Šílený Max (1979)

Mel v postapokalyptickém světě žije "klidným" životem policajta, manžela a otce. Ale pak najednou se všechno "posere" a všechno se najednou změní. Není to úplná špička, ale i tak se to dá dobře strávit. 75%

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Viděno v Imaxu. Monumentální strř lidí(robotů) a monster z jiné dimenze. Jako diváci jsme vrženi přímo doprostřed války a postupně odkrýváme zápletku. Bitvy jsou přehledné a člověk se v nich neztrácí. Nezbytná omáčka je prostě klišovitá. Díky bohu, že je tam Ron Perlman, který to zachraňuje (ty nudnější pasáže). Dostal jsem přesně na co jsem šel. 80%

12 kol: Reloaded (2013)

Pokračování, tentokrát s Randym Ortonem. Dá se to považovat o něco horší, ale zase velký skok to není. 50%

12 kol (2009)

Tak není to průser, ale žádný zázrak to není. WWE nikdy nbude točit úžasné filmy. 60%

Machete (2010)

Stará dobrá klasika. Přesně jak to má být, nasranej mexikánec prostě to řeže na malé kousky a je to velká zábava. 75%

Mlčení jehňátek (1991)

Je zajímavé jak dlouho jsem se tomuto filmu vyhýbal. A musím říct , že to byla velká chyba. Neuvěřitelná atmosféra a vypjaté scény , to je to co dělá tento film. Samozřejmě se nesmí zapomenout na Jodie Foster a Anthonyho Hopkinse , kteří podávájí výborné výkony na samé hranici. Prostě není překvapení , že na CSFD je to jeden z nejlépe hodnocených filmů všech dob. 95%

Světová válka Z (2013)

Předlohu jsem nečetl , takže jsem šel na snímek s čistou hlavou a bez předsudků. Podstatou tohoto filmu je , že si vždycky něco posere. Nic nemůže jít hladce. Napětí není ani tak budováno , jako že si spíše drži konstantní úroveň od začátku do konce. Sledujeme světovou pohromu , ale přitom jde spíše o jednu postavu , než o celek . Musím říct , že snímek je dobrý , ale přesto zůstává pocit , že potenciál nebyl plně využit. 70%

Muž z oceli (2013)

Superman po 100. Tentokrát , ale velmi dobře zpracováno. Už začátek dává tušit , že to bude něco velkého. Plno výbuchů a hrdinských frází. Sledujeme jak se vůbec tato legenda zrodila. A to od úplného narození až po to co známe odjinud. Musím říct , že to Snyder zvládl velmi dobře , ikdyž mám tušení , že ho ostatní dost hlídali (Nolan , studio). Akce je tam solidní a dobře zvládnutá. Russell Crowe a Kevin Costner velmi dobře vyplňují prostor , ale přtom bezastiňují Henryho Cavilla , který dokázal , že na tuto roli má. Nevím jestli to šlo vůbec zvládnout lépe. 80%