U tebe nebo u mě? (2023)

Jen ze zvědavosti jsem to pustil, nečekal jsem takvou srajdu, ale byla... Každopádně kvóty NETFLIX naplněny - kamarádka asiatka, černý nápadník, rozvedená matka s dítetem, dokonce i ta lesba se tam dostala...

Docent - Rozhodnutí (2023) (epizoda)

Ehm.. takže náhodou se ve fitku porouchá espresso, "záskok" který nemá s fitkem co dělat zavolá na servis a náhodou drží službu vrah. Vrah volá na pevnou, kde to vezme docent, který najde cestu k vrahovi, místo aby dal zprávu že to našel, tak vezme plechovou lžíci a nechá  se jím omráčit. Naštěstí paralelně na vraha přijdou ti dva, kde náhodou, když pátrají v hospodě, tak jim tam vrah vleze pro cigára. Až moc náhod... Clifotnové kladívko hadr :-D Není lepší se držet skutečných případů?

The Minimalists: Méně je teď a tady (2021)

Uvést na žroutu času, jakým je Netflix, pořad o minimalismu v trvání téměř hodinu který by se dal shrnout do jedné věty považuji za vrchol cynismu. V rámci minimalismu jsem ho za 20 minut vypnul, protože se to opakovalo.

Případy 1. oddělení - Podnájemníci (2022) (epizoda)

Tvůrci elegantním způsobem vyplnili povinné kvóty o národnostních menšinách a buz.. osob s opačnou orientací.. Zajímavyý vývoj postav a sympatická Barbora Bočková. Jednu hvezdičku si nechávám do zásoby na další díly.

Zranitelná srdce (2022) odpad!

Dost plytký příběh, patrně smyslem bylo posbírat granty za rasovou a uprchlickou integraci.Celé je to jakoby natočené mobilním telefonem a postavy se tváří uměle..  A že by mariňák prohlásil, že do Iráku jde zabjet araby? Není to taky rasistické? Cikán jako černoch :-D P.S. Tenhle typ zpěvu/šeptání někoho bere?

Boží mlýny - Spící lodě (2021) (epizoda)

Je to takové nedotažené, některé scény absurdní, policie by vážně na tomto spolupracovala? Komediální složku asi zastupuje ona humorná scéna, kdy podnikatel Lánský bourá na golfovém hřišti... nejsem expert, ale neměla by být komedie vtipná?

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Nejblbější policajty mají zřejmě ve Španělsku. Větší nemehla než je zásahovka v "La casa de papel" je velmi obtížné potkat. Na druhou stranu nejrychlejší kopáči jsou španělští zloději.

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu (2019)

Krásný film o jednom z největších vzpěračů. Výborný casting, herec má gesta Naima nakoukané. I postavy ostatních byly celkem věrné (trenéra Abadžajeva, bulharských vzpěračů, bulharského trenéra, premiéra... Co bylo jednostranně podané je konflikt turecké menšiny v Bulharsku, kdy se po návratu do Turecka většina vrátila zpět. nicméně Naim prožil zajímavý život a tento film je důkazem že být šampion je i schopnost překonávat překážky, a klacky pod nohama, které osud na cestě životem nastavuje.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Když pominu nelogičnost děje a několika postav, co praští do očí je přehaná korektnost. Kompars do filmu musel být na kvóty, a tak vidíme moudré černochy, stárnoucího japonce, asiatku uklízečku (nebo co to byla) pro kterou není problém po půl hodině řídit stíhačku.. Dále jsem si všiml, že záporáci jsou převážně árijci, kdežto klaďasové jsou pěkně různorodí. Velký špatný...