Správci osudu (2011)

Kdyby správci osudu skutečně existovali, chtěl bych potkat toho, který by mě měl na starost. Dlouho bych si s ním povídal a nakonec bych mu možná i vrazil, pokud by mi nevysvětlil spoustu věcí. Teď k filmu. Film výborně utíká, má šťávu a vůbec mě nenudil. Užíval jsem si každou jeho scénu a herecké výkony byly naprosto vynikající. Škoda jen toho předvídatelného konce. Je to jeho jediná vada na kráse.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Tak takový film tady dlouho nebyl. Akční jízda, která ani chvíli nenudí. Aby si to člověk celé užil, tak musí vypnout mozek a nepřemýšlet nad realističností, protože se tam moc nevyskytuje. A Justin Lin to moc dobře ví a vše vypadá, že je to bráno s velkou nadsázkou. Doufám, že Justin Lin bude režírovat nového Terminátora, protože tady naprosto přesvědčil, že akci prostě umí. Přimhouřil jsem oči a dávám plné hodnocení.

Muž odnikud (2010)

Výborný film, který se pomaleji rozjíždí, ale rychle nabírá strhující tempo, kterému pomáhá skvěle zvolený hudební doprovod. Tomuto filmu vůbec nevadí otřepaná zápletka, protože je podán takovým způsobem, že mě občas i běhal mráz po zádech. Já tady prostě nemůžu hodnotit jinak, protože takových filmů, a hlavně kvalitních, není mnoho.

Černá labuť (2010)

Strhující drama se skvělou Natalie v hlavní roli. Sice mi chvíli trvalo, než mě film vtáhl do sebe a upoutal, ale potom jsem si užíval atmosférickou jízdu a hlavně závěr, ten je naprosto výborný. Natalie si toho Oscara podle mě za tuto roli zaslouží. Budu ji rozhodně fandit a držet palce.

Pohwa sogeuro (2010)

Nečekal bych, že John H. Lee, po skvělém emočním dramatu Nae meori sogui jiugae (A Moment to Remember), natočí válečný film. Než jsem si ho pustil, měl jsem celkem obavy, jenže ty se rozplynuly po prvních pár scénách. Výborně natočený film, který je doprovázen podmanivým hudebním doprovodem. John prostě umí.

Fullmetal Alchemist: Bratrství (2009) (seriál)

Nový Hagane no renkinjutsushi není lepší než ten starý, ale také není horší. Je prostě jiný. Oba dva mají své kouzlo. Rozhodně bych budoucím divákům doporučil, ať se podívají na oba. Tady mi vadily první shrnující díly, které byly příliš uspěchané. Chápu, že to chtěli shrnout a rychle odbýt, jenže mohli si dát více záležet, protože to udělali příliš nemastným a neslaným způsobem. Následující děj je stejně chytlavý jako starší a nemám mu co vytknout, krom toho úplně zbytečného opakovacího dílu, a přidal bych jeden díl, který by ukázal osudy postav lépe, než fotky na nástěnce během záverečných titulků.

Fairy Tail (2009) (seriál)

Fairy Tail je pro mě zatím těžké hodnotit. Nečtu mangu a tak nerozeznám fillery, ale tipuju, že ty nejslabší díly jimi budou. Nebo v to aspoň doufám. Nebýt pár slabších dílů, dal bych tomu plný počet. Zatím jsou to hodně silné 4*, protože u ostatních se bavím výtečně. Moje hodnocení se zatím vztahuje k 48 dílům a může se kdykoliv změnit.

T2 3-D: Battle Across Time (1996)

Když jsem tohle viděl, byl jsem unešen. První zážitek s 3D (teď ho ve filmech nemusím) byl výtečný. Bylo mi myslím 11 let. Jedna z nejlepších atrakcí, které jsme tehdy ve studiu Universal navštívili.