Paprika (2006)

Zajímavé téma v podání klasického japonského anime. Bohužel ale musím dát trochu méně bodů, protože někdy to bylo tak psychopatické a překombinované, až už to bylo na můj vkus moc, začal jsem se v tom docela ztrácet a tím pádem i nudit. Ovšem fantazie tvůrců musí být opravdu veliká, když dokázali vytvořit něco takového. Chápu, že od někoho film může dostat jednu hvězdu a od někoho pět. Je to prostě takové psycho, že to může skvěle sednout nebo taky vůbec ne.

Pouta války (2004)

Jeden z nejlepších válečných filmů a možná vůbec ten nejlepší. Z Vojína Rayena to může představovat asi tak 2 věci: Válku a v posledních deseti minutách hledání bratra na nepřátelském území. I to je ovšem zpracováno úplně jinak. Je to ale hlavně příběh dvou bratrů, u kterých se vlivem války postupně vykreslují charaktery. Zároveň je to také popis válečných hrůz během konfliktu v Korei a dopad války na životy lidí.

Finanční krize (2010)

"Nejlepší otroci jsou ti, kteří si myslí, že jsou svobodní." Kdo že nám to vlastně vládne? Peníze a ti, kteří je mají. Beztrestně, bez zábran a zcela suverénně každý den jsme ovládáni těmi nejbohatšími.

The War on Democracy (2007)

Film o tom, co je USA zač. Pokud se nesmíříte s jejich stylem vlády , jste odepsáni. Zajímavý záznam méně známých intervencí USA do vládnoucích struktur v latinské americe. Je neuvěřitelné, čemu jsme ochotni přihlížet. USA je nejagresivnější stát v poválečném období v takové míře, že mu žádný jiný stát nesahá ani na paty. Pouze za vlády jediného prezidenta z posledních 12ti a to Jimmyho Cartera neútočily Spojené státy na nějakou zemi. V žádném konfilktu nebojovaly na svém území nebo nereagovaly na přímý útok. Namátkou: Korejská válka, Vietnamská válka, Zátoka sviní, Panama, Grenada, Bejrút, Suez, Perský záliv, Somálsko, Tanzanie, Keňa, Súdán, Bombardování Srbska, Bosna a Hercegovina, válka v Iráku, válka v Afghánistánu, mučení vězňů na Guantanamu. Prezident G.W.Bush a další představitelé Bushovi vlády byli soudním tribunálem v Kula Lumpuru uznáni vinnými v plném rozsahu z genocidy, válečných zločinů a zločinů proti lidskosti.

Odsun (2010)

Věřím, že jakýkoliv film, obstojně mapující uskutečněné hrůzy, kterých je velká většina z nás schopná se dopustit a to bohužel zcela vědomě, organizovaně a plánovaně, si zaslouží 5 hvězd. Připomíná nám to jednu zásadní věc... Kdybychom si náhodou někdy chtěli myslet, že lidé jsou dobří, jak se nám snaží vnutit téměř každá dnešní HR příručka, pak bychom se šeredně mýlili.

Kundun (1997)

Dávám 5, i když u toho trochu skřípu zuby. Je to zfilmováno velmi pěkně, ale přijde mi, že tématika obsazení Tibetu Čínskou armádou, je dosti zdramatizována ve své důležitosti. Když pominu fakt, že náboženství a to ani budhistické by nemělo vládnout, pak musím dodat, že mnohem závažnějších intervencí se dopouštějí dnes a denně země západní civilizace. Nikomu to však moc nevadí, protože se napadení alespoň trochu brání a tím to nevzbuzuje takový soucit. Tibeťané neměli šanci v podstatě od začátku a to bylo na filmu dosti citově vydírající.

Lovec jelenů (1978)

Jeden z nejlepších válečných filmů, který řeší psychologickou rovinu válečných traumat vojenských veteránů od jejich vzniku až na jejich konec.

Východní přísliby (2007)

Kvalitní krimi-gangsterka z prostředí ruské mafie v Londýně. Občas mi trochu osobnostně neseděly postavy, které ve mně nedokázaly vybudit absolutní dávku napětí. Na duhou stranu byl to poměrně realistický pohled na tuto část naší společnosti, proto 4-5 hvězdiček.

Ve stínu lovce (2003)

Krásný dobrodružný film o přežití, které nemusí být až tak těžké, pokud jste zdraví a víte jak na to.

Bílé peklo (2001)

Miluji kvalitní dobrodružné filmy, je jich velmi málo a tenhle, ač je zařazen jako válečné drama, je jeden z nich. S válkou to v podstatě nemá nic společného. Je to podobný film Útěku ze Sibiře, tento ale má zřetelné rozdíly v akčnějším pojetí, kde není hlavní hrdina pouze součástí jedné skupiny, ale pronásledován potkává řadu lidí a prochází ne až tak rozdílnou krajinou. Výsledek je však minimálně stejně kvalitní.