My děti ze stanice Zoo (1981)

Dneska už kultovní snímek o tom, jak se určitě věci měli, mají a jak by se mít neměli.

Terminator Genisys (2015)

Pobavil jsem se... a musím říct, že dobře. Nádechem biť tam je remake kultovních scén... to však ani omylem nenavozuje tu potemnělou atmosféru dnes absolutně legendárních prvních dvou dílů. Alternativní minulost i budoucnost byla skvělá volba. Arnold taky perlil.. Určitě lepší snímek jak T:Salvation. Určitě... když tam hraje LOVELOVELOVE Emilia Clarke. A Jai Courtney je též mův oblíbenec. Přeji do budoucna lepší role oběma.

Hook (1991)

Pro mě je to srdcovka z dětství. Věřil jsem ve filmu všemu... Zemi nezemi, jejím kulisám, hudbě i vílám! Je to velmi nedoceněný film se skvělím obsazením, výkony i vizuálním zpracováním. Atmosféra po tolika letech dojemnější než dřív. Pro mě jednoznačných 5. Lepší filmové zpracování pana Pana nenajdete.

Železná srdce (2014)

Američan se připravuje na válku, nebo proč chrlí více a více náborových filmů? Snímek v podstatě zaujal. Nuda rozhodně nebyla. Válka není spravedlivá k nikomu - Klasika. Minimalistické zpracování scénáře, kde dnes je moderní zaměřit se na stotisíckrát profiltrovaný pouhý detail mě mrzelo nejvíce. Ve výsledku se jedná ale o vcelku zdařilí snímek. Od herců po efekty vše funguje jak má. Jen jsem si občas připadal jak ve Star Wars. Trochu ubrat toho fosforu do příště!

Absurdistán (2006)

Andy Warhole by jistě bledl závistí, při shlédnutí filmu Prdel, oceněného rovněž oskarem za nejlepší scénář. Přesně takhle mám nějak představu o budoucnosti naší kapitalistické společnosti.

V hlavě (2015)

Po dlouhé době velmi chytrý a povedený animák od Pixaru. Jednoduše u mě zde nejde tak o děj, jako o samotnou myšlenku a propojení postav s ní. Až bude nějaké dítě utíkat z domova, třeba si jeho radost a smutek na tohle cestou taky vzpomene.

Jurský svět (2015)

Prachy prachy prachy, chce to větší, zábavnější, epičtější park, film, výpravu, efekty, prostě všechno. Kapitalismus jedna báseň. Aneb prachy prachy prachy. O nic víc na tomhle světě nejde, je mi k blití. Přeceňovaný film. Jak to mohlo trhat rekordy? Ty filmy se dokola neustále opakují. Teď když na to koukám zpětně, musím přihodit Star Wars 7 jednu hvězdu. Protože tohle byl ještě větší průser, který nezachrání ani dokonalá hudba.

Herkules: Zrození legendy (2014)

Už někdo někdy slyšel o gladiátorských zápasech antického Řecka? Bašty demokracie, bojovníka proti otroctví. Dobrá slátanina. Zahrál si tam Spartacus dokonce... ba co film je tak zpracovaný že se jedná o egoistickou sračičku slavného Herkula. Ha ja jsem Herkules a všichni dobře víme jak to celé dopadne.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Bezprostřední dojem po shlédnutí premiéry? Disneymu došli nápady a my se koukali na Lukasovi staré Star Wars (IV,V,VI), pro tentokrát ale bylo vše dohromady v jednom díle s vymazlenými digi efekty a velmi dobrou dynamikou soubojů... vzdušných i těch světelných... Do puntíku jsme si prošli rekapitulaci návodu, jak zničit "další" hvězdu Smrti... jen 100x větší,silnější,nebezpečnější než byla hvězda smrti 1... Planet se zabilo ve filmu víc než lidí... Černé osazenstvo sršilo jeden vtip za druhým, až jsem občas váhal, zda jsem opravdu na Star Wars a ne na Star Treku. Když přijde na řadu největší záporák ohánějící se světelným krucifixem a jeho epické sundání masky... Vykoukne dvacetiletý uhrovitý mladík ... a ani nevím jak to říct... To by mi ještě tolik nevadilo, ale prostě jste už nějaký ten pátek "Sith", znáte to... a nakope vám prdel holka co držela lightsaber v ruce poprvé, byla ráda že správně a ještě u toho stihne pokácet půlku lesa... No koho by to nenasralo? Nejmilejší dojmy ale bez pochyb prožíváte vždy, když je na plátně postava, kterou už znáte... Pak může nastat taky problém, že půlku filmu přemýšlíte, kdo je čí otec, matka, bratr, sestra. Tak či tak Dát 5* urazil bych všech 6 předešlích dílů a proto doufám, že stejně jako v předešlích trilogiích bude i v této první díl ten "nejslabší", protože parádní jízda nás teprve ještě určitě čeká!

Amazing Spider-Man (2012)

Omlazený remake, který přišel až moc brzy. + Ne moc dobře zpracovaný ještěr.