Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

I když je to film který díru do světové kinematografie neudělal, neznamená to že režisér nevybudoval solidní atmosféru kouzelnické školy, mimo jiné světu ukázal Emmu Watson a dětinským způsobem odvyprávěl příběh, který baví všechny děti a nejen je. A i když je Radcliffe přinejmenším pochybná volba, nezapomeňme na skvělého Rickmana a plejádu vedlejších figurek.

Holky to chtěj taky (2001)

Začátek příšernej, ale od orgasmu na kole se to celkem slušně rozjelo. Všechno tahaj nahoru holky ústřední trojici, teda ty dvě neblonďatý víc (Inken má příšerný vlasy). Ale i tak jsou to tři hvězdy nejslabší možný.

Čichač (2006)

Hodně dobrý nápad, ale značný potenciál tohodle dílka byl promrhán...

Mutant (2006)

Po prvních dvaceti minutách a honičce mutant vs. lid okolo řeky to vypadalo na pokus o atak na označení nejlepší film všech dob, s tím že jsem brečel smíchy a hltal každičké políčko filmu a plátna. Pak přišel čas na něco nového a tak došlo na shledání s rodinou a tajtrdlikování s dekontaminací, furt super. Časem ale úroveň pomaličku klesala, ne moc ale v kontrastu se začátkem to bylo znát. I tak to bylo něco, na co se nezapomíná. Také dobrá hudba a prostředí kde se film odehrává, chtělo to ale zkrátit stopáž. Nicménně spolu s filmy jako Klub hrůzy, Černé ovce a Pavoučí teror možná přichází přímo tsunami v podobě brak hororů.

Píseň duhy (2006)

Ne všechno ve filmu fungovalo tak jak mělo, něco zase příjemně překvapilo, a tak bych konečný výsledek viděl jako průměr.

Slzy na lví hřívě (1962)

Zajímavé dílo, které je točeno nečekaně dost po americku, ale s takovým zvláštním asijským nadhledem. K tomuhle filmu se hodí označení "Totální brak", fakt klasika, která se nemůže a nesmí brát vážně. Když na tohle přistoupíte, budete se bavit.

Hana (2006)

Těžko říct co si o tomhle filmu myslet... Asi: Čekal jsem něco úplně jinýho. Nebylo to tak špatný jak vyplývá z mého hodnocení, spousta věcí byla nadmíru zajímavých, ale jako celek sem tenhle film nepochopil.

Psanci (2006)

Jeden z nejlepších westernů jaký jsem kdy viděl. Zní to divně ale opravdu se o western jedná, i když chybí amerika, koně atd. Zůstává supercharismatická "banda banditů", její nepřátelé, pomsta, láska, ženy, klišé i hrdinství. Vše podáno po asijsku s citem. Nářez.

Sugarlandský expres (1974)

Popcorn jízda, která nemůže sklamat. Spielberg točí především pro lidi, takže je k mání lehký humor, občasná akce a perfektní trio v hlavních rolích. Nenudíte se.

Černé ovce (2006)

Po naprosto geniálni první půlhodině filmu, která není vůbec nic dlužna největším klasikám tohoto žánru, nastupuje slabší prostředek ve kterém nic převratného ani originálního nečekejte, nicměně závěrečná část znovu film nakopne a dovede ho do nadsolidního čtyřhvězdového finiše.