Případ Roubal (2021) (seriál)

Za mě velmi poctivě zpracováno - na české poměry nadstandard. Kazila to lehce Havlová - roli a dialogy jsem jí nevěřil. Naopak Čenský a spousta herců ve vedlejších rolích příjemně překvapili. Hudba také skvělá.

Příběh Alvina Straighta (1999)

Za mě bohužel utahaná nuda. Chápu záměr dlouhých záběrů, ale prostě to nebyl můj šálek kávy. Možná kdyby se zkrátila stopáž o 30 minut, pak by to za mě fungovalo. Dávám alespoň ** za poselství a celkové vyznění filmu.

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Not my cup of tea... Rozvleklý a často nelogický děj a divné chování hlavních postav. Jinak věřím, že na tu dobu to byly super efekty, ale to za mě nestačí.

Vejška (2014)

Mě to i po letech stále baví a film se určitě vymyká průměrné české tvorbě... Ale chápu, že někoho, kdo nemá k tématům ve filmu vztah (věk, streetart, rap, Praha a možná i ta vejška), film tolik neosloví. Jasně, děj by mohl být propracovanější, ale atmosféra z toho za mě vysloveně čiší.

Začít znovu (2019)

Silný příběh, který vás zasáhne, Mirek slušný psychopat...

Americký sen (2010)

Zavání to konspiračními teoriemi, ale pro člověka neznalého bankovnictví to může přinést základní představu o fungování a historii tohoto „průmyslu“. To je za mě tak jediná deviza tohoto snímku. Pokud to donutí alespoň pár (nejen amerických) občanů trochu více uvažovat o jejich půjčkách a smyslu toho, co v životě opravdu potřebují a na co reálně dosáhnou, pak by to mohlo mít alespoň nějaký přínos (proto ta 1 hvězdička). Ke zbytku se raději nebudu vyjadřovat... Zkrácená verze pro white trash: Ročýldi nemůžou za vaše pos*aný životy. :) PS: Ne, nepracuji ve finančním sektoru.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Zajímavý námět, ale patos až na půdu a zbytečně dlouhá stopáž.

Město bohů (2002)

Po více jak 10 letech jsem na na film musel znovu podívat a stále je TOP. Silný námět v kombinaci s osobním a často velmi intimním pohledem hlavního hrdiny prostě funguje.

Nákaza (2011)

V době vzniku bych dal 3 hvězdy, aktuálně 4. Časy se mění.