carrie byla naproso kouzelná 'crazy-bitch-mother' a Nikki velmi mile překvapila, snad právě proto, že se jí role podařila ztvárnit tak věrohodně ne-mile :)

Vzdálení blízcí (2008)

Možná malinko slabší 4*, ale zasloužené. Byť film po dějové stránce neoplývá velkým spádem či akčností, naprosto geniálně splňuje stránku poněkud absurdní reality života, jejího situačního humoru a skvělého hereckého obsazení.

Princ a já 2 (2006)

Tfuj! To mi teda hlava nebere, proč se proboha k něčemu točí druhej díl, ve kterým přeobsadí hlavní herečku na stokrát horší hlavní herečku a ještě je to naprosto o ničem?!

Upírův pomocník (2009)

Spíš tak 3,7* protože to chvílema bylo strašně z-amerikanizovaný a krapet klišoidní, ale jinak jsem se hodně bavila a líbil se mi výběr herců.

Flight of the Conchords (2007) (seriál)

Mám za sebou jeden díl, ale smála jsem se skoro pořád. Což neznamená, že to vždycky bylo vtipný, občas to bylo až neskutečně 'trapný', ale tím dobrým způsobem :) Muzikální vložky rozhodně byly k popukání.

Zathura: Vesmírné dobrodružství (2005)

No ano, Zathura: Vesmírné Jumanji :) Nebudu zapírat, že na film jsem se dívala jen kvůli Kristen (SPOILER byť za ni půlku filmu hrála vosková figurína), ale i tak film nijak nepředčil moje nepříliš vysoké očekávání. To málo, co tam bylo z Kristen, bylo skvostné a byly tam i určité momenty, kdy jsem se hodně nasmála (SPOILER 'Get me a juice box, beyatch!'), jenže když budu brát v potaz film jako celek, půlka z něj mě nehorázně nudila, dialogy byly občas naprosto nehodící se do dětských úst a ještě ke všemu se po deseti minutách opakovaly. Nemluvě o tom, že díky Jumanji dokázal člověk odhadnout děj filmu tak ze tří čtvrtin. I kdybych od toho ale odhlédla, celkový dojem nebude víc, než 2,5 hvězdičky.

Baraka - Odysea země (1992)

Abych pravdu řekla, tenhle film mě většinu času neskutečně děsil, ale asi tím správným způsobem. Způsobem 'nemůžu-od-toho-odtrhnout-oči'..