Pro pár dolarů navíc (1965)

Sergio Leone podruhé ve spolupráci s Eastwoodem, tentokrát s daleko vyšším rozpočtem... a je to znát. Příběh o dvou lovcích lidí a jednom společném cíli byl odvyprávěn s velkou grácií, ale bohužel se vytratila komornější atmosféra předchozího dílu. Naproti tomu však zůstal Clintův pohled, před kterým by ztratila chuť i ta nejostřejší mexická omáčka a přibyl neméně dobrý Lee Van Cleef. Kvality Morriconiho hudebního doprovodu netřeba nijak rozpitvávat - opět je výborný. 85%

Kam orli nelétají (1968)

První polovina filmu byla zajimavá, i když jsem se v ní několikrát ztratil vinou důmyslně skrytého plánu Richarda Burtona. Druhá půlka díky neprůstřelnému Eastwoodovi a přitroublým náckům nečekaně komická. Jako celek mě film moc neoslovil, oproti tomu jsem byl překvapen krásou hradu a jeho okolí. 65%

Pro hrst dolarů (1964)

Jsem spokojen. Sergio Leone mnoho financí investovat do filmu nemohl, proto se žádná velkolepá jízda po sluncem vysušených krajinách konat nemohla - dokonce ani stopáž tomu nenapovídá. Ale na kvalitě snímku to poznat zase tak není. Hudební složka příjemně doplňuje jinak vcelku jednoduchý děj a scénář, který dal herecky vyniknout jen několika málo postavám. To málo však stačí na to, aby Clint svým charismatem dokázal sejmout toho nejvýše kroužícího supa nad mrtvolou, jenž si ještě před chvílí myslela, že tasí kolty daleko rychleji než Eastwood. 75%

Železný stisk (1977)

Železný stisk je pro mě velkým překvapením, zvlášť když jsem před jeho zhlédnutím viděl zdejší hodnocení. Snímek prakticky hned po úvodních titulcích nabere dobré tempo a zrychluje až k výbornému finiši s autobusem. Mezitím je, díky na první pohled nesourodé dvojici Eastwood / Locke, zábavný a poměrně hodně akční. Clint tady opět, už poněkolikáté hraje postavu nevlastního bratra Harryho Callahana a opět to není na škodu - jemu ten ksicht na tyto typy drsných chlapíků prostě sluší a je v nich dokonalý. Stejně jako tady 80%

Růžový Cadillac (1989)

Většina filmu je nuda. Záporáci v podobě bandy pitomců, kteří po celý film jen kecají a střílí do terčů jsou jen k smíchu. Scénář je děravý jak cedník, líp na tom nejsou ani některé dialogy mezi Clintem a tou kudrnatou buchtou. 40% za Clintovy srandičky s převleky, za Jima Carreyho a za Geoffreyho Lewise.

Pravda zabíjí (1999)

Když pominu skutečnost, že jeden výborný novinář (Eastwood) zjistí za necelý den něco, co se nepodařilo vyšťourat obhájcům, policistům a ostatním novinářům během jednoho, šest let sledovaného případu - není z mého pohledu mnoho co vytknout. Možná ještě závěrečných 15 - 20 minut bylo značně přitaženo za vlasy, ale jinak se mi Pravda zabíjí líbila. Zejména společné výstupy Jamese Woodse a Clinta Eastwooda byly skvostným představením, až mě nakonec mrzelo, že Woodsova úloha ve filmu nebyla delší. Obsazení Isaiaha Washinghtona bylo také výborným tahem. Jako vězeň očekávající brzkou smrt byl uvěřitelný a politováníhodný. Debatovat nad Eastwoodovou hvězdou nemá asi smysl - hraje to co mu nejvíc sedí a kde nemůže šlápnout vedle, prostě starý dobrý Clint před i za kamerou. 75%

Stahující se smyčka (1984)

Lepší průměr mezi kriminálními thrillery osmdesátých let. Clint je přes den hodným taťkou, v noci návštěvníkem pochybných night clubů a do toho všeho vyšetřuje sérii brutálních vražd, které jak se zdá mají s jeho osobou něco společné - docela pobaví myšlenka na schizofrenií trpícího Eastwooda. Za scénu s erekcí v autě a rukou na konci 65%.

Krvavá stopa (2002)

Poctivý thriller, který má celkem slušnou atmosféru a povedenou zápletku. Ačkoliv je možné, že oko zkušeného filmového odborníka prohlédne pointu už dříve, mě se to nepovedlo. Eastwood totiž chytře podává matoucí indicie, takže jsem si pořád myslel, že jádro pudla se schovává někde jinde a celý případ bude o hodně víc složitější, než jakým po zpětném pohledu ve skutečnosti je. Pokud se v mích očích dá mluvit o negativech, tak je to zejména několik zbytečných scén (např.: McCaleb vykonává sexuální potřebu s osobou opačného pohlaví), jež mohly skončit s klidným svědomím v odpadkovém koši, protože tady působí jako rušivý element. Podobně jsou na tom lehce postřehnutelné záskoky kaskadéra hlavní herecké hvězdy. Jinak jsem byl s Krvavou stopou spokojený. 70%

Pověste je výš (1968)

Začátek je opravdu povedený, ale těch 114 minut je moc dlouhých na to, aby zápletka o pomstě za nespravedlivé linčování byla jedinou náplní tohoto filmu a tak je zde využíváno vícero zbytečných a někdy i nudných dějových odboček. Na Clinta se však dobře kouká a jeho kolty proklatě nízko tahají Pověste ho výš o trochu výš, stejně jako dobrý hudební doprovod. Slabších 70%

Vždycky zvítězit (1980)

Druhý díl v podstatě nepřináší nic nového a v některých částech jen kopíruje jedničku (motorkářská banda). Oproti jí je tu však poutavěji odvyprávěný děj a víc srandy. Plusem také je, že obsazení hlavních rolí se nezměnilo a herci jsou stejně sympatičtí jako minule (Sondra Locke dokonce daleko víc). 75%