• Krátkometrážní

Gattaca (1997)

Film, který se snaží být hrozně intelektuální. Jakým způsobem? V tom filmu snad všichni nosí obleky, mluví tiše, je tam minimum akce (nebo snad žádná) a vrcholení je v podobě plaveckého závodu. Nemělo by to být intelektuální spíše obsahem, dialogy, stylem vyprávění apod.? Mělo, ale není. Gattaca je předvídatelná, šablonovitá, utahaná a bezemocionální podívaná, která neměla šanci se mě dotknout.

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Předešlé dva díly obsahově nijak nezazářily, tedy je celkem zbytečné rozvíjet prequelem už tak slabou mytologii. Ty díly sice nedosahovaly kvalit Matrixu, ale byly příjemné, a to hlavně díky režisérovi Wisemanovi (který nedávno svoje kvality definitvně prokázal v Smrtonosné pasti 4.0) a sexy Kate Beckinsale. __ Rhona Mitra je pěkná, ale holt Beckinsale je Beckinsale a Rhona navíc zakrývá vnady brněním a její modré oči už fakt nejsou pěkné ani cool. Taky modré kamerové filtry v kombinaci s historickými kulisy a brněním nepovažuji za dobrý nápad, ale přece jenom se jedná o jedno z mála pojítek s předchozími díly. Tatopoulos není nakonec až tak slabý jak jsem čekal, no rozhodně se jeho práce nedá označit za více jak průměrnou. Příběh, dialogy - slabé. __ Na druhou stranu potěší návrat Michaela Sheena a pokračování Billa Nighyho, akce je správně krvavá a celkově je to ještě docela koukatelné.

Dravci (1999)

Skvělý námět, atmosféra, herci, výprava, kulisy, kostýmy. Ten námět je ale převeden do nepříliš nápaditého scénáře (debut Teda Griffina), navíc totálně zprzněný humorným nadhledem a veselou hudbou. I když mám rád hororové komedie a komediální horory, toto už mi přišlo příliš. Nebo jsem si prostě jen uvědomoval, že to mohl být jeden z nejmrazivějších kanibalských filmů a humorem šel všechen potenciál do kanálu. Scéna v jeskyni budiž důkazem, že to takové být opravdu mohlo.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Remake klasiky hororového subžánru exploitation The Texas Chain Saw Massacre Tobe Hoopera z roku 1974 není filmem pro přívržence originálu, ale pro mladistvé, jejichž hlavním měřítkem filmu je zábavnost a stejně jako od komedie čekají, že se hlavně zasmějou, tak od hororu si zase slibují maximálně nějaké to znechucení a vystrašení. To jim novinka z produkce akčního boha Michaela Baye mimo jiné dopřává, neopomene se ani pár spoře oděných pohledných lidí, písčité filtry videoklipovité kamery, skřípavé zvuky a děsivý dokumentární feeling.

Pařba ve Vegas (2009)

Hodně, ale opravdu hodně přehypovaná věc těžící hlavně ze svého vysokého rozpočtu (na poměry komedií). Neukázat samotnou akci, ale její následky, to je fajn nápad, ale tvůrci nemají nápady na provedení tohoto nápadu (omg), a proto jsem byl svědkem určitě ne vtipné a spíš trapné než normální komedie. Bradley Cooper je sympaťák, video u Mike Tysona je velice vtipné a k pařbám mám kladný vztah, no to je tak všechno, co mě na tomhle potěšilo.

Jackie Brown (1997)

Tarantinovo první zavrávorání. V žádném z jeho předešlých filmů nebyla ani jedna postava zbytečnou. A že jich bylo vždy požehnaně. Jackie Brown má postav málo a vlastně ani jako kdyby tam nebyly. Bez Fondy a De Nira se to mohlo obejít úplně, Forster působí příjemně jako hitchocovský hrdina (hlavně vzhledem), ale též není zajímavou postavou a velkou záhadou zůstává i postava Jackie. Nezajímavá, nudná. Proč je ten film vůbec o ní? Jediný, kdo působí jako klasický tarantinovský gangster a vede odpovídající zábavné fuck dialogy, je Jackson. Je to zbytečně dlouhý (slovo zbytečně se zde bohužel musí vyskytovat často), o ničem, hudba mně taky nesedla a svoje si s přehledem plní pouze kameraman a herci.