Uchu Senkan Yamato 2199 (2012)

Mínusové body za námořní žargon a scifi prvky (ponorky, letadlové lodě atd). Jinak pecka.

Jupiter vychází (2015)

Dějově slátanina, herci to neprodají, plno fakt silně WTF věcí co se hlavního hrdiny týče (proč by vůbec měl chtít ty křídla? aby byl slabší? Proč ty boty má jen on, proč je bobík s botama lepší než stíhači...) - což je škoda neb jinak byl celkem cool, akce, která nebaví (sorry ale dívat se 5 minut na to, jak se několik stíhačů není schopno trefit do jednoho Tatuma lítajícího po otevřeném prostoru mě fakt nenaplňuje a nechápu jak to někdo může označit za solidní akční scény)... Film mimochodem dost trpí na (neodstranitelné) srovnávání s Matrixem (který mám vypálený v hlavě) a je fakt smutné, jak moc tady Wachovští nezvládají stejné věci, které tam byly excelentní (např. chobotničky vs loď v matrixu vs stíhači vs zeď sond zde) - nedost že film je kravina, tak z tohodle mi bylo smutno skoro celou stopáž.

Chappie (2015)

Divnost z pohledu škatulek a žánrů, ale velmi solidní dílo samo o sobě, schopné mít geniálně vtipné momenty podložené dějem a vývojem postav. Je ale fakt, že rodinná komedie s trháním člověka na půl má docela specifickou cílovku - já jsem si ji ovšem užil nehorázně.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Tak ten film je v celku o ničem. Nemá čím nadchnout a nefungují v něm emoce/stavba děje apod. V podstatě jediná linka, která mě alespoň trochu zajímala byla mezi tou elfkou a tím trpajzlíkem. Zbytek byl tak strašně random, že to prostě neumělo vtáhnout v podstatě nikde. --- HFR --- Whoa, to byl nářez. Detailnost mimiky obličeje, pohybů, bojových scén atd. je prostě ulitmátní. Bohužel to Jackson občas přehání a s kamerou jezdí po scéně rychleji, než bývá zvykem (hádám že se ty rychlé přelety ve 24fps dost sekají) a pak to působí divně. V normálních a hlavně akčních scénách je to ale naprosto nenahraditelné a nějaká ztráta "filmového looku" je čistě o zvyku, neb ten obraz je prostě nesrovnatelně ostřejší, detailnější, plynulejší atd. --- Atmos --- Meh, Gravity kope mnohem vyšší ligu. --- 3D --- Meh, místy byl obraz vyloženě placatý (ala nerozmazaný po sundání brýlí). Preferuji pohled do světa ala Avatar/Tron/Gravity/animáky (tzn mi nechyběly nějaké do xichtu létající kraviny), a mám VELMI rád 3D, ovšem tohle má k referenční kvalitě celkem daleko.

Čekárna (2014) (studentský film)

Celkem mi vadila barevná plochost snímku. Podrývalo to dravost ohnivých výbuchů. Což je druhá věc - dle mého názoru by tento film snesl větší množství těchto výbuchů. Stejně tak choreografie akčních scén - při jediné davové akční scéně bylo vidět, jak hl. hrdinka překonává davy nepřátel jakoby nic, aniž by bylo jakkoli vidět jakým způsobem je proráží. V tomto směru byla choreografie tak špatná, že bych snad i ocenil hyperrychlý střih z detailu na detail. A to prosím jinak přehlednou kameru chválím a vyhledávám! Alespoň že ta hlavní hrdinka byla řádně sexy - to mi zážitek částečně zachraňovalo.

Želvy Ninja (2014)

Super chemie postav je vyvazena velkym poctem wtf zvratu a akce je super jen obcas. Zelvy jsou ale navrzene opravdu suprove a dalsi dil by mohl byt uz dokonaly.

Strážci Galaxie (2014)

Dokonalý popcornový blockbuster. Nechápu nikoho, kdo tomu nedává plný počet, protože osobně nechápu, co víc bych vůbec mohl čekat od tohodle žánru.