Rozsudek smrti (2007)

Docela slušně natočený a zahraný thriller. Pěkně se to rozjíždí a když se zhruba tak v hodině u mě dostavili pocity, že mě Wan přestává bavit - přišel restart a celé to začlo znovu, prostě super. Kevin Bacon je třída a v tomhle filmu mě zase dostal. Je pěkné jak se z něho postupem času stává chodící stroj na zabíjení, i když s holou lebkou vypadal docela jako chodící kostra. Ale k dokonalosti tomu jen přece ještě něco chybělo - lepší úhlavní nepřítel, a rozhodně jiné a uvěřitelnější jednání ze strany policie. 70%

Americký gangster (2007)

Dvě a půl hodiny dramatu je i na mě moc, jsem více než spokojený. Washington a Crowe jsou výborní, ale to jen díky skvělému Ridleymu.

Superbad (2007)

Po pár přečtených recenzí na tento film a jejich hodnocení jsem se docela těšil až se na to podívám. Ale teď vím, že to byla chyba - čekal jsem od toho srandu a ne jen tupé žerty a rádoby drsné kecy (které mě už lezly krkem). Ano uznávám, začátek je solidně rozjetý, ale asi tak po půlhodince mě to začalo přestávat bavit, ale to nejhorší mělo teprve přijít - bacha spoiler - dívat se přes hodinu na to jak mladíci obstarávají chlast a jak se policajti snaží být vtipní mě uteklo strašně pomalu. Konec už byl zase trošku lepší. Takže ve výsledku mě utkvěla v hlavě jen jedna hláška typu: "Ty břečíš?" - Ne jen mi spadlo něco do obou očí." Nezlobil bych se kdyby se to sestříhalo a celé by to trvalo jen 80 minut - to bych možná pak tu ještě jednu hvězdu přidal.

Zbouchnutá (2007)

Dost dobře natočená komedie o nechtěném těhotenství a ještě více nechtěné zodpovědnosti o dítě. Casting herců se velmi povedl - hodně mě potěšili a příjemně pobavili herci Paul Rudd (Přátelé, Halloween: prokletí Michaela Myerse a Jason Segel: How I Met Your Mother). Samozřejmě nezapomenu pochválit hlavní protagonisty, kteří jsou také bezchybní. Ale pět hvězdiček nedám, protože kadence vtípků postupem času klesá a já čekal větší komedii, takže možná až se na to podívám někdy ještě jednou možná změním názor. Ale jinak je to opravdu povedený film pro všechny nenáročné diváky.

Drsný časy (2005)

Obdivuju Balea za to, že dokáže zahrát roli kterou mu naprosto veříte, já teda ano. Role Jimyho mu naprosto sedla, ani bych se nedivil kdyby byl Bale taky psychouš, protože se v těchto rolích přímo vyžívá (Mechanik, Americké psycho) a je v nich dokonalý. Jinak film by byl bez Balea na dvě hvězdy, ale tento herec má charisma kterým dokáže lámat ledy a ještě do toho hodně dobrý Rodríguez a je tu skvělé drama za plných 80%.

Expres foto (2002)

výborně odvedená herecká práce od Robina Williamse. Jinak zápletka je taková nijaká, ale budování atmosféry a proměna Seye je parádní.

Santa je úchyl! (2003)

Tak tomuhle říkám rodinná Vánoční komedie, při které se musí zasmát každý.

Invaze (2007)

Usnul jsem u toho a když jsem to chtěl druhý den dokoukat - usínal jsem znova, naštěstí to mám za sebou. Nevím co bych na celém filmu vyzdvyhnul - dvě hollywoodské celebrity jsou bez přesvědčivých hereckých výkonů a zastiňuje je ten malý šikula, který mi ani nelezl na nervy, což jsem se sám divil. Nevím co tady dělá u žánru filmu slovo horor. Snad sci-fi a troška thrilleru se tam najde, ale kdo čeká nějakou lepší akci a trochu krve, ať si nechá na tento film zajít chuť. Budete sklamáni 40%

Já, legenda (2007)

Will Smith táhne film po celou dobu a od začátku je se na co dívat, dokonce se dá říct, že se Lawrencovi podařilo dobře skloubit sci-fi , trošku hororu a do toho parádní atmosféra vylidněného New Yorku. Jenže bohužel asi tak půl hodinky před koncem film začíná padat do průměrného AMERICKÉHO patosu, což podtrhává hlavně, opakuji hlavně (trocha spoileru) citové ždímání diváka na konci filmu. Já můžu poděkovat za první hodinu - ta byla báječná, zbytek filmu je americká ptákovina. 70%

Modrý samet (1986)

Nejsem z těch, kteří hltají díla Davida Lynche. Ale Modrý samet se mi líbí. I když začátek byl pro mě docela dobře rozehraný, to co přišlo potom (viz. Dennis Hopper a jeho crazy Frank) mě trošku zklamalo, ale konec to u mě uhrál na 4*. což je myslím ve výsledku hodně dobré. Ale stejně asi Davidovi filmy moc vyhledávat nebudu.