Mocný vládce Oz (2013)

Hezká pohádka, téměř bez násilí. Nějaká ta akce a napětí tam taky je. Varování: je možné, že se budete nudit.

Konečná (2013)

Když chcete něco bez většího příběhu jen na chvilkovou zábavu, tak toto je přesně ten film. Samotné obsazení herců tomu napovídá. Arnold, který zde sice neříká: I'll Be Back a Johnny Knoxville jehož role je jen o trochu vážnější než v Jackass. Krásný rodinný film pro tátu a syna, s jediným rizikem: syn si může uvědomit, že se v tomto filmu ničí auta v hodnotě, jakou jeho otec za celý život nevydělal.

Iron Man 3 (2013)

Tony tady bojuje více ze sebou samým, než s nepřáteli. Komiksy nečtu, nemám je rád a považuji je za zábavu pro děti, které jsou líné číst, jejich filmové zpracování však často stojí za to. Toto je ukázkový příklad. Možná to bude tím, že není co zkazit podle předlohy, kde jsou boooom, smash, mlask, kabooom, ding a další zajímavá slova téměř jediným textem. Jen tak dál.

Pár nenormálních aktivit (2013)

Hodně povedená komedie. Bavil jsem se opravdu neskutečně. Paranormal aktivity jsem sice ještě neviděl, toto však stojí za to. Předlohu není třeba vidět. Není určeno pro malé děti

Skyfall (2012)

Zkusím opět hodnotit stejně, jak hodnotím podobné kultovní filmy, tj. budu hodnotit Akční / Krimi / Thriller / Dobrodružný film podle toho jaký byl, ne film protože to byl prostě Bond. Podíval jsem se na něj až před pár dny, protože už jsem film v podstatě viděl v traileru, takže jsem neměl nějak potřebu se na něj dívat. Něco okolo 75% uděluji, takže nějaké 3-4 hvězdy. Hlavní myšlenka filmu zabalená do hromady akce: staří musí být nějak užiteční, nebo už konečně odejít někam stranou a neotravovat ostatní.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Volné pokračování slavné světoznámé pohádky tak trochu jinak. U žánru někdo zapomněl napsat komedie. Já se teda bavil neskutečně. Skutečně pěkně udělané čarodějnice, zbraně jak z vlhkého snu Van Helsinga a Jeníček s cukrovkou. Zábavné, hezky zpracované a co je hlavní, krátké. Kdyby takový film byl natažen na 2 hodiny a více, tak by to byl neskutečný propadák. Doporučuji se podívat, nudit se rozhodně nebudete.

Sinister (2012)

Napínavý, dosti strašidelný film s krásnými "rodinnými videi" a příměsí černého humoru. Jestli někdy budu mít děti, tak toto jim rozhodně nepustím, aby je náhodou nenapadla nějaká kravina.

Lesní duch (2013)

U hororů už taková klasika: proč tam leze, vždyť mu musí být jasné co tam je, proč to dělá, proč se chová takhle, utíkej, neutíkej a podobně. U tohoto filmu je takových scén mnohem více. I přes to ho hodnotím na 75%. Krásné krvavé scény, zajímavý způsob jakým démon/duch/prostě něco posedne tu slečnu, prostě krásná rodinná zábava na večerní hodinu. PS: možná ještě hodnocení změním, až se podívám na předlohu z roku 1981

Star Trek (2009)

Nejsem žádný startrekista, nikdy jsem Star Trek nesledoval, viděl jsem jen několik kousků epizod, nic víc. Takže nyní můžu hodnotit Sci-fi film a ne součást nějakého kultu a modlu fanoušků Star Treku. A výsledek je: 92%, skvělé sci-fi a výborná podívaná téměř pro každého. Přeji hezkou zábavu při sledování.

Atlas mraků (2012)

Více romantiky, než jsem čekal a než mám ve filmech rád. Když ale vypustím to, co by se pravděpodobně dalo nazvat hlavní myšlenkou filmu (láska přežije věčně), tak dostanu nádherný film, ve kterém si tvůrci poradili na výbornou s prolínáním hned několika dějových linií. Vůbec nevadilo, kolik tam bylo postav, které se daly nazvat za hlavní a jak rychle se mezi nimi přepínalo, film byl i přes to všechno krásně přehledný, plný akce a čas při něm ubíhal neuvěřitelně rychle.