Vzpoura ve věznici Carandiru (2003)

Veľmi sa mi páčili príbehy väzňov, a celé to dávalo hlavu a s prekvapením aj pätu. Keby som vedel aký dobrý film mám vo svojej zbierke, tak ho určite tak dlho neprekladám :). Vyzdvihol by som aj hudbu k tomuto filmu. Inak vážne majú takéto podmienky väzni vo väzení v Brazílii? Hrozné. Hrozné však určite neboli návštevné hodiny. Celé väzenie mi pripadalo ako jedno veľké sídlisko, ktoré dýcha a žije. Doktor pri počúvaní príbehov pochopil, že všetci väzni v tejto väznicu sú vlastne nevinný :).

Neporazitelný II: Poslední zůstává (2006)

Veľmi solídny film z boxerského prostredia. Mal hlavu a mal aj pätu. Bitky prepracované, prepracované do detailov. Som myslel, že M.J.Whitea už neuvidím v hlavnej úlohe po Spawnovi a aha ho! Opäť aká slušná akcia!

Zombieland (2009)

Vynikajúca komédia plná čiernoho humoru, efetných spomaľovačiek, nezabudnuteľných scén :):):) Woodyho Harrelsona a B.M. :)

Predátoři (2010)

Vyzdvihnem v tomto filme hudbu a pokračovanie v džungli na inej planéte. Hudba dodáva tomuto scifi tú pravú atmosféru. Chýbal mi tam nejaký nový nápadík a tiež zapamätateľnú akciu. Inak odporúčam a verím, že sa nebudete nudiť.

Kick-Ass (2010)

Už dávno som tento žáner filmu hľadal. Hľadal som ho po pokrvných bratoch (The Bondock Saints). Všetky postavy boli presne ako mali byť. Zhodneme sa asi, že tento film bol určite najoriginálnejší aký bol natočený za poslednú dobu a mal "šťavu". Keby mali režiséri takéto nápady aj pri veľkofilmoch... :)

Souboj Titánů (2010)

Bez deja, chaotické, pekné vizuálne efekty.

2Bobule (2009)

Pár dobrých scénok tam bolo, ale úplne zbytočné pokračovanie a pošramotenie povesti 1. Páčila sa mi scéna s červami a dobrý boli aj "rodičia Jiřího". Inak kŕčovité a bez fantázie.

Karate Kid (2010)

Starý karate kid kukám rád, kuknem si tento ešte tiež zopár krát.

Pohřben zaživa (1990) (TV film)

Veľmi dobrý film i keď určený iba pre tv a s výbornou napínavou atmosférou. Koniec je tiež veľmi dobrý.