Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Nemůžu hodnotit jinak než pěti hvězdičkama. Hned od prvních dílů jsou postavy skvěle vyrýsováný. V stojí charismatický Barney, který je něco jako Joey z Přátel, akorát že trošku víc chytřejší - promiň Joey. Na hodně vysoké úrovni jsou práce se scénářem a flashbacky, které neodmyslitelně patří k tomuto seriálu. Titulní hrdinové se snaží žít uvěřitelným životem, což opět dodává šmrnc skončených Přátel. Bude-li to tak pokračovat dál, má HIMYM šanci stanout po boku Friends === 10.3.2010 ... měním hodnocení z pěti hvězd na prozatimní žádné, protože jsem skončil na začátku čtvrté série a nechci proto předbíhat v plném počtu. Ale ty první tři série jsou na 5 hvězd :-))

Přízraky (1996)

Hodně dobře zvládnutá hororová komedie, vlatně docela i parodie. Jackson na mě zapůsobil už svými "nechutnými" Bad Taste a Braindead a jako režiséra si ho dost pochvaluju. V Přízracích Jackson teží hlavně z dobrého příběhu a nadhledem, jímž potlačuje hororovou atmosféru. Jako mínus bych rozhodně neviděl fakt, že film vykrádá spousty jiných filmů - vždyť teď už je to docela normální, skoro každý film si něco půjčuje z jiných filmů. U přízraků bych vyzdvihl práci s efekty, dost slušnou atmosféru a tak trochu i Michaela J. Foxe - ale to bude asi tím, že tohoto chlápíka jsem si oblíbil už v Návratech do budoucnosti. Filmu určitě uškodil přiškrcený rozpočet, který producenti vložili do tenkrát ještě ne zase tak známého Petera Jaksona, ale ten i přesto dokázal natočit dost slušnou podívanou, na kterou se s chutí kouknu i vícekrát do roka.

Rafťáci (2006)

Tak takhle vypadá teenagerská komedie, která není vtipná a těží jen z toho že v ní hrají známé tváře. Režisér Janák mě opět dokázal, že neumí natočit vtipnou komedii, ale jen trapnou komedii s trapnými gagy, kterým jsem se nemohl smát, protože mi prostě vtipné nepřišli. Rafťáci mě připadají jako špatně sestříhané domácí video, kde se zaručeně musíte smát aji kdyby měli padat ho*na. Ale co musím vyzdvyhnout je reklama na celý projekt, která filmu zajistila vysokou návštěvnost v kinech. Celkový dojem nezachrání ani takový mistr ve svém oboru jako je Milan Šteindler, jenž je asi nejlepší na celých Rafťácích. Kotek s Mádlem jsou trapně předvídatelní a nevím co na nich někteří lidi vidí.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Čekání na dvojku pirátů se pro mě vyplatilo, sice uběhly dlouhé 3 roky, ale po shlédnutí Truhly mrtvého muže jsem opět spokojen. Děj dost čerpá z událostí které se stali v prvním dílu, s čímž jsem tak trošku počítal. Ale co mě dost překvapilo, bylo ona skutečnost, že herci se už ani nijak nesnažili konkurovat Johnymu Deppovi v jeho dalším koncertě na plátně a tak trochu postupně složili zbraně. I když se režisér snažil vytlačit s pokračováním osudu Elizabeth a Willa co se dalo, stejně mi to tak trošku připadá, jakoby hráli už jen druhé housle. Na filmu je opět vidět skvěle odvedená práce celého tvůrčího týmu, jenž se podílel už na jedničce. A tak ani nemusím přemýšlet o tom jestli trojka bude koukatelná, ona prostě bude a to je záruka na kterou se těším!!!!

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Filmy s pirátskou tématikou mě nikdy moc nebavili, ale tímhle jsem opravdu unešen. Piráti z Karibiku mají svůj vtip, který stojí a padá spolu s nepřekonatelným Johnym Deppem coby nepolapitelným Jackem Sparowem. Scénář je proveden tak chytře, že není možné aby se na něj nedalo navázat v dalším pokračováním. Efekty jsou více než zdařilé a posádka Bludného holanďana je pro mě jedním z nejlepších efektů celého filmu. Pan Bruckheimer má prostě zlaté ručičky. Celkově se pro mě stali piráti velkým překvapením a rád se nechám překvapit podruhé, potřetí a snad i počtvrté.

Bubba Ho-tep (2002)

Film se nedá stoprocentně zaškatulkovat do hororového žánru ani do komedie, je to něco mezi a ještě ke všemu někdy s něčím navíc. Efekty občas pokulhávají - například brouk co vypadá dost vtipně už jen tím jak se pohybuje a nemluvě o tom když začne létat. Ale na druhou stranu, efekty jsou to poslední co by u tohoto filmu bylo důležité. Důležité je že ostatní herci se nijak nesnaží přehrávat ústřední dvojici (Bruce Campbell a Ossie Davis) a to je pro Campbella, coby hororového poloboha své doby příležitost opět uplatnit svůj typický humor, v některých případech až dost drsný.

Kriminál (1989)

Asi po pěti letech jsem se na to znovu podíval a musím uznat, že tento film má něco do sebe. Výborně gradující drama, které trpí snad jen značně nevyváženým scénářem, který je v některých momentech hodně klišovitý, ale tenhle nedostatek Kriminálu odpustíte pokud se necháte strhnout dějem. Slyovi průpovídky a chytrosti značně připomínají Rockyho, což pro mě ve výsledku vyznělo příjemně. 85%

Rocky V (1990)

Sice je to nejslabší díl z celé ságy, ale pořád do této série patří a ukazuje zase něco nového a zajimavého. Rocky už neboxuje závodně, ale dělá trenéra - proč ne, je to výborně přichystané a spousta lidí čekala asi nějaký jiný děj, proto je to hodnocení tak nízké. Od Slye asi každý čekal další boxerské útrapy a souboj o titul, Ale Stallone změnil směr - natočil spíše drama a zkoušel se přiblížit zpět k prvnímu dílu. Tady to moc nevyšlo, naštěstí to šestý díl napravuje.

Rocky IV (1985)

Rocky se opět vrací a tentokrát v příběhu hraje velkou roli pomsta. Tím pádem se tento díl přiblížil nejvíce k akčnímu žánru (aspoň teda podle příběhu). Čtvrtý díl má výborného záporáka v podobě Ivana Draga (samozřejmě za to může Dolph Ludgren - asi jeho jedna z nejlepších rolí). Ještě bych chtěl vyzdvyhnout trénink v Rusku, ten je parádní.

Rocky III (1982)

Pro mě druhé nejhorší pokračování, hned po pátém dílu. Přišlo mi to jako nejmíň zajimavý díl. Rocky 3 je úplně jiný než ostatní předchozí díly a nedokáže v divákovi vzbudit ten pocit z dílů minulých. Všichni dobře vědí, že Clubber má jen plnou hubu keců a ničím jiným prakticky zaujmout nedokáže (Dragovi a Apollovi nesahá ani po kotníky).