Futurama: Benderovo parádní terno (2007) (video kompilace)

Staré dobré figury jsou zpět. Ale nějak se nám vytrácí šmrnc. Jako film je to dost prvnoplánové. Doufám, že jde jen o odraz a zas přijde ten nejvtipnější seriál co znám. Toto beru spíš jako připomenutí všech postav po 2 leté odmlce. A to mě právě jako fandu, který zná všechny díly dost unavovalo. Asi je to blbost, ale nejvíc jsem se smál, když přivezli na náklaďáku pandy pro novou loveckou oblast v NNY(to je přesně ten styl vtipu, který Futuramě sluší - geniálně absurdní! - bohužel jedny pandy jaro nedělají). Hodnotím 60-70 (nemůže někdo udělat na CSFD flexibilnější hodnotící systém?!)

Pán much (1963)

Děti skutečně dokáží být kruté. Zvířecí pudy stále dlí v homo sapiens sapiens. Záleží jen na okolnostech, kdy se mohou znovu objevit. Jedna z nich je ztroskotání malých chalpců na ostrově. Strach a síla kolektivu s arogantním vůdce dokaží zkazit hodně. + trefně zvolený popěvek Kyrie

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Velmi zajímavě udělaný hrdinský epos o 300 hrdinů. Barevné potlačení kamery, které přímov vypichovalo rudé pláště sparťanů a krev pryštící vůkol bylo dobře zvolené stejně jako její fázování a střihy. Dokonce mi ani vůbec nevadilo občasné užití hardrockové hudby. Nehledejte ovšem nějaký zajímavější příběh. Tenhle film je skutečně jen o slávě, cti a hrdinství. Řekl bych že ho budou povinně pouštět na Letné :-).4* hlavě za výtečnou kameru. Za několik nerálných moster by si spíš zasloužil posměch a 3*- vždyť tam nebyly vůbec třeba, stačila mostra alá nosorožec a sloni,proti kterým sparťanimuseli bojovat,ale oplzlý chlap s břitvama místo rukou...

Hvězdná brána (1994)

V součastnosti už klasika sci-fi žánru včetně velmi dobrého navazujícího seriálu. Výprava skvělá, herci obstojní. Hodně filmů si to podělá koncem a já skutečně nesnáším salutování a polibky nových božstev-Pročto tam musí bejt! Jinak bych dal i 4, ale tohle fakt nepřekousávám

Já, robot (2004)

Škoda pár nerealistických scén, které mě vždy nutí se pousmát a ne se užívat uvěřitelné sci-fi. Natočeno na motivy Asimovovi knihy velmi dobrým Alexem Proyasem (Vrána a Dark city paří k mým velmi oblíbeným). Smith není bůhví jaký herec,ale zde to stačilo. Příjemné pokoukání za 4*

Chvění motýlích křídel (2000)

Příjemný film na nedělní odpoledne či deštivý podvečer. Tak jako teorie chasou se zde osudy lidí mění velmi nepatrnými aspekty, které se dějí kolem nich. Drobný lístek dopadnuvší na hlavu provinilce, pamětní kamínek zhrzele zahozený z balkonu, vkládání osudu do rukou druhých podle toho zda sní kousek čokolády či nikoliv, ukradený kávovar... Všechno je to pěkně vymyšlené i poskládané a příjemnou hudbou poeticky až melancholicky laděné. Bohužel mi hodně emocí přišlo dosti plytkých a nevyznívaly na plno. problém mého hodnocení je Audrey, kterou mám moc rád. Jinak by to bylo za 3*

(1998)

Matematika versus universum. Silně sugestivní film, který je v neustálém pohybu spolu se šílenou/geniální myslí matematika Maxe Cohena, který kráčí na hraně pochopení/uchopení Boha.

Muž proti muži (2006)

Asi 10 způsobů jak přijít o koně. Neuvěřitelně zdlouhavý film o pomstě, která žene vpřed. Dobrá kamera,i když místy trochu kýčovitá, hodnocení filmu zlepšit nemůže. A co to wtf bylo za závěrečný pokus o mystično?

Gungrave (2003) (seriál)

Kdbych měl hodnoti seriál do půlky, tak bych možná dal i 5*, ale co se stalo pak!!! Nuda, nesmysly, idiotské chování postav, to co se původně tvářilo jako dobrá gangsterka se změnilo v céčkové mecha-sci-fi. Hvězdičku s nostalgií na první díly. Pokud na to někdo náhodou narazíte, tak po převratech v mafii prosím nekoukejte dál!

Špína Londýna (2002)

Herci jsou velmi dobří, námět taky, ale celý ten film nějak směřuje k celkem jasnému konci-žádné překvapení. U filmů jako je tento by měl být daleko dramatičtější tah na branku.Velká škoda :-(