Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Velice povedený snímek, výstižné pojetí tohoto téma, celkové situace za války, morálky a hlavně snahy o ovlivnění myšlení lidí a jejich názoru. Doporučil bych každému, kdo se o toto zajímá nebo se chce dozvědět více. Film určitě poskytne i dobré doplňovací informace z historie. I když naivní pohled dětí na tuto situaci se mi nezdál úplně ideální. Hlavně neodcházet před koncem.

Hory mají oči 2 (2007)

Barbar hovnan - nejlepší chvilka filmu, takových kdyby bylo víc mohla z toho být solidní komedie. Teď vážně: zlatá rodinka v jedničce, tady ve dvojce s pár maníkama z armády to bylo o poznání horší, ale ponurá atmosféra v dolech a hodina biologie z rozpáraných těl nakonec nevyzněla až tak špatně. Armáda plná zmatkařů, horolezeců a modelek, co vidí poprvé krev, tvořila hlavní nedostatek filmu. Jak rád slyším ten rozkaz 'zůstaňte naživu' v hororovém filmu, to je něco jako říct běž do pokoje a dej si na zadek.

Hory mají oči (2006)

Kdy se dočkám hororu, kde oběti nebudou pobíhat po place bez rozumu jako živé terče. Když sou hloupí zabijáci, v tomto případě ty potvůrky, tak to beru, asi jim v mozku pár koleček chybí, které by měly říkat co se může a co ne. Ale pokud jde o oběti, tak ty bojují o holý život, tak by mohly aspoň trochu přemýšlet, něteré filmy jsou tímto dost čitelné a režisér vyloženě vybírá ty největší "koumáky", aby to bylo více napínavé, ale někdy na to člověk může říct jen "boha jeho, to si děláš kozy". Mimo malého MacGyvera je tomto filmu jasný příklad u konce, kdy použití nabité brokovnice pouze jako kyj a vystřelení až na závěr po několika úderech, bije do očí, takovéto kousy si mě nikdy nezískají.

Bez soucitu (2010)

Nepřemožitelný wex on, wex off v podání Johna Travolty nebylo žádné terno a jeho "partner" uhlazený sakáč, který umí snad i řeč papoušků a táhá s sebou hloupou vázu plnou matroša, nebylo zrovna to, na co bych se chtěl dívat. Do toho se občas přimíchla "kolize" ve vztahu a samozřejmě svištící kulky, lítající čínani, výbuchy..., to všechno přikryté pokličkou diplomatických špionáží a výsledný dojem zamrzne nejvýše na dvojce.

Clona (2008)

Velice pozvolný začátek, kromě úvodní bouračky se prakticky polovinu filmu nic moc neděje. Žádných kravých lázní se nedočkáme a mnohdy laciné lekačky taky nepůsobí dvakrát horově, ale to co sem ztratil v průběhu filmu mi vynahradily poslední minuty (nepočítám závěřečné titulky), kdy se došlo k velice zajímavému závěru.

2Bobule (2009)

Neskutečně čitelný příběh, který nenabízí vůbec nic. Od průměrné jedničky dvojka klesla hodně hluboko a Kryštof Hádek v hlavní roli společně s Lukášem Langmajer pro mě ještě ubrali z celkového dojmu. Když sem viděl Jirku Korna, tak sem si řekl, že s Krampolem by to mohlo být dobré, ale ničeho, co by se dalo zmínit, sem se stejně nedočkal.

Alenka v říši divů (2010)

K příběhu není co dodávat, ten je už mnoho let přezkušován spoustou dětí. Celkové provedení filmu je dost povedené, hlavně pestré barvy hrají celým příběhem, ale někdy až moc říkají, co si má divák myslet. Ten dráček na konci mi moc do příběhu něžné dívky neseděl, ale Mia Wasikowska, nejen ve zbroji, vytovřila na delší dobu neopakovatelný zážitek, už se těším až ji někde uvidím znovu. Ve spolupráci s Johnnym a jeho tanečkem určitě dodali filmu správný směr.

Cut (2010)

Z filmu sem neměl dobrý pocit. Hlavně nehereckost a nevybroušenost aktérů způsobila, že film působí dost amatérsky, také sem postrádal napětí, které se autor snažil dodělat tím, že se ozívaly nekontrolovatelné skřeky, výrazně se zvýšila hlasitost a slovo fuc*ing se objevilo takřka v každé větě.

Alvin a Chipmunkové 2 (2009) odpad!

Půlka filmu mi stačila, abych to odložil do neznáma. Film založený jen na roztomilých veverkách a jejich hláscích, možná o pár set let míň, mluvil bych jinak, ale teď mě plyšáci určitě nebaví a bohužel jejich písničky v žánru metal nejsou.

Městečko Peacock (2010)

Rozdvojená osobnost a pro mě neskutečný zmatek, který se kolem toho vytvořil, daly vzniknout nezajímavému filmu. Už jen to, že sem vůbec nepochopil to rozdvojení osobnosti, asi sem se na to moc nesoustředil, lépe řečeno sem se přímo nudil. Těšil sem se koho tam ta ženská/chlap, co byla od pohledu divná/ý a hlavně v hlase, zmasakruje a nakonec nic, stejně tak sem se nedočkal ničeho ohromujícího ani z mysteriozní postavy dítěte.