Strážci - Watchmen (2009)

Watchmen nás hned od začátku vrhne do světa, který má své zákonitosti a mechanismy, snad i tuší, že divákovi předkládá neskutečné klišé, ale i trapnost, které jsou však zabalené v takovém obalu, že nemá cenu vzdorovat. Šílená parodie zasazená navíc do studené války, kult, ideální stopáž (klidně bych to hltal ještě půl hodiny navíc), super hudba a konečně "záporák", který zvítězí!

Lost Highway (1997)

Příběh o lásce, o krutostech lásky a šílenství, jež z ní vzniká, o mužích a jejich vidění světa lásky, krutý a krásný film, chtíč, zhmotněná touha ve schizofrenní mysli a podmanivý hlas Patricie Arquette.

Romeo a Julie (1996)

Po skvělé úvodní čtyřicetiminutovce, která je originální a s klasikou si hraje způsobem, který absolutně nehraničí s trapností či nevyrovnaností, bohužel film ztrácí dech a už jen nudně přepisuje Shakespeara v líbivých dekoracích, ale s nezvládnutou gradací a tempem děje. Jinak ústřední dvojka je dokonalá.

Pekař (2007)

Lehce ulítle, občas správným a občas špatným směrem.

Tracey: Fragmenty (2007)

Můj druhý experimentální zážitek s nálepkou Made in Winnipeg (po filmu My Winnipeg). Kromě toho, že tihle Kanadˇánci dost brečí nad zbořením městského hokejového stadionu (tohle téma propašovali, jak do filmu kam se hodilo, tak do filmu kam se nehodilo vůbec) umí sakra dobře vytvářet atmosféru a mají styl. Tracey Fragmenty využívají dělení obrazu především k vyjádření napětí, akce či emocí a využívají jej velmi mistrně a ty nejlepší výjevy jsou divákovi poskytnuty vždy jen na několik málo setin - s ničím se neplýtvá a nic se nepřejí (film má 80 minut). Takže některé chvilky jsou naprosto geniální, jsou v menšině, ale jsou, navíc ve spojení s úžasným zjevem a hlasem Ellen Page získávají na lesku i všechny ostatní, sama Page hraje v některých polohách nejvyšší hereckou ligu současnosti a talent ji určitě nechybí. Prostě díky za tenhle film, podobných se moc netočí.

John Tucker musí zemřít (2006)

Fajnová ústřední pětka v čele s Tuckerem. Chvíli nic moc, chvíli to ujde. Velkým kladem je to, že do poslední chvíle nevíme s kým Kate skončí. Bohužel to skončilo smutně... :)

Ostře sledované vlaky (1966)

Vynikající film, nese s sebou to nejlepší z filmových 60. let. Somr i Neckář koncertují, především v první polovině snímku. Pak se ale dostalo i na slabší místa.

Modrý samet (1986)

I přes několik scén, které mi přišli nezajímavé, možná díky kameře, která mi úplně nesedla, je vše protkáno tím co se těžko definuje, tedy tím co mám na Lynchovi rád, takže v konečném důsledku jasný nadprůměr. Možná jsem jen nepochopil ten přeslazený závěr.

Jádro (2003)

Až moc levný velkofilm, v podstatě blbost, vše zachraňuje Eckhart a to, že to divák spíš vidí jako parodii.

Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

Laura je výtečná mrcha, tak jak jsem si ji představoval a Sheryl Lee ji hraje tak mysteriózně jako je tenhle TP kult sám. Lynch znovu boduje jeho vychytanými scénami o kterých člověk neví, co si má myslet. A jeho sugesticky a občas nereálně podané scény (např. erotika v klubu, drogy, běh lesem atd.) jsou tím, proč ho žeru.