Duch nad zlato (2013) (TV film)

Česká televize si neváži svým diváků a dovolí si dát takovou patlaninu jako hlavní pohádku stědrovečerního vysílání! Zelenka by měl zamířit do filmového i scénáristického důchodu...až na Preisse, který ještě své odehraje,tak ten zbytek je průser. Že jsem u toho neusnul, to se teda divím!

Ať žije Django! (1968)

Dějově přímočarý western, který si na nic nehraje a směřuje k jasnému cíli...pomstě a odplatě. A při nejmenším za závěrečnou scénu s kulometem si mého hodnocení zaslouží!

Příběh kmotra (2013)

Tohle nebylo drama ani krimi, tohle byla parodie na tyto témata. Nevěrohodné scény, tragické herecké výkony a až na pár světlých výjimek je to podívaná úplně o ničem! Navíc se tam režisér snažil vtěsnat dosti velké časové období a to mu jaksi nešlo a sled scén působil chaoticky a nedotaženě! Nikolaev je režisér, který má rád různá témata a žánry,ale tento žánr mu vůbec nesedl. Pokud by se chtěl trochu něčemu přiučit, jak se mají takové filmy točit, měl by zajet k našim východním sousedům, ti točí velkou spoustu kriminálním a kvalitních filmů. třeba by mu to pomohlo nebo by se už nikdy neměl vracet k něčemu podobnému. Po " Sametových vrazích" a " Kájinkovi" je to velké zklamání a vystřízlivění!

Křídla Vánoc (2013)

Tato hořkosladká romance z období Vánoc se velmi povedla! Kvalitní herecké výkony, hudba, kamera i poutavý a zajímavý děj - to vše jsou devízy tohoto filmu. Některé linie se sice úplně nepovedly nebo nedotáhly, ale v celkově se to dá hodnotit jako nadprůměrný filmový počin. Režisérka Babinská dokázala, že její debut nebyl žádná náhoda a tímto filmem se posouvá mezi novou vlnu českých režisérů a doufám, že tento její posun bude i nadále pokračovat! Pro romantiky je to ideální podívaná a vřele doporučuji.

Gejša (2005)

Na americký film je to překvapivě zdařilá a nevnucující se romance. Pomalé tempo filmu přesně vyhovuje tomu, co nám režisér svým filmem chce říci. A na amerického tvůrce je to skutečně výkon...krása obrazu, hudby,dekorací bývá většinou samozřejmostí, ale režisér přidal navíc i jemnost a procítěnost,což už zvykem nebývá. Podařilo se mu natočit dílo, které překonává tradiční americké klišé a to je dobře. Příjemně strávený večer s tímto filmem.

Zvony smrti (1971)

Akční pohádka v bondovském stylu. Akorát místo Seana Conneryho se v roli neohroženého agenta předvedl Anthony Hopkins. Nic víc, nic míň

Uzavřená soustava (2013)

Kvalitní scénář, výborná režie a herecký koncert Janusze Gajose. Tento příběh se může přihodit komukoli z nás a je jedno, jestli to je Polák nebo Čech nebo někdo jiný!

Tenkrát v Americe (1984)

Velkolepé dílo hodno velkého mistra...myslím,že to hovoří za vše!

Dallas (1978) (seriál)

Pořád je to jeden z nejlepších seriálu amerických televizních společností, když vezmu tu šílenou stoku sraček, co vyprodukovali a stále produkují!

Sráči (2011) (TV film)

Sedláček to pojal tak trochu po taratinovsku a zase tak špatné to není. A Čtvrtníček, ten mě dostal:-))