Resident Evil (2002)

Rozhodně zajimavé převedení počítačové hry na plátno kin. Efekty jsou dobré, až na některé momenty. Scénář je takový ... no na to, že je to podle hry bych řekl, je dobrý. Dál bych to hodnotil tak, že tento film docela oživil zombie žánr. Pak vznikly takové filmy jako Úsvit mrtych a Země mrtvých. No rozhodně Resident Evil je svým způsobem pecka a Paul W. S. Anderson dosáhl úspěchu, který překračuje jeho režisérské umění. 70%

Od soumraku do úsvitu (1996)

Ve své době (v roce 1996) to byl rozhodně jeden z nejlepších filmů roku. Skvělé efekty, drsné kecy a ještě George Clooney. Dalo by se říct, že Rodriguez i za pomoci Tarantina dokázal výborně skloubit něolik žánrů dohromady, což rozhodně stojí za to vidět. Jak jsem již napsal George Clooney ve filmu hraje roli drsňáka - což mu pomohlo se odškatulkovat z rolí hezounů, doktorů, atd. které mu byly nabízeny díky Pohotovosti. No jo sám mám tento film velice rád - 80%

Noc oživlých mrtvol (1968)

Kultovní Romerův zombie film. No a co, že Zombie nevypadají jako zombie. No a co, že herecké výkony nejsou zrovna nejlepší. No a co, že je to černobílé. Tento film je i přes své nedostatky klasikou ve svém žánru. Černobílá kamera výrazně napomohla Romerovi vykouzlit skvělou klaustrofobickou atmosféru a za to mu děkuji.

Freddy versus Jason (2003)

U mě naprosto unikát, tahle popkornová akce se mi líbila. Sice hororová atmosféra tady vůbec není, ale skvěle hláškující Freddy tuhle zábavnou ujetinu drží nad vodou. A protože jsem fanoušek obou borců a nějak mi tohle spojení nevadilo, dávám plný počet za rozšíření obou sérií o další díl. Rozhodně to Jasonovi po zpackaném JasonuX prospělo.

Invaze (2002) (TV film)

Vím, že to bude znít blbě a dokonce se za to i trochu stydím, ale mě se Invaze (jinak kromě samotného námětu i směsice filmů Věc a Černočerná tma) jistým způsobem líbila. Nevím, co je v tomto filmu horší, jestli levné počítačové triky, odfláklý scénář - dementní dialogy, herecké výkony anebo samotná režie Seana S. Cunninghama, ale vím, že mě to přišlo všechno tak nenuceně zábavně podané, až jsem několikrát dostal záchvat smíchu. A to z velké části i díky kultovnímu statusu Bruce Campbella (nee, to není člověk, to je při nejmenším polobůh), který jako vždycky hází hlášky po celém okolí. Za celkovou naivitu a trapnost přecházejí do zábavné taškařice, dávám, objektivní hodnocení zkreslující, tři hvězdy.