• Krátkometrážní

Biutiful (2010)

Bardem byl vynikající, ale jinak se mnou ten film nic moc neudělal, kromě toho, že jsem na konci pocítila intenzivní touhu hodit si mašli.

Černá labuť (2010)

Dokonalost. To je předmět hlavní zápletky i moje hodnocení tohoto filmu.

Junior (1994)

Fakt DIVNÝ.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Nevím, čím to je, ale pokaždý, když Burton udělá nějakej remake, tak se na to nedá koukat. Dávám přednost verzi ze sedmdesátek - http://www.csfd.cz/film/27148-pan-wonka-a-jeho-cokoladovna/ - zaprvý k ní napsal scénář sám Roald Dahl, autor předlohy, za druhý je řemeslně mnohem poctivější, protože tenkrát ještě nikdo nedělal ten zločin, že by točil celej film ve studiu na zelenym pozadí. Fuj.

Marley a já (2008)

Rozhodně víc než "bláznivá americká komedie s Jennifer Anistone a Owenem Wilsonem". Nebylo to úplně k popukání, zato ale celkem pravdivé. Ideální na nedělní odpoledne.

Přízračný svět (2001)

"You know what my number one fantasy used to be? I used to think about, one day, just not telling anyone and goin' off to some random place. And just disappear... And they'd never see me again." Od tohohle filmu čekejte cokoliv, jen ne happyend a klasickou pubertální mrdku o tom, jaký to je, když člověk odmaturuje. Je to smutný.

Teorie chaosu (2008)

Nedávám tohle hodnocení, protože by to bylo tak zlý, ale proto, že místní komentáře mě na ten film celkem navnadily a pak jsem byla dost zklamaná. Takže upozorňuju ostatní - nic extra.