Storm Warning (2007)

Začátek se celkem táhnul. Vložka z MacGyvera se mi zdála dost slabá, proč je potřeba svazovat pruty a dělat takovy blbinky, když stačilo na toho lotra jednoduše počkat za dveřma lupnout ho kladivem po hlavě, sebrat zbraň, počkat až ho pujde dalši hledat a toho sejmout. Ale třeba ruční výroba kondomu nebyla špatná, to byl dobrej nápad. V jinejch hororech ti zlí většinou zabijou všechny až na toho posledního, který zabije ty zlí. Tady se té ženské nestalo vůbec nic a chlápek vyváznul taky celkem dobře na to, že vlastně byly 3 zlí s kvérama na 2 oběti, ještě to chtělo víc zdramatizovat.

Sejmi je všechny (2007)

Co se na to dá říct, snad jen to, že je to úplná blbost, vyloženě dělaná pro akční fanoušky, kteří na filmu ocení jen věci jako: neporazitelný vždy přesně střílející hlavní hrdina, který sám v průběhu filmu zabije asi tak 379 chalpů a dělá přemety s dítětem v náručí, dále padouch, který má zbraň na otisk prstu, je škaredej a hnusnej, prostě jasnej záporák a jako poslední prostitutka, která se tam motá a nakonec ji dítě vyléčí a ona začne pracovat jako servírka. Já mám akční filmy rád a tenhle je vyloženě pro akčně ladění diváky, kteří v přívalu svištících kulek přehlédnou nedostatky filmu.

Saltová (2010)

Dobrá sranda jak 40 kilová angelina přepere padesát 90 kilovejch chlapů, to sem se musel fakt smát, nebo jak stála naproti neprůstřelnyho skla, střílela do něj, tak kulky by se snad měli odrazit, ne, asi padaly svisle dolů nebo nevím. A úplnej závěr, jak jde v noci mírným sněhem celá mokrá jen v tričku a široko daleko jenom lesy a voda, dal bych jí tak 5km, dál by nemohla dojít, no jak říkám místy to byla dobrá sranda bez přemýšlení. Zajímalo by mě, co by řekli ti, co odsuzují např. Chucka Norrise, za to, že je nepřemožitelný, na nesmrtelnou superwoman-angelinu. Ale na druhou stranu to bylo svižné, plné přestřelek a výbuchů, takže svoje si to splnilo.

Zátoka (2009)

Ty piko, tak tohle kdybych neviděl na vlastní oči, tak neuvěřím. Dechberoucí závěr vyvolá silné emoce v každém. Musím nad tím hodně kroutit hlavou, jak se tohle vůbec může dít v roce 2009, jak takovou práci můžou ti lidi dělat, jak daleko jsou ještě schopni zajít?

Twilight sága: Zatmění (2010)

Nechápu, co od tohoto filmu tvůrci čekají, vždyť je to vyloženě vhodné jen pro náctileté, kteří doslova ujíždějí na někom z hlavní trojky. Základní kámen filmu jsou herecké tváře, pak dlouho nic, dál bitky a honičky, které to trochu drží pohromadě a končíme chatrnou střechou z romantických pohádek. Jak tohle stavění může dopadnout? Jak jinak než průměrným hodnocením, tedy pro mě by bylo průměrné, ale tyhle romantické kecy a válení ve stanu vyvolávají někdy pocity jak nudnosti, tak legrace, takže průměrnou trojku v žádnym případě nemůžu dát.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Pokud má tento film vycházet nebo se alespoň podobat stejnojmenné počítačové hře, i pokud ne, tak jako hlavní nedostatek určitě vidím to, že akční počítačová hra je založena hlavně na umění boje -> musíte rychle mačkat různé klávesy, abyste dosáhli různého komba, kterým rychle odrovnáte protihráče, čím složitější kombo, tím učínější. Tady pokud sem něco nepřehlídl, o čemž pochybuji, tak sem viděl pouze jedno jedinné, sice pěkné, dokonce trochu zpomalené, aby sme si to mohli vychutnat, ale jen jedno. No a co vím, tak ve hře jich můžete udělat kolem deseti. Jako by tohle tvůrci úplně vynechali a zaměřili se na méně zábavné skákání po budovách a na akrobatické prvky s tím spojené. Velká škoda, na nějaká komba sem se hodně těšil, ale i tak snad neurazím, když dám slabší čtyři.

Pivo pro mýho koně (2008)

Na to, aby to byla parodie na akčňáky to bylo málo vtipny, pokud bych to bral jako komedii tak hodně hloupy a do kolonky solidni filmy se to taky zařadit nedá, kvůli celkové zmatenosti, nemělo to ani hlavu ani patu.

Sexy tým (2006)

Musel sem kroutit hlavou nad stupiditou filmu a nad bezchybnými křivkami volejbalistek. Prohlásit tento film za úplnou ztrátu času by asi nebylo úplně podle pravdy, přece jenom film výhradně staví na záběrech mladých volejbalistek v plavkách, takže alespoň na toto se určitě dívat dalo, jistě že to především ocení divák mužského pohlaví a výsledek potom není film, nýbrž módní přehlídka, ale herečky byly jasné desítky tak tu jednu by si to mohlo zasloužit.

Mongol - Čingischán (2007)

Pro mě, jako pro obyčejného smrtelníka ze středu Evropy, zajímavý film po stránce neobvyklé kultury, zvyků, krajiny, zvláštního obyvatelstva, oblékání zkrátka jen to prostředí Střední Asie, pro mě tolik nezvyklé, posunulo hodnocení filmu výše, ale proto, že jsem stejně na vážkých mezi 3 a 4, nebudu hodnotit dojem z tak málo filmové země a nechám to na, myslím odpovídající, trojce.

Horší než smrt (2010)

Pěkná blbina, ale stejně každymu, kdo viděl originál, doporučuju se na to podivat, protože tady jde krásně vidět, jak se prakticky úplně stejnej scénář dá naprosto podělat (originál je pro mě jasně na 5*). Rozdíly v hereckých výkonech obrovské, už jen když sem viděl ten výběr herců, tak mi bylo jasné, že to nemůže dopadnout dobře. Takle to totiž dopadá, když se do mistrného černého anglického humoru začne srát USA, vznikne z toho nezajímavá až nudná černá (a to doslova černá) blbinka.