Soudný den (2008)

Rytíři na koni, kdy jeden z nich má brnění a druhý tankovou helmu :-D:-D:-D K tomu hradní nápisy jako "emergency exit", pankáči v policejním autě, motorka s otrokem, mrtvá buchta záporáka sešitá dohromady jen proto, aby dostala šípem do hlavy... Míra ujetostí je "of the charts" To všechno za účasti rhony mitry - nejvíc sexy ženské, co jsem kdy viděl? ten pohled, ten sestřih... to chci pod stromeček :-D

Riddick (2013)

Je to "jen" béčko, ale v zásadě funguje na všech frontách (kromě akce, které tam je ale málo a vyloženě na akčňnák si to nehraje). V rámci mých letošních návštěv kina se jedná snad o nejpříjemnější překvapení. Kdybych si měl vybrat, na co půjdu znovu, tak rozhodně volím tohle před Elysiem, Fast five, Pacrim, StarTrekem, Iron Manem 3 apod... Těžko se tomu dává jakkoli vysoké hodnocení, ale faktem je, že takhle bych se rád bavil pokaždé.

Pot a krev (2013)

Je to politicky nekorektní, je to extrémně vtipné (byť chápu že je to love/hate tupý humor), je to skvěle natočené.

Muž z oceli (2013)

Superman jak má být. Přesah jsem čekal větší (vše jsou jen flashbacky - celý děj se motá už kolem víceméně hotového Supermana a věci jako "poslední svého druhu" tam sice jsou, ale nikdo o nich nemluví). Krom toho jsem konečně, po tak dlouhém čekání, dostal hrdinu, jehož kinetika odpovídá jeho schopnostem. Tyto postavy jsou superrychlé, supersilné a nezničitelné... tím myslím, že je to vidět. Konečně. Na plátně. Mindblowing

Hra o trůny (2011) (seriál)

Blíží se konec třetí řady a já ten seriál žeru méně a méně. Primárně asi proto, že skoro pokaždé, když mi k tomu řekne něco nějaký čtenář knih, tak mi dává seriál mnohem větší smysl. Skákání v ději je velmi nešťastné a postavy se často chovají velmi nelogicky. Celkově to pak vypadá, jakoby se toho dělo strašně málo a z mého pohledu to prostě nefunguje. Samotné epizody mají prostě téměř nulovou hodnotu a význam získávají až po celých sériích. Možná že jako 10h dlouhý film to funguje, ale jako seriál prostě ne.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Mno, sice je všeho víc, ale často je to zbytečně ve tmě. Toto by až tak nevadilo, kdyby tam navíc nebyl shaky cam s motion blurem. Takto je to bohužel často dost nepřehledné, což akci sráží místy na kolena a rozhodně je citelně slabší, než v 5ce. Pořád je tam ale kupa luxusních momentů a osobně jsem z kina zklamaný nevycházel (nutno ale dodat, že dva přátelé, kteří žrali 5ku asi tak, jako já zklamaní byli). Každopádně je 5ka o dost lepší. PS: Trochu mi vadil děj, přecejen 5ka je v rámci blockbusteru alespoň trošku "chytrá" (berte s velkým nadhledem), kdežto tady jsou místy naprosto extrémní logické faily (a tím opravdu nemyslím fyziku), na kterých třeba stojí celé dějové zvraty.

Arrow (2012) (seriál)

Po první sezóně: I am mindblown. Je to spíše jednodušší akční seriál, ale v rámci toho, co to je, je to naprosto skvělé a po první sezóně jsem jednoznačným fanouškem. UPDATE po části 3. sezóny: seriál se od první řady nikam neposunul, ani nedělá totéž ale kvalitněji. Momentálně to beru jako extrémně jednoduchou slátaninu plnou WTF momentů, z paty vytahovaných zvratů, naprosto tupou akcí a velkou porcí VKVček... Narozdíl od první řady to nejsem ochotný odpouštět.

The Punisher: Dirty Laundry (2012)

Ne, opravdu by mi nevadil třeba takový seriál s punisherem a touhle brutalitou. Myslím, že bych si to naopak brutálně užíval.

Imaginaerum (2012)

Vizuálně velmi povedené, ale v zásadě je to natažený videoklip a ani ta hudba není zrovna dechberoucí (krom některých momentů). Většinu stopáže tam je skoro ticho, nebo tam atmosféricky brnká jeden, dva nástroje, teprve u některých vizuálních koláží se rozjede naplno nějaká pořádná hudební mela - pak je to celkem obstojné. Jako celý film je to ale strašně jednoduché. Děj stopáž neutáhne, vizuál stopáž neutáhne a hudba stopáž neutáhne. Ghosts od Jacksona jsou někde úplně jinde (nejen mnohem vhodnější, 40ti minutovou stopáží).

Pád Bílého domu (2013)

Jednoduchá akční pecka. Samotný začátek je monumentální akční inferno a jako celý film je to rozhodně slušná porce béčkového filmu s hláškami a ačkovou akcí. Škoda jen, že úvodní půlhodinové inferno už během filmu není překonáno, spíše se mu zbytek filmu úplně nevyrovná. PS: kudos za krev, headshoty a "realistické" nože.