The Cottage (2008)

Černý anglický humor v horovém podání jako parodie na loupež -> můj šálek čaje. Komu ovšem černý humor a horor nic moc neříká, tak tento film nedoporučuji.

Frozen (2010)

Sice napinavy, ale hodně hloupy a strašně předvidatelny. Plny blbosti - když spadne do sněhu tak se ten snih proboři aji když je na vrchu zmrzlej, ne jak tady kde spadne jak do betonu a zláme si nohy a dalši velká blbost je, že 25letej chlap skoro nedokáže přeručkovat 20 metru dlouhy lano, neuvěřitelny, jinak celkem ok.

Resident Evil: Afterlife (2010)

Bída a utrpení, krom jednoho přerostlyho zombika se sekyrečkou nebylo nic. Hlavni bos umbrelly o ničem, sem tam se mihlo pár zombiku a to je vše. Nekonečny zásobniky v puškách a pětiminutová scéna jak uhýbat kulkám překopírovaná z matrixu - no to snad ne. Napětí vůbec žádny. Po tomto sem ztratil víru v další díl resident evil. Ze soucitu dávám dvě hvězdy a taky proto, že nabít brokovnice mincema, to bylo opravdu pěkné.

Zrcadla (2008)

Solidní horor, poutavý průběh, docela zajímav příběh, dobré efekty a napětí. Ale zlo v zrcadlech bylo hodně málo k uvěření - dost nereálné a přitažené za vlasy, ale to bývá hodně hororů. Závěr byl hodně zběsilý, vymykal se předchozímu celkem "klidnějšímu" průběhu. Kiefer Sutherland opět v roli poldy, podobné honičky jako ve 24hod, takže v tomto směru nic nového.

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Luxusni masakr s řadou napínavých momentů, ale velká škoda zmatků v ději a také závěr trochu nejistý.

Spartakus (2010) (seriál)

Všechno dobré, až na příliš krvavé bitvy. Krev stříká hodně, daleko a je jí mnoho. Věřím, že toto a taky trochu tvrdší, místy i erotičtější nádech seriálu odradí některé diváky.

Jonah Hex (2010)

Příběh nedomyšlenej, celkem to celé působí nedodělaně. Akce je sice dost, ale westernové prosředí nesvědčí obrovským výbuchům a aby kůň nesl dva kulomeny!? "Oživování" mrtvol není moc vysvětleno a pro mě přineslo další zmatek do filmu, stejně tak opakovaně indiánské oživování hlavního hrdiny už taky začne postupně lézt krkem. 80 minut filmu alespoň svižně ubíhá, ale nad příběhem se nesmí vůbec uvažovat, možná proto je tam Megan Fox, aby se divákovi v hlavě honily myšlenky co s ní... Naštěstí jsem docela fanda do akčňáků, tak můžu dát za 3.

Dostaň ho tam (2010)

Dobry nápady, provedení, příběh a solidně vykreslený život rokerů, všechno ok. Ale hodněkrát to už bylo příliš, dobrej nápad a dobrej vtipek, ale moc rozvedenej a rozpitvanej, že se z vtipu stal pouze ne zrovna vhodný žert. To je největší slabina filmu, něco jako když se řekne opakovaný vtip není vtipem - tolik se snažili udělat to vtipné, až to přehnali.

Poslední vládce větru (2010)

Jako skoro každý musím říct, že je to opravdu pohádka pro děcka. Efekty zajímavé, máchání rukama už tolik ne a celková roztáhanost filmu s nudnějšíma pasážemi už vůbec ne. Strašně mi to celé přišlo poskládané, např. ta princezna mi strašně připomínala Lady GaGu, je to směšné, ale je to tak, zaměřte se na to a určitě mi dáte za pravdu. Dál třeba ty efekty a kouzla mi přišly jak na půl z X-mena a na půl ze seriálu Heroes, ikdyž asi se na tom nedá vymyslet úplně něco nového. A nádechem to na mě působilo jak další díl heryho potra. Jinak sice jednoduché, ale dívatelné a protože to bylo jen o knize voda, tak čekám pokračování, tak snad se dočkáme něčeho slušného. Lepší dvě*.

Valdemarův odkaz (2010)

Pěkný začátek, pak se to v tom baráku docela rozjede, ale najednou nic, jakoby sme z hororu přešli pouze na romantické mysteriozní drama. Z hororového nádechu se skoro vše vypaří, až u konce režisér opět zařadí vyšší kvalt a v tom to už solidně dojede do konce. V průběhu filmu mě napadaly opravdu dobré pointy, ale závěr příběhu jaksi vyšuměl. Taky škoda, že z originálního španělského dabingu sem nerozuměl ani prd.