• Fantasy

Godsend (2004)

Na horor slabé, na thriller přinejmenším průměrné, ale rozhodně bych ho nehodnotil jako zcela zpackaný film, přinejmenším co se týče výkonů hlavních představitelů. Mezi nejnovějšími filmy stejného žánru bych Godsend zařadil spíše ,,nad" než ,,pod", protože sezóna thrillerů už těžce opadá a ničím novým nepřekvapují a kolikrát i těžce nudí. Tenhle snímek bych přirovnal ke staršímu ,,Dobrý synek" s Macem Culkinem a Eliahem Woodem. Lepší průměr, ale opravdu těsně, díky slušným hereckým výkonům.

Účastníci zájezdu (2006)

Film sám o sobě nemá žádný děj (prostý výlet na dovolenou), ani ho nepotřebuje. Je zaměřen čistě na mezilidské vztahy a ty klasické situace, které můžou během cesty a pobytu nastat. I když je chování některých postav trochu nepřirozené a nedořešené, rozhodně se jedná o zábavnou komedii, která zaslouží uznání. Bavil jsem se.

Duch podzemí (2005) odpad!

Tak tohle je absolutní propadák. Nevím, co je horší - jestli scénář nebo triky. Kdyby byl film černobílý a ze 40. let, možná by speciálními efekty do tehdejší doby spadal, ale příběh je prostě natolik odfláknutý, že film shazuje do toho netemnějšího podzemí kinematografie. A že se jedná o horor? K tomu se radši neodvažuji vyjadřovat...

Pád do ticha (2003)

Výtečně zrekonstruovaný skutečný příběh (obzvláště kamera je úžasná) o tom, co vše dokáže člověk překonat, když mu jde o život. Rozhodně jeden z nejlepších snímků své kategorie, založený na dokonalé autentičnosti a dokáže se bez problémů měřit s velkofilmy jako K2 či Přežít. I když nejsem horolezec, všema deseti doporučuji!

2001: Vesmírná odysea (1968)

Snímek je hodně známý a chválený. To ano. Ale když jsem měl možnost ho vidět i já, nepochopil jsem za co. Když pominu bezesporu skvělé efekty, kulisy a modely (které ve své době byly snad nejrealističtějším zobrazením budoucnosti), je to film naprosto nudný, místy až zmateně nudný, beze špetku napětí či vtipu. Já vím...jsem z mladší generace, odkojený Hvězdnými válkami a Dny nezávislosti, snímek jsem se snažil pochopit ze všech sil...ale nepovedlo se. Je mi líto, ty dvě hvězdičky jsou jen za výše zmíněné přednosti.

Umučení Krista (2004)

Pokud jde o autentičnost podle Bible, nejde vytknout nic, o což Mel Gibsonovi šlo v první řadě. Snad z toho důvodu nelze Umučení krista považovat za film v pravém slova smyslu. Režisér neměl zájem sbírat Oscary a jiné ceny, chtěl pouze ukázat něco, co každý zná...ale v silnějším světle. Není to nic, na co byste šli se svou dívkou, bavili se a chroupali popcorn. Jedná se o skutečně kultovní dílo, které si zaslouží úctu a stojí za zamyšlení, i když člověk není věřící. Když to shrnu - tenhle snímek si ani nezaslouží být odsuzován, protože opravdu není za co.

Dračí doupě 2 (2005)

Jsem rád, že se filmaři poučili z jedničky a využili šance uklidnit naštvané milovníky fantasy, kteří se z prvního pokračování dodnes nemůžou vzpamatovat. Dvojka už se mezi ostatní snímky ve svém žánru může zařadit bez ostudy, i když je fantasy děl pro celou rodinu pořád jako šafránu. S Pánem prstenů se zatím nemůže měřit nic, ale třeba se mu v budoucnu minimálně něco vyrovná. Jen tak dál!

Lovci lvů (1996)

Skvělé! Napínavý film s nečekanými zvraty, u kterého se člověk nenudí ani vteřinu. Vše doplňuje skvělá hudba, kulisy a početný kompars dělníků, kteří také hrají nemalou roli. Douglas ukázal, že nezaostává ani v tomto žánru.

Ztracené (2003)

Velmi zajímavý příběh matky, která za svou unesenou dceru nasazuje život a ještě musí trpět přítomnost svého nenáviděného otce, kterého v dětství zavrhla a on jí pomáhá s hledáním. Skvělý herecký výkon předvádí Cate Blanchett (ostatně jako vždy), k tomu dobrý scénář...a vlastně vše ostatní. Film se mi moc líbil a je rozhodně ve svém žánru nadprůměr.

Addamsova rodina (1991)

Takhle má vypadat správná parodie na horory, hrůzné postavy a jiné děsivé věci. Stejně jako seriál, i filmové zpracování a charaktery se povedly jedna báseň. Vše skvěle doplňuje makeup a množství morbidních (ale vipných) hlášek. Zkrátka osvědčená klasika.