Černý korzár (1976)

VanGuldé! Ó ó óoo mé... na ná na nana naná... Od jisté doby jsem si stavěl z lega korzárské lodě a hliněné kuličky na cvnkání mi dělali piráty!

Jan Žižka (1955)

Tato husitská trilogie je pro nás přesně to, co pro Poláky Ohněm a mečem. Druhé pokračování naší nejlepší historické trilogie. Kdo chce, vidí úchvatné scény, kostýmy a kulisy... kdo nechce, je zarytý antikomunista s potřebou cpát své kreténské názory všude, kde to je jen trochu možné.

Jan Hus (1954)

Ukažte mi náš lepší historický velkofilm... kor celou trilogii... Nic? tak poprosím dnešní antikomárníky o ticho.

Apokalypsa: Vzestup Hitlera (2011) (seriál)

Výborně zpracovaný dokument o člověku, který naprosto změnil chod dějin a rozpulil je na: Před a po druhé světové válce. Smutné na tom je, že dokument skvěle poukazuje, jak Hitlerův pomalý ale jistý vzestup všem okolo v té době byl u zádele.

Jan Hus (2015) (TV film)

Tento snímek zcela věrně vystihuje českou kinematografii... kostými, kecy a kecy... Doufám, že se v budoucnu dočkáme konečně i řádné reprodukce... jakékoliv bitvy a boje.... v pořádném snímku, jehož je naše historie hodna... Zatím si můžu dokola pouštět leda tak Vávrovu trilogii... Česká kinematografie prostě nemá koule točit velkofilm a raději hledá milion cest jak hopsat okolo. Nehledě, že nábor herců dělali v Ulici.

Království nebeské (2005)

Po shlédnutí nesestříhané verze musím zvednout hodnocení. V porovnání s tím co Ridley točí dnes, je tohle hned po Gladiátorovi opravdu historický velkofilm.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Jeden lenochod, dva lenochodi, tři lenochodi, čtyři lenochodi. Pátý se ale někde opozdil... Super animák, s možná lepším trailerem než je snímek samotný... hlavně teda se musí uznat ta spousta detailů a vymazleností, což se o scénáři moc říct nedá. Navíc v podvědomí jsem měl často pocit, že koukám na dokument o antirasismu (šelmy vs. kořist) a o promigrační politice zároveň. Big Kmotr krysa byl však top x)

TRON: Legacy 3D (2010)

Tron není jen o skvostném designu, je především o stylu... A ten styl v doprovodu Daftpanku je kulervoucí. Film a děj obecně je tvořen tak, aby zapadal do stylu, a to je jeho největší slabinou. Ten rokokovej nábytek ze skla, plastu, kovu já nevím čeho ještě... chci mít doma taky...