V zajetí démonů (2013)

Uděláme si trochu srovnání s hitem minulého roku Sinisterem. Musíme si přiznat Conjuring ztrácí v lekacích momentech, není to ani tolik chyba filmařů jako spíše celkového zaměření filmu. Ale naopak je silnější v mimo strašidelných scén. Bohužel to nejhorší to přichází to nakonec. S tak dobře rozjetým příběhem je jeho závěr velkým zklamáním. 80%

Nebezpečná rychlost (1994)

Skvělá zápletka. Reeves je výborný a Hopper je téže dobrý. 80%

Nelítostný souboj (1995)

Musím se přiznat tento film jsem měl už dlouho v hledáčku a až teď jsem se na něj podíval. A lituji, že jsem to neudělal mnohem dříve. Protože trojice Al Pacino, Robert De Niro a Val Kilmer je naprosto úžasná, ale hlavně první dvojice podává výkon jako z jiné planety. O příběhu se nemá ani cenu bavit. Další text by byly jenom další superlativa. 95%

Zrození Planety opic (2011)

Digitalizace v tomto filmu dostává úplně jiný rozměr, než na který jsem normálně zvyklí. Musím říct, že Andy Serkis je neuvěřitelný. James Franco je výborný, ale nehraje úplně tu nejdůležitější část v tomto filmu. Vyprávění je plynulé a není zde žádné zbrklé přeskakování. Všechno je srozumitelné a jasné. 90%

Pěst Ježíšova (2012)

Nechápu jak někdo mohl natočit něco tolik šíleného a bizarního za tak krátkou dobu. Ale musím říct, že Ježíš ma koule. 80%

Obhájce (2011)

Zajímavý thriller s ještě zajímavější zápletkou. Matthew McConaughey podává velmi strhující výkon. Začátek sice není tak strhující, ale postupem času se celá skládačka odkrývá. Každá scéna, každý okamžik prostě všechno má svůj smysl. Pro mě lehké překvapení. 85%

Šílený Max: Dóm hromů (1985)

Po povedených dvou dílech následuje třetí díl a musím říct, že je to pro mě velké zklamání. Postavy jsou otravné. Příběh je divný a celkově prostě nezajímavý. Začátek vypadá slibně, ale postupem času je z toho křeč a konec tragický. Rozuzlení trilogie se nekoná. 40%

Všemocný (2011)

Začněme u představitele hlavni roli Bradleyho Coopera. Musím říct, že zahrál postavu spisovatele-feťáka-úspěšného člověka až nad očekávání dobře. Už od začátku je jasné co se bude dít a jaké budou následovat události (to není výtka). Postavy jsou dobře znázorněny a každá má svůj smysl a cíl. Film je velmi dobrý a ani nevím jestli to šlo udělat lépe. 80%

Zpráva o Europě (2013)

Uvěřitelní příběh posádky cestující na měsíc Jupitera. Bohužel se dějí hrozné okolnosti a vymyká se to z rukou všech přítomných. Celý průběh se zaměřuje na posádku + několik videoblogů. Cítíme strach lidí. Sice se to snaží být scifi se šokujícím koncem, ale to mi nějak vadilo. 60%