Addamsova rodina

• SK název

Rodina Addamsovcov

Komedie / Mysteriózní / Horor

USA, 1991, 96 min

Oscar 1 nominace: Kostýmy(23.3.2004)

Fantasticky vytvořená atmosféra, skvělá Christina Ricci a výborný černý humor. Má to pár slabých míst, ale zbytek filmu a úžasná stylizace slabší úseky vyvažuje.(16.4.2004)

Špičkové, i když na černobílý seriál to nemá. Ale v něm zase chyběla Mamushka:)(20.2.2003)

LIDSKÉHO DUCHA NELZE ZABÍT, DOKONCE ANI CIRKULÁRKOU. I když mi morbidní humor moc neříká, tohle jsem si užil.(18.6.2004)

Dokonale černý humor, který předvádějí všichni členové povedené rodinky. Raul Julia a Anjelica Huston jsou ve svých postavách naprosto precizní. Tím samozřejmě nechci nijak snižovat úroveň ostatních postav, ty jsou taky skvělé. Já tenhle film zkrátka žeru.(18.7.2002)

Hromada morbidního humoru, skvěle obsazené postavy a hromada zábavy. Barry Sonnenfeld ještě v době, kdy dokázal odhadnout strop trapnosti a plně se oddat rodinné zábavě. Těžko věřit, že to je jeho debut a přitom tak skvostné obsazení a skvěle zvládnutá látka.(29.7.2004)

Tomuto filmu se naramne podarilo prenest vybornou atmosferu cernobileho puvodniho serialu do podoby celovecerniho vypraveni o opravdu netradicni rodine.(28.7.2002)

Dát dohromady Addamsovic rodinu muselo dát velké úsilí, ale dát dohromady film, který nemá obdoby byl nadlidský výkon a Barry Sonnenfeld to s jeho prvotinou dokázal na výbornou. --- Děti, přišla chůva, jak se říká? - Boj se!(10.2.2008)

Konečně něco ze života naší rodiny .(10.1.2007)

Moc příjemné, ale druhý díl se mi líbí o chlup víc. Malá Ricci je skvělá.(19.5.2010)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $113,502,426Tržby Celosvetovo $191,502,426║ Ako nie je to zlé ale nemá to na atmosféru zlatého čierno-bieleho seriálu. /65%/(7.8.2005)

Krásně stylizované, černý humor je opravdu vtipný a ne jen cynický nebo krutý jako v některých současných filmech. A výborní herci v čele Juliou(7.6.2003)

Špička žánru! ... Černočerná komedie jako řemen... Velmi morbidní humor a dokonalá stylizace. Takhle má vypadat černý humor... Hlavně obě Addamsovic děti jsou dokonalé... Co víc může člověk chtít od komedie?(3.1.2007)

Vynikající film, který jsem opravdu zbožňovala .. Christina už navždy bude v mých očích Wednesday.(28.5.2008)

Raul Julia je totální masakrátor. Jeho mamuška mě odrovnala. Hodně mě bavily ty části vně toho jejich baráku, kde byl hezky vidět konstrast mezi tou ujetou rodinou a "normálním světem" symbolizovaným hip hopem. Film který opravdu ctí tradiční rodinu, ale je při tom hodně zábavný.(3.6.2008)

Rozpočet $30miliónov Tržby Celosvetovo $191,502,426(24.4.2006)

Nádherný černočerný humor plní tenhle film od začátku až do konce, a naprosto skvělá Christina Ricci v roli depresivní Wednesday už snad lepší být nemohla, a o tu pověstnou kapku převyšuje i ostatní úžasné členy Addamsovic rodinky.(18.7.2007)

Soundtrack Marc Shaiman: 1. Deck The Halls/Main Title ,2. Morning ,3. Seances And Swordfights ,4. Playmates - The Kipper Kids ,5. Family Plotz ,6. The Mooche ,7. Evening ,8. A Party...For Me? ,9. Mamushka - Raul Julia/Christopher Lloyd ,10. Thing Gets Work ,11. Fester Exposed ,12. Teh Rescue ,13. Finale(10.5.2011)

Tak tohle je přesně můj šálek kyanidu.(20.2.2003)

„Mal rád zvieratká a malé deti.“ – „Nič mu nedokázali.“ Tuhá káva. Sonnenfeld bol evidentne brutálne dobrou voľbou na celovečernú vysokorozpočtovú adaptáciu veľmi, veľmi, veľmi svojrázneho čierno-bieleho starého amerického seriálu s Jackiem Cooganom (chaplinovka KID) v úlohe choromyseľného strýka Festera. V piatich minútach (ľubovoľných) jeho snímky sa nachádza aspoň desať beštiálne originálnych nápadov. Pritom bizarne morbídny humor ani na okamih neskĺzne k afektovanej paródii. Naopak, film sa berie pôvabne vážne ako William Shakespeare! Monumentálna audiovizuálna stránka, úžasní herci (Anjelica Hustonová, Raul Julia, Christina Ricciová)... Kvôli tejto skvelej rodinke som sa svojho času naučil lúskať prstami. Kino Považan 1993(21.11.2004)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17